Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lewisia cotyledon
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lewisia cotyledon

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 10>
Korisnik
Poruka
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2013 u 12:08
makk...je, je primorska.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2013 u 14:46
Originalno poslano od člana Camellia Camellia napisao:

makk prekrasne su,baš onakve kakve želim.Na kojem je to placu?

Cammelia ovo je bila izložba cvijeća "Proljeće u Esslingenu" (na blogu sam postavila post).
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2013 u 15:35
Takvih 11 komada u cvijetu ( na jednoj sam nabrojala 136 cvjetića) je "gazda" jednog rasadnika s kojim sam prije nekoliko godina pokušavala surađivati "poklonio" nekome ne zna se kome. Za leviziju je nudio 5 kn, slovima i brojkama, nisam dobila ni lipe. U isto vrijeme je od trajnica nudio dvije ofucane, izbljedile bergenije valjda iz bakinog vrta po 35 kn. Toliko o suradnji. Od onda nikad više nikome nisam nudila suradnju.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2013 u 19:26
Originalno poslano od člana Baka Bea Baka Bea napisao:

Takvih 11 komada u cvijetu ( na jednoj sam nabrojala 136 cvjetića) je "gazda" jednog rasadnika s kojim sam prije nekoliko godina pokušavala surađivati "poklonio" nekome ne zna se kome. Za leviziju je nudio 5 kn, slovima i brojkama, nisam dobila ni lipe. U isto vrijeme je od trajnica nudio dvije ofucane, izbljedile bergenije valjda iz bakinog vrta po 35 kn. Toliko o suradnji. Od onda nikad više nikome nisam nudila suradnju.
Ružno iskustvoThumbs%20Down
žao mi je!
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2013 u 20:55
Baka Bea, znam za tvoje ružno iskustvo
Žalosno je kako neki ljudi cijene svoje, a omalovažavaju tuđe.
Ipak je bolje da si to shvatila na požetku "suradnje" nego poslije.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2013 u 21:12
Istina makk, od onda ih uzgajam za svoj gušt.
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2013 u 21:33
Baš mi žao Baka Bea i ne volim takve situacije.Toplo se nadam da će vam sve biljke uzvratiti vaš uloženi trud.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2013 u 08:25
Camellia ne treba ti biti žao, nije ni meni, on je izgubio i njemu slični. Sjeti se reklame "slijedi svoj instinkt (ili put)". Nisam posegnula za bocom piva, kao što sugerira reklama, nego ono drugo. To što sam dobila, nikakvi novci mi ne mogu nadoknaditi, niti mi to što sam stekla itko može oduzeti: cvjetne prijatelje, iskustvo, knjige, bezboj novih vrsta trajnica. On nek se i dalje bavi uvozom crnogorice.
Vratimo se temi, budemo dobili ukor zbog začatavanja teme.

Daklem, iako je trajnica levisiju se danas tretira kao jednogodišnju lončanicu, zbog načina na koji je uzgajana na tresetnom supstratu.
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2013 u 08:36
Baka Bea hvala vam na objašnjenju.I ja sam isto došla do tog zaključka.Bilo mi je čudno da propadaju uz svu brigu,i to uglavnom poslije obilne cvatnje.Nakon toga biljka jedno vrijeme stagnira u rastu,počne gubiti listove i tu je kraj.
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2013 u 11:09
i moja je sretna i zadovoljna, zimu je provela u hodniku , na suhom i hladnom, sad je vani već sigurno mj dana, pupova nema LOL, ali barem je zdrava i nije nabildana, pa će mi vjerojatno i trajati...
Ove kupovne s 1000 pupova i cvijetića su moram priznati i više nego divne, oči ispadaju na njima, ali dugoročnije gledano ipak je bolje imati neku koja nije plesala samo jedno ljeto.
belica,zagreb
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2013 u 13:41
Tajna je u supstratu i staništu, ne u bildanju
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 06:24
Onda ćeš mi Bea morati šapnuti tu tajnu . Šalim se, kod mene funkcionira savršeno u tegli, ja zadovoljna. Vani sam pokušala prošlo ljeto i nije išlo, očito nemam tih uvjeta u vrtu. A i više ja volim kad su meni takve sitne ljepotice na balkonu, da ih lijepo gledam kad pijem kavicu.
belica,zagreb
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2013 u 01:30
Danas sam na sajmu cvijeća u Svetvinčentu (Istra) naišla na lewisie i naravno pokupila sve što je biloLOLTongue Ni jedna nije bila s cvjetnom stapkom, tako da nije bilo nikakve gužve oko njih, a i cijena je bila više nego simbolična. U teglici ima po nekoliko biljćica, pa me zanima da li je sad vrijeme da ih odvajam ili ne? Samo jedna pokazue neke slabašne cvjetne stapke, sve su ostale "salata"Tongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2013 u 20:15
Evo ih

Velika i malaTongue

Nestrpljenje rasteApprove

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2013 u 20:23
baš su krasne i stvarno su malecke
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2013 u 20:29
Namjerno sam ih pofotkala u duetu da vidiš kako su male, male. Embarrassed
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2013 u 20:39
Narast će one brzo. Mislim da se takve male i bez cvijeta sviđaju samo nama koji znamo kakvu raskoš od cvijeta imaju
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2013 u 20:53
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Narast će one brzo. Mislim da se takve male i bez cvijeta sviđaju samo nama koji znamo kakvu raskoš od cvijeta imaju
Da su bile u cvatu ne bi me tamo čekaleLOL
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2013 u 00:01
Pročitala sam temu kompletno od prve do sedme stranice..Razlog je da imam 3 male lewisie i razmišljam kamo s njima..Jednu imam od ranije, a dvije sam kupila po 5kn u MBMu. Čitajući postove i objašnjenja od stručnjaka kao što je Baka Bea, došla sam do zaključka da ću jednu probno posaditi u novi vrt u neku pukotinu u kamenu, a druge dvije u teglu od terakote i smjestiti je u kućni vrt..
sutra je novi dan
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2013 u 00:20
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Danas sam na sajmu cvijeća u Svetvinčentu (Istra) naišla na lewisie i naravno pokupila sve što je bilo[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley36.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="LOL" />[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley17.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Tongue" /> Ni jedna nije bila s cvjetnom stapkom, tako da nije bilo nikakve gužve oko njih, a i cijena je bila više nego simbolična. U teglici ima po nekoliko biljćica, pa me zanima da li je sad vrijeme da ih odvajam ili ne? Samo jedna pokazue neke slabašne cvjetne stapke, sve su ostale "salata"[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley17.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Tongue" />

Ja najviše volim kupovati ovakve biljke, prije cvjetanja. Tako mogu uživati u njihovom pupanju, a poslije i u cvjetanju.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,207 sekundi.