Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ruselija - Russelia equisetiformis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ruselija - Russelia equisetiformis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 30>
Korisnik
Poruka
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2010 u 19:48
Po mom iskustvu, to su ti grane za dogodine. Ove stare većinom pocrne i osuše se.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2010 u 21:24
Otok, mislim da bi se trebale spustiti, moje cijelo ljeto (i sad ih ima takvih) bacaju takve grane, najprije sam bila u čudu a onda sam primjetila da se iz te jedne razvije njih više manjih...
Mislim da bi se ovdje trebalo vidjeti kako iz te grane rastu druge

Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2010 u 21:18
Ili bi one mozda mogle sluziti kao pelceri ?    smile134
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2010 u 23:15
OTOK,te grane će se spustiti
Gute Fee, ruseliju ne moraš pelcati, gdje god vrhovi iglica diraju zemlju nikne nova biljčica, zato je treba saditi u šire graste, na jesen imaš više biljka
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2010 u 06:02
Tim viskokim granama treba zakidati vrhove, onda se brze razgranavaju.
 
Antonija, jako ti je lijepa ona crvena, nikad nisam vidjela tako gusto procvalu. Ja ih imam godinama, posvuda, u zemlji i pitaricima, i zaista u njima beskrajno uzivam, ali tako gusto procvalu nikad nisam imala. Ima li tu neka mala "tajna" vezana za gnojenje, ili pinciranje??
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2010 u 11:33
nbjelovu, nemam nikakvu tajnu u njihovom uzgoju, da, ja ih pinciram, kadkada im zakinem po koji vrh, prihranjujem ih kristalonom odprilike svakih 15 dana, puno sunca i puno vode i to je to. one su meni i danas pune cvijetova, crvena, ne bijela, ona stalno kaska za crvenom.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2010 u 14:56
E, Antonija, Kristalon svakih 15 dana, to je nesto sto ja ne radim. Bacim tu i tamo, ali ne bas redovito. Mozda je to, probat cu. Koja je formula tvog Kristalona?
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2010 u 15:00
nbjelovu baš sam pogledala, nema nikakva formula piše prihrana za list i cvijet.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
tomica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2009
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 939
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tomica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 15:01
Kako je proteklih dana u Hercegovini bila jaaaka bura, donijela je i do mene onaj tvoj šapat za tikvić ("i ja sam Hercegovka"). Pa Hercegovko draga je lijeposmile143jednu grančicu ruselije ako je ikako moguće.
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 19:31
ok ja sve ovo čitam imam ruseliju i presadila sam je ove godine u vrt s obzirom da sam južna strana otoka Murtera ...Antonija jel misliš da je to ok ako je još malo zavijem da ju ušuškam? jer ako tvoje opstaju  vani u pitarima preko zime onda moja  ne bi smijela smrznut jest da je manja  naravno ne kao tvoje kraljice ali šta ti misliš do koje temp ona more izdražat ? Hvala ti na odgovoru ako možeš .
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 20:03
Duda-Lave, ja mislim da ti se ne bi trebala smrznuti. moje se nikada ne smrznu a ne unosim ih unutra. prije par godina imali smo snijeg, poslije je ledilo, meni su ostale žive, ja ih ničim ne zašuškavam.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2010 u 09:14
Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

Duda-Lave, ja mislim da ti se ne bi trebala smrznuti. moje se nikada ne smrznu a ne unosim ih unutra. prije par godina imali smo snijeg, poslije je ledilo, meni su ostale žive, ja ih ničim ne zašuškavam.
hvala ti Antonija na odgovoru,ma vidla sam kod jednog susjeda hrpu velikih ruselija posadili su mali vrtlari direkt u vrt ali je on baš na obali koja je jednim dijelom mrvicu uvučena a ja sam ko vrag točno na izbočenom dijelu ...a gdije si ti ak se smije znati jel blizu meneBig%20smile
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2010 u 16:35
Duda-Lave, ja sam ti u Župi Dubrovačkoj, moje koralje šiba i bura i jugo, baš sam na vjetrometini, svejedno ih ostavim gdje jesu!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
IVANA IVA View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje IVANA IVA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 00:03
već nekoliko godina sanjam ovaj cvijet, iako sam u unutrašnjosti gdje možda nisu baš uvjeti, ali ne želim odustati.........moram probati kad je tako lijep....još samo da ga nabavim....
Na vrh
jozi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2011
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jozi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2011 u 11:31
Bok!
Na ovom forumu sam našla Russeliju, koju tražim svugde u Sloveniji ali je nigdje nema i nikako ne mogu dobiti informaciju gde je mogu nabaviti. Bili mi mogli reči gde bi je kupila ako idem negdje do Karlovca.Možda je neko šalje po pouzeču samo neznam kako to ide zbog granice.

Za informacije puno vam hvala!
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2011 u 12:16
jozi, još je malo prerano i ruselije još nisu u prodaji, sigurno ih bude na Flori u svibnjuSmile
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2011 u 12:22
pošalji upit na   denis.bojcic@bugenvila.com
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2011 u 14:14

Ovom krasnom ljepoticom darovala me je Antonija, pa se sada samo nadam da će me ubrzo obradovati kojim prvim cvijetićem!!!


Uploaded with ImageShack.us

Antonija, da li bih je trebala presaditi u veću teglu ili je ove godine mogu ostaviti u ovoj!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2011 u 20:55
free, obvezno u veću i po mogućnosti u širu pa gdje god vrhovi iglica budu dirali zemlju na jesen ćeš imati novih biljkica!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2011 u 22:05
Jete vi svoje ruselije iznjeli van ?
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 30>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,187 sekundi.