Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Paulownia tomentosa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Paulownia tomentosa

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 23>
Korisnik
Poruka
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2009 u 13:56
prekrasna je smile71
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2009 u 14:19
Ajme Otok stvarno je prekrasna.
život je more
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2009 u 14:56
Prekrasno, Otok.
Hvala ti mnogo sto si stavila slikice.
Ovo drvo je zaista prekrasno.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2009 u 10:27
Cvijeće je polako na izmaku, sad već ima puno lišča
 
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2009 u 11:48
Prekrasno, zaista.
I moja paulownia raste.
Da li netko zna koliko vremena treba da procvjeta, kada se posije iz sjemena?
pozdrav iz Norveske
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2009 u 12:12
Ja sam našla podatak da cvate u četvrtoj godini starosti, više se ne sjećam koliko je mojoj trebalo da procvjeta (ja sam dobila granu koja je izbila uz korijen odraslog stabla)
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2009 u 12:13
Otok, hvala ti mnogo na brzom odgovoru.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2009 u 09:25
konačno,su dvije biljčice pomolile zelenilo

Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2009 u 14:16
Oprosti, ako grijesim, ali meni ovo ne lici na paulowniu.
Ja imam nekoliko paulownia, ali nisu takve.
Mora da si ti posijeo neku drugu biljku.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2009 u 18:06
meni isto zgleda čudno,ali to je kaj mi je poslano...............
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2009 u 19:15
Ovo meni lici na sesbania tripetti.
U svakom slucaju, lijepe su ti biljke.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 07:57
Vule, nešto si pobrkao.
Jesam li ti ja slala sjemenke? Ako jesam nije moglo biti ovo što ti je izraslo.
 
Valjda će se kod mene od mladih nešto održati, pa ti pošaljem biljčicu
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 14:15
Paulownia više nema cvijeća, okitila se je lišćem
 
 
pokušavam pokazati koliko je to veliko drvo, ovo malo što se vidi od kuće je balkon na drugom katu, paulownia je viša od kuće
 
 
 
tu gdje su bili cvjetovi, sada polako rastu mali zeleni plodovi, to će biti veliki grozdovi puni zelenih plodova, svaki za sebe je otprilike veličine oraha
 
prolaznicima uvijek moram objašnjavati da to nije nikakvo voće i da se ne jede
 
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 23:55
je to sam od tebe dobil,i sjeme je bilo u kuverti,jedino ako sam krivo zapisal na teglicama,jel sam više toga sadil,pa bumo vidli kaj bu zraslo
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2009 u 21:18
Imam namjeru kupiti na aukcijama sjeme Pauwlonie. Nije kasno za sijanje? Koliko dugo treba sjemenkama da niknu i treba li tome predhoditi kakva priprema sjemenki (namakanje, turpijanje......)? Molim znalce da mi pomognu. Hvala unaprijed.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2009 u 22:24
Sonja50 ne trebas turpijati posto nemas sta, to je sitno sjeme i ne trebas namakati.
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2009 u 23:33
Hvala Fatka, brza si! Da li sjemenke brzo niknu? 
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2009 u 14:19
Kod mene su sjemenke uvijek nicale same, ove godine sam ih prvi puta pokušala sijati i to dosta kasno, negdje oko 1.5., iznikle su za jedno 15 dana. Čini mi se da je najveći problem što su sjemenke zaista jako sitne, negdje sam pročitala da je sitne sjemenke najbolje prije sijanja pomiješati sa pjeskom, tako sam i napravila. Usprkos tome, nikle su pregusto, ali par biljčica sam uspjela presaditi.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 10:39
Evo još jedne sličice paulovnie, pokušavam pratiti promjene na njoj
 
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 23:08

Paulownia ti je prekrasna-pratila sam od početka ovu temu.
Pročitala sam da je Paulownia stablo sa najbržim rastom, ali da sadnica iz sjemenke ne raste baš tako brzo u početku. Baš danas sam dobila sjeme kupljeno na aukcijama,stvarno je majušno, tko bi rekao da je od tako ogromnog stabla tako sićušno sjeme!
Točno je da sjeme ima slabu klijavost? Koliko dugo treba da proklija u sadašnjim uvjetima?

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 23>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.