Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Falenopsis - Phalaenopsis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Falenopsis - Phalaenopsis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 58>
Korisnik
Poruka
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2012 u 10:17
Cure moje, pojma nisam imala da phalovi imaju prašnike. Jučer ja gledam dejicu i vidim neke nakupine oko korjena cvijeta, pogledamm pobliže a to neke bijele uši sa ticalima. Otuširam ja njih sa dejice, pregledavam cvijet po cvijet kad ono vidim vire ticala iz "kljuna" u središtu cvijeta. Gamad se tu sakrila. Uzela sam štapić da ih isčačkam van kad ono odkine se dio tog nosa, ili kljuna, kako da to nazovem (onaj dio koji štrči u centru cvijeta) i izbaci ona 2 žute kuglice. Na bijeloj se vidi bez odkidanja tog dijela jer je prozirna. Još kad bi znala dal ima i tučak....
Tena 28.3.2010
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2012 u 19:04
Ima, ima Wink



Kad počne ovako nešto rasti, znaš da je uspjelo


Ja sam to isprobala prije neke dvije godine. Uspjevalo mi je bez greške, sad nikako ne ide Thumbs%20Down
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2012 u 21:36
i jesi dobila i sjeme ili? to s emora u sterilnim uvijetima sijati ili kako? zanimljivo mi izgleda hehehe
Per aspera ad astra.



Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2012 u 08:54
Emily, pa to izgleda ko karanfil !!! LOL I kaj se dobije sa tim cvijetom? Jer to mi ne izgleda ko keiki.

P.s Našla sam na Yubitou, ima par filmića, čak kaže da je bolje križati dvije različite orhideje jer ako oprašuješ istu sa njezinim prašnicima zna "abortirati". Znači dobijemo sjeme. Baš sam se pitala odakle toliki phalovi u centrima jer ako čekaju keikije da se razviju nebi ih toliko bilo.
Jesi uspjela razmožiti na taj način?
Tena 28.3.2010
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2012 u 08:57
dina promisli    što se dobije kad se opraši cvijet
samo opet kako to sjeme posijati? kad mora rasti u sterilnim uvijetima...
Per aspera ad astra.



Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2012 u 09:12
Eh to ti je moj problem Zvjezdana, jezik brži od pameti smile42
Tena 28.3.2010
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2012 u 09:40
hihi ima nas dosta takvih
Per aspera ad astra.



Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2012 u 10:48
Curke,bojim se da vam je to oprašivanje uzaludno al ne radi ploda nego radi sijanja.Trebaju posebni uvijeti kao što znateWinkJedino da sjeme koje dobijete date nekoj stručnoj osobi.Nije greška ni probati ali mislim da je to neizvedivo u kućanskim uvijetima.I ja bi to probala al bojim se da ne bu išloThumbs%20Down
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2012 u 12:24
Znam Tea, ja sam to probala tako, iz fore... Zanimalo me hoće li mi uspjeti Wink
Sad kad ima netko tko bi sijao, moji phalovi odbijaju suradnju
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2012 u 10:49
Emilly,kužim te.Iz istog razloga bi i ja to napravilaLOLBaš iz foreThumbs%20UpAko imaš nekoga ko bi sijao,pokušavaj dalje..ako ti je stalo do sijanacaWink
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2012 u 16:31
Pokušavam, valjda će uspjet koji put. Sad ih imam dosta sa cvijetovima, kombinacije su zanimljive Wink
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 10:07
evo i ja pokušavam, ako uspije pošaljem ti a ti proslijedi dalje.
Tena 28.3.2010
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 11:54
emilly kako to radiš s čim nekim kistom ili šta?
daj malo objasni postupak hehe
Per aspera ad astra.



Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 13:10
Sa čačkalicom LOL
Ma nije komplicirano, uzmeš te dvije žute točkice sa jednog phala i samo ih gurneš u drugi phal, one se same priljepe Wink

A jesam ti objasnila... smile197
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 17:21
hahahaha znači cijele točkice uzmem?baš bi mogla probat iz one kravaste stavit ne neku prugastu :D
Per aspera ad astra.



Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 19:52
Originalno poslano od člana Emilly Emilly napisao:

Sa čačkalicom LOL
Ma nije komplicirano, uzmeš te dvije žute točkice sa jednog phala i samo ih gurneš u drugi phal, one se same priljepe Wink

A jesam ti objasnila... smile197

Stvarno jesiLOLSad ste i mene zainteresiraleClapThumbs%20UpSamo da otkrijem kako i budemLOL
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 14:27
ali meni se odmah posuše ti cvijetovi koje sam oprašila... jel to znači da je uspjelo ili?
Tena 28.3.2010
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 17:32
Da, to se i meni prije dešavalo  Tongue
Samo ne kužim zašto sada ni jedan ne želi zatrudniti...
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 22:07
ja sam probala na dva tri cvjetića vidit ćemo oće li biti išta ili ništa :D mislim da ovo drugo prije
Per aspera ad astra.



Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 13:22
Originalno poslano od člana Emilly Emilly napisao:

Da, to se i meni prije dešavalo  Tongue
Samo ne kužim zašto sada ni jedan ne želi zatrudniti...

Zato što ti sada to želiš..da to radiš onako bezveze ko prije,zatrudnili bi samo takoLOLIgraju se one s tobomLOL
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 58>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.