Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sporiš - Verbena, tapien
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sporiš - Verbena, tapien

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 12>
Korisnik
Poruka
metvica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje metvica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 09:03
Sad tek vidim...opet mi se poremetio datum na fotiću Embarrassed
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 11:01
Originalno poslano od člana metvica metvica napisao:

Uhh...Duda-Lave, ja ju vidim na svom...Nisam sigurna da li stvarno postoje dvije vrste ili mi prodavačica tako rekla jer sam tražila nešto grmoliko [IMG]smileys/smiley36.gif" align="absmiddle" alt="LOL" />Ali kad pogledam svoje (koje su podjednake veličine) stvarno 4 izgledaju puzajuće a 2 grmoliko...[IMG]smileys/smiley2.gif" align="absmiddle" alt="Wink" />

Postoje obje vrste,i padajuće i tkz.grmolike verbene.I ja imam obje vrste,i te grmolike mi bolje napreduju od padajuci,a zasadjene su direkt u baštu za razliku od padajuci koje su u zardinjerama..
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2009 u 11:42
Te grmolike se same rasejavaju i dugo cvetaju, ove padajuce pomalo treba prehranjivati i redovno zalivati.
 
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Mala Boo View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mala Boo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 00:23
imam ja i verbene.trebale su biti crvene,bijele,roze i ljubičaste...al je ljubičasta pojela ostalesmile156,a MM je rekao da mi cvijeće izgleda ko grob.ma on nema pojma!
 
 
[IMG]http://smiley-msn.com/Smileys/Super-smiley//Smiley-msn.com-Super-Smiley-41065.gif" />   
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 08:43
ma  šta muški znaju o cvijeću(čast iznimkama) ja bi svom dala kadkad nogom vritnjak radi komentara
Na vrh
Suzizana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 15 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 80
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Suzizana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2009 u 09:23
Imam tri verbene svjetlo rozu, boju ciklame i ljubičastu. Ljubičasta mi cvate najslabije.
moram priznat da mi se jako svidjela ta biljčica imam je ovu godinu prvi puta i super cvjeta. Negdje sam pročitala možda i na ovom forumu da se ocavali cvijetovi trgaju sa stabljikom do prvih listića i ja to tako radim i cvatu za sad ko lude, ali imam jedan problem na njima mi je nešto bijelo kao pljesan isli pepel.
e sad ne znam kako da to liječim , jel ne znam šta je!
da li je moguće da je to došlo zrakom od susjede preko puta s ruža ili sam kupila bolesno bilje pa nisam vidjela?!
pomagajte!
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2009 u 11:38
Ma bolest ti se može pojaviti sama od sebe. Ja odstranim zaražene listove ili čak grane. I bolest se prije javi kad je biljka u posudi nego u zemlji. Dok traje traje , onda je zapaliti da se zaraza ne širi ili u kontejner.

Ja nekidam grane nego samo cvjetove ocvaleEmbarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2009 u 23:07
U mojim verbenama se nastanilo jato krpelja, neopitroid je učinio svoje.
Sve su mi posebne, ali tamnoljubičaste posebne. Ne znam iz kojeg razloga list im je pošatirao, ali ne u normalnim bojama. I kao što smrcko rekla otrgavanje cvijeta i " dok traje traje"... Ipak, one su jednogodišnje i meni su u tegli! Tongue
Smrcko, netko ne želi da mu ona prazna stabiljka strši u zrak, pa zato je suzizana govorila "do prvih listova"! Wink
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2009 u 23:26
Ma kidam i ja do prvih listova, ali su ti cvjetovi toliko blizu listu , da moram paziti da list ne pokidam. Ima više vrsta verbena, možda su te stabljike drugačije (duže).Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Myra View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Myra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 11:18
Pozdrav!
Evo godine sam prvi put na balkon posadila crvene verbene. Za sada je sve ok, lijepo cvatu. Ima li tko isustva s njima, kako se ponašati prema njima?

