Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krasula - Crassula
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krasula - Crassula

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 84>
Korisnik
Poruka
miškopiško View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miškopiško Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2008 u 15:35
nisam ni ja znala da cvate...baš sam bila ugodno iznenađena kad sam vidjela cvjetiće...i što me iznenadilo, u sred zime!!Shocked
 
mene zanima da li sam zaključila ispravno kako se oblikue krošnja...priča ide ovako: ja sam dobila samo jednu granu sa 7-8 listića i posadila u teglicu. S obzirom da su moja djeca onda bila turbo mala, prilikom jedne igre sa loptom u stanuAngry lopta je udarila u drvce (više granuLOL) i otpali su SVI listovi...prejadna sam bila jer je to bio drugi pokušaj uzgoja iste...uglavnom, nakon nekog vremena sam primijetila da na svim tim mjestima gdje su bili listići niču malene grančice...to su danas grane na tom drvcu i fakat izgleda kao drvo...baš ću ga danas poslikati...eto, na temelju tog iskustva sam zaključila da tamo gdje mu otrgneš list, naraste gran(čic)a...jesam li umislila ili to fakat tako funkcionira?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2008 u 16:06
crassule oblikuju kao drvce, samo što sam ja neznalica što se toga tiče jer još nikada nisam pokušala oblikovati biljku, ali crassula može biti ako se oblikuje, prekrasno drvce.....
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2008 u 19:30
Ove male Crasule sam nabavila prije neki dan..Neznam koja je vrsta ova prva crasula ali posto vec imam jednu koja je razlicita od ove,jer nema crveno-zelene listove vec sam zelene,nadam se da ce mi zivjeti dugo kao i Crasula ovata..
 
 
I druga-Crasula perforata:
 
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2008 u 20:21
Predivne su i jedna i druga.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2008 u 23:19
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Predivne su i jedna i druga.
 
Hvala ti Trisa..trazim ime ovoj prvoj crasuli pa da vidim kako je trebam odrzavati mada mislim da je slicno ostalim crasulama!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2008 u 23:58

Moje nove 3 Crassule!!Male su,ali su tako njezne..Lijepe..Nadam se da ce na proljece biti veceTongue:


 
 

 
 

Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2008 u 21:54
Crasula Perforata je bas lijepo narasla.. TongueTongue..evo kako izgleda sad:
 
 
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2008 u 22:04
...još uvijek imam ovu vrstu koju imaju miško piško i brbe a onu koju ima džomba uspiješno uništila kao i puno sekulenata ( imam problem sa zaljevanjem :))..... meni su te krasulice divne, divne ali kako sam ju nabavila prije 5 god , veličina pelcera, cca 10 cm....još uvijek stoje ...ma možda su izbacile par listova i niti mrdac!!! baš se prekjučer divila kod susjede njenoj, ima ju 3 god i oformila je pravo pravcato razgranano drvo nešto višlje od koljena... pa da čovjek pukne od jada :)))))))))))))))))))))

..o.k. zaboravih napomenti da ta ista susjeda ima adama koji ima "deblo" širine manjeg panja koliko je star i velik a za listove vam niti ne moram spominjati kako su veliki!!! hjjjjjuđ!!! :))..nije da ima zelenu ruku...sva je zelena:)))
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2008 u 22:23

Moja princeza..raste i raste..TongueTongue

A ovo je svoja kcerka TongueTongue:
 
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2008 u 22:43
-....a joj divna je.... jel t ima metar? :))
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2008 u 22:51
Imala je..prije 4 godine i nazalost nije vise medju nama..Smile..ja je nisam vidjela ali moja prijateljica Giulia kaze da je to bila jedna Ogromna Crassula i da su joj se svi divili..Ovo je mali dio sto je ostao od nje,znaci ima dobro korijenjeTongueTongue..a u ove 3 godine,koliko je ja imam,Narasla je stvarno dosta!!! Rezultat je ovo sto viditeTongue!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2008 u 15:42
Danas sam identificirala jednu svoju biljčicu i saznala da je vrsta crassule : Crassula lycopodioides:



Nabasala sam na nju u jednom trgovačkom centru, normalno bez imena. Raste jako brzo, a razmnožava se tako da se otkine gornji dio grančice i posadi u drugu teglu. Primi se 99%. Ako se je pusti da visoko izraste (normalne visine u sobi 10 cm), počinje se polijegati i tada se lomi i sama razmnoži ako završi na zemlji. Navodno se ljeti može uzgajati u kamenjarima, tad je zbijenijeg rasta. Ja svoje držim na prozoru na sjevernoj strani, a slijedeće godine budem i nešto malo posadila van.
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2008 u 15:52

Jako lijepa Crassula Silvek! Vidjala sam je na internetu ali nisam jos imala priliku da je kupim!!

ClapClapClap
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2008 u 17:37
Šteta Dzomba što nisi bliže, svako malo ju rasađujem...raste kao ludaTongue.
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2008 u 19:18
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Šteta Dzomba što nisi bliže, svako malo ju rasađujem...raste kao ludaTongue.
 
Jako lijepo od tebe,Hvala ti!!TongueTongue..
kad je pronadjem,trazit cu savjete od tebeTongue!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2008 u 00:06
Originalno poslano od člana dzomba dzomba napisao:

Imala je..prije 4 godine i nazalost nije vise medju nama..Smile..ja je nisam vidjela ali moja prijateljica Giulia kaze da je to bila jedna Ogromna Crassula i da su joj se svi divili..Ovo je mali dio sto je ostao od nje,znaci ima dobro korijenjeTongueTongue..a u ove 3 godine,koliko je ja imam,Narasla je stvarno dosta!!! Rezultat je ovo sto viditeTongue!



..divna je !! :))))...ali lako za dobro korjenje.... ima ona dooobre gene :))))))))))))))))
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2008 u 08:58
Moja je mala kao Dzombina "kćerka od kćerke" i za sada fino napreduje, a MPK je ima cjelu zimu na balkonu i opstane joj bez problema već nekoliko godina, ali nisu baš bile neke zime u velikim minusima.
Griva kaže dobro "ima dobre gene", kao i za ljude, životinje, očito vrijedi i za biljkice.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2008 u 21:42
Ima dobre gene(izvinite,to sam i htjela reci EmbarrassedEmbarrasseda cesto sam umorna da neznam ni sta sam napisala,Izvinite!!) Tongue ali je stigla i na poklon od Predivne osobe...TongueTongue..tesko je naci ovakvog prijatelja kao sto je moja Giulia Big%20smile..pa tako i Crassula..!! StarStar
Hvala!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2008 u 12:12
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2008 u 12:13
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 84>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.