Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - zelena avantura by desert rose
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


zelena avantura by desert rose

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 22>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2013 u 08:20

Rose, dobar je češnjak a ima i bebice, one su ti super za stavljati u hranu ako ti se da čistiti jer imaju jaču aromu od matičnog češnjaka.Smile

Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2013 u 20:35
Smail Hug , "kuglice" sam odvojila, one malo krupnije. Na jesen dio ide u zemlju, neću se previše nadati, samo da probam i to! A kakve su u kulinarske svrhe... pa i to moram probati! Wink
Na vrh
Karli View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
2. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 22 Lipanj 2013
Lokacija: Gospić
Status: Offline
Bodovi: 1352
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Karli Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2013 u 07:44
Evo i mene nakon malo dužeg vremen da vidim kako ti ide. Pa ti si već pravi profesionalac. Posadila, pobrala i spremila zimnicu. Sve ti je odlično i izgleda jako fino za papati, a cikla posebno.
Pusa od mene.
"Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore"
Na vrh
LeoNata View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2011
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LeoNata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2013 u 08:20
Draga desert rose,sve ti izgleda jako lijepo i zdravo,stvarno za primjer! Svake će godine sigurno biti sve raznolikije,neće tvoja znatiželja stati tu. :)
...budi u miru sa Bogom, bez obzira kako Ga zamišljaš, i bez obzira čemu težiš u bučnom komešanju života, zadrži mir u svojoj duši... ovo je ipak divan svijet, teži da budeš sretan...
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2013 u 21:23
Karli, lijepo je ponovno te vidjeti! smile79  Ciklu sam tek krenula brati, ima vremena za nju. Malo sam je pregustu ostavila pa nije baš debela ali ima je... Hmmm, možda neki dobar susjed ima komadić zemlje za iznajmiti pa da i ti probaš povrtlarstvo?smile160
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2013 u 21:34
LeoNata dobro mi došla! Veliko mi je zadovoljstvo vidjeti nova prijateljska lica na mojim stranicama!smile78 Eh da vidiš kako sve izgleda sada, kao da je atomska bomba pala u povrtnjak... e to neću slikati smile60... no, neke koristi je bilo i biti će još. Žao mi je što nije bilo kiše jer sezona npr. mahuna sigurno bi se produžila. Kako god, hvala ti na pohvali i podršci! smile76
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2013 u 21:42
Samo da pozdravim vrijednicu. 
Drago mi je vidjeti tvoje uspjehe, znam koliko znači imati svoje u povrtnjaku.
Nadam se da mahune nisi počupala. S prvim kišama one se podmlade i rode ponovo.... istina, ne tako obilno kao prvi puta, ali bude ih. Opet se malo produži "svježa" sezona.
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2013 u 21:53
dadinice mahune su još na životu jer sam ih ostavila da budu za sjeme. Već kada sam dotakla tu temu imam i pitanje. Kada je njihovo sjeme zrelo? Trenutno su u fazi kada se može osjetiti deblji fažolić u njima, nekako su gumene ali imaju svoju "normalnu" boju, kao kada sam ih brala za jelo. Da li se moraju skroz osušiti da "šuškaju"? Da li to znači da više neće cvjetati ako i padne kiša jer imaju plodove na sebi?
Pitanja, pitanja...Wacko
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2013 u 22:06
Pitanja postoje zato da bi se postavljalaWink

Da bi sjeme bilo zrelo, mahune moraju biti šuškave, posve suhe. Ali i unatoč tome će ponovo cvjetati.. to ti je isto kao kad su na početku, jedne bereš, a druge se tek zameću.
Eh, sad je samo pitnje lutrije.... hoće li dobiti kišu dok su još žive i hoće li je biti dovoljno za ponovljeni ciklus ploda. Ja ih svakako ostavim, pa kako bude, ali najčešće u jesen uvijek bude mladih, svježih mahuna.
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 14:09
dadinice, hvala ti na savjetima! smile78Nadam se da će barem sjeme dozrijeti i da nije hibridno (nije pisalo na paketiću ali u današnje vrijeme to se nikada ne zna), a ako opet bude mladih mahuna nitko sretniji od mene! smile126
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2013 u 11:38
smile146
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2013 u 11:41
smile227smile227   I ovdje se lijepo crvene rajčice  !  Baš su supač Rosi ! smile76smile71
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2013 u 12:17
Mons, nisam ja bez veze pitala za recept!Wink   Ali kakvo je to prokletstvo kod mene : svježeg ga ne mogu pojesti a bilo kako obrađenog obožavam, stavljam ga u skoro sva jela...Ermm
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2013 u 14:58
Vidi ti naše desertice, paradajzeki su ti super zreli, moji još nisu ovakvi, ali dajem im još vremena možda sazriju.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2013 u 09:47
Smailiću smile76 sa paradajzima se borim još od veljače, pa im je i bolje da se crvene...smile96
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2013 u 12:06
Moram vam ispričati moju malu, tužnu pričicu...Cry
U proljeće sam od kolegice dobila prekrasno sjeme graha, mislim da je bio smeđi sa ljubičastim šarama, jako krupan. Posadila ja njega, sjemena je bilo samo za jedan štap ali mislim si, nema veze, već ću ja njega razmnožiti. I tako, raste on, penje se, ima prekrasne zelene listove unatoč suši i jako lijepo crveno cvjeta. Čak mu visina štapa nije bila dovoljna koliko je jako narastao. Mojoj sreći nema kraja. Ubrzo nakon toga razočarenje. Gledam ja u njega, tražim mahune, pa razmičem lišće i tražim opet ali mahuna nema. Niti jedne. Zašto???
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2013 u 09:37
Draga Rose, vjerojatno si se susretala sa člancima o Monseratovom sjemenju, kada kupiš sjeme jedne godine naime druge ga ne možeš više koristiti za sjeme jer ne rodi već moraš kupiti novo, možda je i ovaj tvoj grah od tog sjemena.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2013 u 19:59
Smail, ne znam kakvo je to sjeme. Kolegica ga je dobila od neke rođakinje iz Slovenije i pošto njoj nije bio zanimljiv, podjelila ga je. Ali nije mi jasno zašto je onda tako lijepo cvjetao? Možda je glupost, ne znam, nagađam ali ispada kao da pčele nisu obavile svoj posao.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2013 u 20:11
 Rosi, znam kakav je to grah, ovdje kod nas u Podravini mu kažu Žohar, inače radi se o jednoj staroj sorti graha, za koji bih rekla da je prava delicija za Božić....Pa je stoga vjerojatno i njegovo drugo ime opravdano, zove se još Božičnjak...Inače imala sam ga u nekoj ljubičasto -crnoj i drugi u bijeloj varijanti ( sjeme, zrno, kako hoćeš ) no s vremenom se i jedna i druga sorta izgubila.....Razlog?  To je navodno jako kičasta ili gizdava sorta, ne paše mu svakakvo vrijeme, pogotovo sušna razdoblja, može cvjetati ko lud, ali cvijet otpada i prije negoli se zametne plod...UnhappyConfusedOuch




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2013 u 20:19
O joj... A tako sam mu se veselila... Znači i takve se ludosti događaju... Unhappy E sada brinem... Ostavila sam si čudo pijemonta i niske žute mahune za sjeme. Naravno obje vrste sam na proljeće kupila. Ako mi to sjeme dozori i posijem ga druge godine, mogu očekivati svašta zar ne?! I najbolje i najgore.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 22>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.