Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Callistemon - Kalistemon
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Callistemon - Kalistemon

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 13>
Korisnik
Poruka
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2009 u 10:11
Recite da li kalistemon traži cijeli dan sunce ili može pola dana biti u hladovini?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
tajčica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tajčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2009 u 12:32
ako imaš mogućnosti da ti cijeli dan bude na suncu je super, ali mu niti od pola dana u hladu neće biti ništa. Jedino moraš paziti ako nisi iz primorskih krajeva da po zimi mora obavezno u zaštićeni prostor.
 
 
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2009 u 12:38
Iz kontinentalnih krajeva sam, e sad taj dio vrta je zaštićen sa kućama, možda bi ga bilo dovoljno zaštiti lišćem, jutenim vraćama (kako sam gore čitala), ili ga zajedno s pitarom posaditi u zemlju i pred zimu izvaditi i u kuću s njim.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2009 u 21:39
 Evo slika susjedinog kalistemona...


...a sad nešto nevjerojatno...aleja kalistemona pred kućom koja je cijelu godinu prazna...samo 15ak dana ljeti su tu neki gosti ( slovenci)...kalistemoni zarasli u travu, stalno na suncu, samo ih kiša kad je ima zalijeva...ali, cvjetaju bolje nego bilo koji koje sam vidjela po vrtovima...za nevjerovat!!!smile42


Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2009 u 21:40
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2009 u 21:46
Ubicu sesmile42Kada mi ne ide.Evo sada ima jedan veci js nema cvijeta ali pusta mlade pupoljke, grancice, samo ga gledam i pricam sa njim kao dvorska luda.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2009 u 21:50
naravno, da je nešto od onog gore završilo kod mene u vazi
Embarrassed




Na vrh
binarna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje binarna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 20:52
Pozdrav,
ja sam svojoj mami kupila lijepi veliki kalistemon ali me zanimaju neki osnovni podaci o zalijevanju i dohrani ako je potrebna. Živimo u St-u tako da bi mu klima trebala pogodovati, imamo vanjski zatvoreni balkon gdje uvijek ima sunca. eto, ako se nađe koja dobra duša da baci tih par osnovnih podataka o održavanju bila bih vam mnogo zahvalna Smile
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 13:46
ja sam za Uskrs na moru kupila kalistemon i već je cvao, međutim sad kod mene doma baš i ne cvate dalje. ima sunca samo u jutarnjim satima, a poslijepodne hladovina. jel on cvet čitavo ljeto ili? znala sam vidjeti u vrtovima na moru i u kolovozu da je cvjetao a kod mene sad ništa dalje .....
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 14:43
Njemu treba sto vise sunca.
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2009 u 20:48
Eto da se pohvalim prošlogodišnja sjemenkica izrasla u ovo....

Al stvarno je težak i osjetljiv na uzgoj... sunca, vode i treperit oko njega...
meni je eto samo ova ostala a druge je uspijela srediti moja sekica...
al raduje kad uspije tako...
sad budemo vidili dali budem uspio ga očuvat preko zime...
a inače je na terasi al eto odnio ga u kupaonu na tuširanje i novu vazicu jer eto ima nekoliko neukročenih biljkica koji tjeraju "noge" kroz otvore na dnu vaze....LOL
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2009 u 22:19
Trebao si ga osisati da ti se razgrana,
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2009 u 22:45
Za šišanje budem pričekao proljeće... ako mi doživi proljećeLOL
sada dok ima sunca raste sve za 5 ali zima... e tu je borba da se ne osuši...
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2009 u 23:00
Moj veliki prezimio u hladnom ali svijetlom mjestu.
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2009 u 08:02
Ehhh kad nemam takvu prostoriju... Unhappy
ili vani na terasici fino na minusu ili unutra di je centralno i moliti da ima sunca...
zato pričekam ak preživi dobro... bude taman ojačao i narasao za vrt u istri... LOL
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2009 u 22:15
@Frida, nije ništa čudno što calistemon cvjeta i raste bez puno  ljudskog uplitanja. Spada u porodicu mirta, koje i kod nas rastu samoniklo, pa šta im Bog da. Domovina mu je sušna Australija. Ja ipak moje calistemone u vrtu ponekad zalijem i to dobro pa pustim da se zemlja dobro osuši-tako sam ga natjerala da razvije duboko korijenje. Cvjeta najčešće početkom ljeta, a onda opet pri kraju ljeta. Naša zemlja u Dalmaciji je vapnenasta, pa mu ponekad poblijede i čak pocrvene listovi, tada dodati malo željeza i sve će biti ok.
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2009 u 22:22
Originalno poslano od člana seni seni napisao:

Nata, nisam probala. U knjizi o cvatućim grmovima piše da se razmnožava ljeti ukorjenjivanjem poluzrelih reznica u hladnom klijalištu.


Najbolje ga je razmnožiti ljeti, kao i sve zimzelene grmove/stabla
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2009 u 22:23
Originalno poslano od člana Brbe Brbe napisao:

Za šišanje budem pričekao proljeće... ako mi doživi proljećeLOL
sada dok ima sunca raste sve za 5 ali zima... e tu je borba da se ne osuši...


Ne čekaj proljeće, calistemon se može oblikovati/šišati ljeti a ono što ošišaš, zakorijeni
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2009 u 22:35
calistemon je predivansmile227
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2009 u 07:32
Moj kalistemon iz semena, posijan prošlog leta prezimio je kao veoma mala biljčica, početkom 6. meseca ove godine imao je svega 15 cm, a juče sam mu izmerio visinu od 106 cm. Počeo je da se grana i svaki dan je sve veći i lepši. U početku veoma sporo rastu, ali posle nadoknade taj zaostatak.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,141 sekundi.