Hvala
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 12:46
nisam neki stručnjak ali znam iz iskustva da nisu jako zahtjevne...i kako bi obilno cvjetale potrebno im je kidati cvijetove koji prolaze jer oni jako crpe biljku....
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 13:47
moje iskustvo s njima je to da vole sunčani položaj (uz naravno redovno zalijevanje), od svih boja najbolje su mi se pokazale one boje "tamne ciklame" i svijetlo roze (bijela, crvena, lila... su mi brzo propale zbog pepelnice ili ne bi prezimile zimu, još čekam oće li procvjetatii šatirana od lani ili je jedna od ove dvije izdržljive
one mi prezime vani, ofuri ih bura i hladnoća, ali malo ih pošišam i opet dogodine cvatu

čak prežive i ako ih zaboravim zaliti - malo se objese, ali brzo živnu čim dobiju vode (naravno mislim na "zaboraviti zaliti" jedan dan ne tjedan dana po ljetnoj suši)

neke mi čak rastu u zemlji u vrtu ne u tegli
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2010 u 16:20
Moje iskustvo je da ove nove, hibridne, vrlo brzo stradaju od pepelnice. Vec sredinom ljeta su gotove.
Ja sam se jedne godine mucila i mucila da ih sacuvam, bila sam uzgojila cijelu jednu lijehu, ali nista nije pomagalo, pepelnica je sve odnijela.
 
Ima kod nas tri vrste koje su udomacene, i super cvatu cijelo ljeto, u stvari od sada pa do kasne jeseni, i neunistive su, roza, ljubicasta (dvije vrste) i ljubicasta spricana sa bijelim.
Totalno su zahvalne jer se razmnozavaju kao lude, a reznicu samo bocnes i primljena je.
 
Vole sunce.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2010 u 18:07
Verbene vole vlažnu, ali ne uvijek mokru zemlju. Vodu iz podloška treba obavezno odliti.
Tako će manje obolijevati
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2010 u 21:01
Originalno poslano od člana Myra Myra napisao:

Pozdrav!
Evo godine sam prvi put na balkon posadila crvene verbene. Za sada je sve ok, lijepo cvatu. Ima li tko isustva s njima, kako se ponašati prema njima?
Hvala



Ako si ih sadila u tegle, a očito jesi vjerojatno ćeš imat problema sa cvijetanjem! Kad Verbene ispune posudu korijenom pada ima količina cvijeta bez obzira na prihranjivanje...... Vrhunska biljka za gredice ali osrednja za balkone..... Čistit cvijetove i pazit da nisu prejako mokre i budu ok
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2010 u 07:28
Ja sam lani imala verbene uz pelargonije u vazi, velikoj, širokoj, bez podloška, na jednom panju. Uglavnom osunčan položaj i cvjetale su cijelo ljeto.
Ove sam godine na to mjesto posadila samo njih.Valjda ću imati opet sreću. Naravno nemam pojma jesu li prirodne, hibridne ili sl. 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2010 u 07:37
Moje verbene je nekoliko godina napala pepelnica, pa sam bila odustala. Sada imam crvene u vikendici u karioli, pa ćemo vidjeti kako će biti, cjeli su dan na suncu, ali ih se rijetko zaljeva, uglavnom koliko ih zalije kiša ili jutarnja rosa.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2010 u 15:16
moje skromno mišljnje je da nisi u pravu,iz mog iskustva jednu te istu verbenu sam imala četiri godine u teglama,i nije mi ih uništila pepelnica i cvale su više nego obilno i što imaš pravo jedini je problem što su te tegle njima nakon 4g postale premale pa kako nisam imala mjesta u vrtu poklonila sam ih,dakle kako one rastu tako žele i više vode jer je korijen brzorastuć tako da sam ja u ljeto morala zaljevat ujutro i navečer,naravno za cvatnju treba otkidat ocvale cvijeteke ko uostalom i drugim biljčicama(ostićima,petunijama..)  
Na vrh
Nina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2010 u 13:17

slažem se s nbjelovu, i rado bih došla do domaćih vrsta, jer su ove nizozemske loše, govorim iz svog iskustva

Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2010 u 13:20
Ma koje su to "udomaćene" ???  Ajde daj točan naziv, te boje koje je nbjelovu napisala su iste boje kao i te famozne "nizozemske"!! Možda sam ja u krivu ali sav je genetski materijal u vlasništu nizozemaca, talijana i amera! Isto tako slažem se da nije svaki hibrid jednako dobar za svko podneblje ali da je nešto udomaćeno kod nas to mi je malo smiješno..... Uzgajam jedne te iste verbene nekih pet godina ( uzmemo sveke god novu boju za probu) i da, desi se neka godina da ima više problema sa bolestima nego inače ali ljudima su upravo te "nizozemske" cvatuće cijelu godinu Smile 

A što se ožiljavanja tiče sve se verbene primaju kao korov!!

@Duda-Lave  i dalje tvrdim da su puno bolje u zemlji nego u teglama! A
   evo skidam ti i kapu što si ih održala tako dugo u teglama!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.