Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hoyin dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hoyin dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 12>
Korisnik
Poruka
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2009 u 08:16

Zadnji čas sam iskopala i ovaj vrt jer lukovice već na veliko izviruju. Tu sam lani ostavila u zemlji 30-tak gladiola. Od kad su mi jedne godine smrzle uvijek sam ih vadila. Ove sam godine ostavila, a ono - opet jaka zima. Nikli su mi irisi, tulipani, sunovrati (narcisi) i ljiljani, a vidim čak i jednu gladiolu. Njoj je rano, ali ako je ta krenula, toplo se nadam i ostalima:

Ovdje je dvije godine bio bor. Već drugi na istom mjestu koji posadimo i jednostavno se osuši. Jučer sam ga izvadila (koja snaga kad si ljut !!) i na njegovo mjesto stavila paniku. Ako boru treba kisela zemlja, valjda planika može bez nje:
 
A tu se vidi: "Cvijeće koje trenutno cvate kod vas". Jedne jedine, ali slatke visibabe.
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2009 u 08:26
U ovom je vrtu samo veeeeliiika šljiva koja radi i veeeliiki hlad. Tu uglavnom rasađujem lavande za svoje potrebe i - više ništa, ali i to je trebalo očistiti i okopati. 
Ovdje ništa nije ostalo od dihonre. Samo sam malo vilama nadigla zemlju. Sve si mislim, možda se oporavi.
Čekam da mi nikne hosta. Tu se vidi moja najdraža ruža i zvončići!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2009 u 08:30
Narcisi samo što nisu procvjetali. I njihov je vrt trebalo srediti:
I na kraju: magnolija je skoro procvjetala.
Eto, to je bilo jučer, a danas me bole leđa, kukovi, listovi ....
Sad idem slikati kompostanu da vidite koliko novog lišća ima u njoj.
Neki kratki vikend .... 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2009 u 08:38
Za početak dosta!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2009 u 08:39
Uvijek je vikend prekratak kad čovjek radi, ali ne mogu zamisliti koliko si toga napravila. Ti si žena zmaj - neiscrpna snaga, uostalom sada kada te poznam, uopće mi nije čudno, jer upravo tako izgledaš kao da možeš svijet preokrenut naglavačke.
Sve ćeš nam to slikata za koji dan, slijedeći vikend po danu bit će još ljepše, a onaj krug oko stabla - nisam skužila koje su ljekovite biljke, ali odmah kradem ideju za u vikendicu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2009 u 08:50
Triša, začinsko bilje: kadulja, matičnjak, majčina dušica i ruta (ona je samo ljekovita), a sijat ću mažuran, origano, vlasac, korijandar, baziliku običnu i sitnolisnu...
Ako hoćeš za taj krug dat ću ti reznice ovog sivog grmića (ne znam mu ime) jer ga imam na bacanje, lako se zakorijeni, sporo raste, U stvari brzo naraste, ali ga se može jako orezivati.
Meni tako raste godinama.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2009 u 09:17
Ja imam neki sivi grmić, onaj senecio cineraria (ja ga od milja zovem pelin), ali kako mi je ovdje doviršće prekrcano, zanima me dali taj grmić podnosi hladnije - odnosno veće minuse, pa bi mi bio jako zgodan za vikendicu u Skradniku, kraj Ogulina.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2009 u 10:36
Slikat ću ti ovoga moga pa ti odluči što ti više odgovara!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2009 u 12:07
Evo, ogromne količine hrastovog lišća jučer skupljenog.
Ne veseli me jer njemu treba jako puno da se razgradi. Ne znam koliko glista ima ispod, nadam se da će udarnički raditi: 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2009 u 12:11
Predivno i poučno napisan Denvnik, škicnem kako bih nešto naučila jer pišeš razumljivo i za totalne cvijetno/biljkaste analfabete.
Kad se pokreneš i do ZG stigneš imat ćeš puuuuuune ruke posudica sa presadnicama, kaj ne!smile71
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2009 u 12:14
Evo Triša kako izgleda biljka koja radi onaj krug. Ne znam kako se zove, znam da  ga po riječkim parkovima ima puno, da mu ova zima nije niti malo škodila i cvate žutim cvijetovima.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2009 u 12:21
Originalno poslano od člana FranjicaZG FranjicaZG napisao:

Predivno i poučno napisan Denvnik, škicnem kako bih nešto naučila jer pišeš razumljivo i za totalne cvijetno/biljkaste analfabete.
Kad se pokreneš i do ZG stigneš imat ćeš puuuuuune ruke posudica sa presadnicama, kaj ne!smile71
 
 
Kako da pišem drugačije kad sam i ja jedan najobičniji analfabeta smile157.
Imat ću, imati - u oba pravca: i sim i tam !
Već stavljam lovu u crni fond. I onda ću uzeti 100,00 kn i kući s velikim oduševljenjem pričati kako je na flori sve jeftino.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2009 u 13:32

Hvala Hoya, ali mislim da je to ono što već imam, a i sama kažeš da ga ima po riječkim parkovima, onda je to i ovaj moj - na forumu ga cure zovu još kostriš. Evo slike od lani

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2009 u 14:07
Imam i ja kostriš. Ovaj drugi ima male sitne sitne listiće, sav je nekako pahuljast, uredan, ali otporan .....
Ma neću ti više ništa opisivati. Čekaj još koji dan pa ćemo piti kavu na mojoj terasi i gledati tamo negdje prema Triši  LOL, pa ćeš sve u živo vidjeti !
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2009 u 14:37
...evo i mene kod tebe!...nije kostriš na prvoj slici nego santolina.....baš gledam nabaviti koju sadnicu....da li se lako zakorjenjuje?
 
.....tvoja kompostijera me oduševila! Koje gliste? Kalifornijske?
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2009 u 15:02
Manči, hvala za naziv. Odmah sam išla na net i vidjela je. Želim imati onu sa zelenim listovima - i vjerojatno ću je nabaviti.
Ova moja se toliko lako zakorjenjuje da sam na čudu kad je orezujem. Žao mi je baciti pa ju stalno zabadam. Svugdje je imam.
 
U mom kompostu su najobičnije kompostne gliste, ali dobro rade svoj posao Wink.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2009 u 19:15
Hoya, imam isti takav komposter kao i ti, na jesen i zimu je bio krcat lišća kao tvoj, sad je polovica i ja sam svako toliko posipala pepel od kamina preko lišća. Pred par dana je MM cijeloga preokrenuo jer je na dnu već sve razgrađeno a na površini tako-tako. Odlučila sam da ću ga ostaviti još jednu sezonu, bacati svo lišće od ove godine i upotrijebiti ga tek druge godine.
Komposter gdje bacamo sve i svašta i ograđen je daskama i pločama u jednu sezonu sve istruli i spreman je za u vrt. S ovim gdje je samo lišće je malo teže i valjda ima previše zraka.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2009 u 19:33
Hoya - dakle hoću santolinu, naravno, samo vidi negdje svejedno kako podnosi zimu, možda bih je mogla i gore, ali ovdje ću joj svakako naći mjesto - nekako ovako kao tvoja - jako mi se dopalo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2009 u 21:05

Super ideja za komposter, a kostriš je prekrasanSmile

Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2009 u 21:17
....meni to sa kompostom još ne ide.....moram prvo pohvatat gliste po otoku.......smile192
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.