Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Euphorbia milii
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Euphorbia milii

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 11>
Korisnik
Poruka
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2012 u 22:14
jucer sam otkinula jedan list koji je visio ,malo sam potegla jace i uz list krenilo je bijelo mlijeko 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
tara2009 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tara2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2012 u 22:16
ziva jeeeeeee...iz mog iskustva nevole sunce vole hlad vidim da tvoja ima crvenkaste listove znaci da je na direktnom suncu,moja je velika puna cvijeta i listova ali zelenih...
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2012 u 22:21
svoju sam kupila proslo ljeto ,dok se nije navikla na sunce (kao i svaka biljka direkt iz ducana ) drzala sam je u sjeni ,poslje par dana sam je iznijela na jako cjelodnevno sunce,i stvarno mi je bila lijepa..
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
tara2009 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tara2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2012 u 22:22
pa neznam...nisam pametna koji savjet dati ja se ravnam po sebi i svojoj...isprobavaj pa ces vidit kako ce se ponasati...
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2012 u 22:32
Originalno poslano od člana tara2009 tara2009 napisao:

posalji mi na mail sliku pa ti kazem misljenje ppllaazzoo@gmail.com


ne znam ih ni skinut sa aparatašta je najgore [IMG]smileys/emot100.gif" align="middle" /> sljedeči tjedan dolaze dica sa faksa pa će mi staviti :)))   
Na vrh
tara2009 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tara2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2012 u 22:33
aha ok
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2012 u 21:10
Mojoj euphorbii žute i otpadaju listovi,skoro do vrhova su ogoljene grane.
E sad što joj ne odgovara:    kratkotrajno osunčano misto(podnevno sunce)
                                              zalivanje ?
Na vrh
tara2009 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tara2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2012 u 22:33
mozda puno vode...
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2012 u 15:37
Bit će na redukciji
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2012 u 14:31
Ovo je moja malecka euphorbia,sa 2 mala cvjetica.
sutnja je zlato....
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2012 u 19:19
Anđelkad definitivno voda joj ne odgovara, ostavi ju da se skroz zemlja osusi i tek onda malo zalij ili ju potopi na 10 tak minuta. Tako sam ja mislila da ce i moja uginut, zaustavila sam zaljevanje , makla ju sa direktnog sunca i sad je super.
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2012 u 21:23
Predivna mi je al eto to je jos jedna od biljaka koja mi je predivna i zelim je imati al ne uspjeva mi. Valjda neznam sa njom. 
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2012 u 14:27
evo mili i athena jedna do druge


Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 09:22
Uploaded with ImageShack.us

Evo i moja Ephorbia je živnula i krenula u cvatnju.
Izgleda da sam joj konačno pogodio uvjete.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2012 u 16:22
Prekrasna biljka minimalnih zahtjeva, barem iz mog iskustva. Imam jednu crvenu već godinama a od proljeća još jednu malecku. Smilila mi se na polici u plodinama, jadna, nikakva na rasprodaji za smiješnu cijenu od 0,99 kn. Odmah sam je presadila u novu teglicu s vrlo propusnom zemljom u koju sam dodala iskorištenu koru bora koja je ostala nakon presađivanja orhideja. Bez obzira što se voda u tom supstratu nije zadržavala, ostavila sam je bez podloška, jer je to ono što njoj odgovara i smjestila je nekoliko dana u polusjenu da bi je kasnije preselila na ful sunce. Zalijevana je svakodnevno a prihranjivana tjedno, kad i ostale biljke na toj polici.
Evo kako je izgledala u kolovozu.
 

Sad je još vani, puna je cvijetova, samo što je sad više ne zalijevam. Dovoljno joj je vlage koju dobije navečer vani i ono malo kiše koja je istušira. Kad se temperatura još malo spusti, unosim je u kuću negdje u toplo, gdje će samo nastavit s cvatnjom. U proljeće se ponovo seli van, tada ću je pošteno prikratit da opet bude grmić. Obično kad ih prikratim one pauziraju, odbace sve listove i nakon vrlo kratkog vremena nastave bujati. Kod njih je bitno da korijen ne pliva u vodi.
Ovo je samo moje dugogodišnje iskustvo s njima.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2012 u 16:54
Bebolina,trebam savjet.Ja imam jednu euphorbiu millii već desetak godina,koja je bila već jako izdužena i lani sam ju po Pinusovom savjetu prvi put porezala,ali ne previše.Koliko misliš da se može skratiti?Da li ju ti svake godine skračuješ? I da,moja je posađena u zemlju za kaktuse,kao i svi drugi sukulenti.
 
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2012 u 17:07


Uploaded with ImageShack.us

I moja cvate cijele godine !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2012 u 17:12
Kaktusićusmile73 dobro si napravila kad si poslušala Pinusa i prikratila je, jer ona kad je s izduženim, starim granama baš i nije lijepa, niti obilno cvate. Slobodno je ti bez straha ponovo na proljeće prikrati, formiraj je u grmić, tad će ti cijelo ljeto biti crveni buketićThumbs%20Up
Što se supstrata tiće, paše njoj i zemlja za kaktuse, bitno je znat dozirat vodu. Ja s kaktusima još nisam na TI, još im nisam opipala puls, pa tako sve biljke koje ne vole previše vode sadim u vrlo propusni supstrat.
Namjerno sam pisala o kakvoj je mješavini riječ, jer velika većina cvjetoljubaca ovu ljepoticu uspješno ubija vodom.
Kaktusiću, gdje nabaviti ove ljepotice i u drugim bojama osim crvene?
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2012 u 17:45
evo kod mene, frizirat ću ju na proljeće pa će biti reznica:


...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2012 u 17:56
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

evo kod mene, frizirat ću ju na proljeće pa će biti reznica:


Nemoj je štedjetiWink Što su joj grane kraće to ona bijnije cvjeta i cvijet joj je puno krupniji.
Pogledajte kako su izgledale moje na full suncu ljetos.(zanemarite prašnjave police)

 

 

 Ovo je slikano sad, na kišiLOL

 
 
 
 
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.