Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 78>
Korisnik
Poruka
Alan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 09:54
2 Ela 13
Mene muči jedna činjenica, a to je da u zemljama gdje te paprike rastu ima jako puno kiše što za rezultat daje kiselo tlo. A svi sugeriraju tlo koje ne zadržava vlagu i umjereno zalijevanje. Nije li to kontradiktorno? Ili sam ja u krivu? Ali dobro, poslušati ću ja savjete obavezno, vidim da vama to ide k'o od šale, samo kažem da mi nije jasno ako u prirodi rastu u monsunima natopljenom tlu.

Krećem u nabavku humusa!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 13:22
Zar se papričice moraju sijati na maramice ili mogu direktno u kupovnu zemlju?
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 14:23
Alane, prvo se ti opusti da ta tvoja nervoza oko sijanja ljutih paprika ne predje na njih. smile96
Ova vrsta paprika zahtijeva rastresitu zemlju, punu organiskih vitamina i zemlja koja ima dobru DRENAZU. Ako je zemlja teska,kao npr ilovaca puna treseta, voda nece  otjecati od korijena, vec ce se zadrzavati uz korijen, sto moze dovesti do trulenja korijena i cijele stabljike paprika. Ovu ja iz svog iskustva.
 
Sad u kom omjeru se mijesa zemlja za uzgoj ovih paprika, tesko je reci. Ja mogu uzeti samo nas vrt kao primjer a vama je da donesete odluku kako da sami "smuckate" kombinaciju zemlje za vase paprike u vasem vrtu.Ja imam pjeskovito zemljiste oko kuce ( kazu da je ovdje nekad bio okean pa nam ostalo kao uspomena na zadnje ledeno doba LOL ). Nasa zemlja za ove paprike sadrzi 1/10 mjesavine treseta i ilovace,1/8 pijeska, a ostalo je humus.
 
Antune, sjemenke paprika se ostavlja na vlaznim maramicama da brze proklija. Kad se pojavi klica onda se prebacivaju u zemlju. Opna ljutih paprika je dosta tvrda i ako se posade direktno u zemlju, treba im cijela vjecnost da proklijaju, a neke od sjemenki istruhnu u zemlji. Ovako kad se ostave na vlaznim maramicama ima se uvid koje sjemenke su proklijale, koje su na putu da istruhnu pa se tako lakse mogu zamijeniti novim i zdravim sjemenkama. Zadnje dvije slike koje sam postirala su sjemenke pripremljene za klijanje u cetvrtak 10tog Februara. Neke od njih su presadjene u posude prije 2 dana i vec imaju prva dva lista na vrhu. Ako stignem slikat cu ih danas pa da vidite kako to izgleda.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 16:41
Ja sam sve sjemenke u zemlju, valjda će nešto proklijati...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Alan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 19:25
Originalno poslano od člana Ela13 Ela13 napisao:

Alane, prvo se ti opusti da ta tvoja nervoza oko sijanja ljutih paprika ne predje na njih. smile96Nasa zemlja za ove paprike sadrzi 1/10 mjesavine treseta i ilovace,1/8 pijeska, a ostalo je humus.
 


Hehe, možda budu još ljuče paprike. Nervozna bhut jolokia smile99 
Samo da ne bude ovo: smile85

Dobro, hvala na savjetima, pa stavim slike kada budem imao što slikati, u vezi paprika naravno.

Na vrh
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 20:19
Antune,nadam se da hoce. Ako ne ove godine, onda se sljedece baci na ovaj sistem klijanja sjemena ,koji mozes koristiti i za paradajz. Samo polako i sa uzivanjem ih sadi i uzivaj gledajuci ih kakao rastu i donose plodove. Big%20smile Drzim ti palce, i naravno izvjestavaj nas o svojim uspjesima a i neuspjesima, jer samo tako svi mi mozemo jako mnogo nauciti jedni od drugih.
 
Alane, nisam sigurna da li bi doza apaurina smirila tvoje Bhut Jolokia paprike smile184ali sam sigurna da ce uz dnevnu njegu pruziti ti toliko ljutog zadovoljstva da ces svaki dan traziti jos vise vatre i nikad ti nece biti dosta. smile184Ako predoziras.mene ne trazi jer cu garant kidat na lijevo. smile107
 
Drzim ti palce i iskreno se nadam da ces uzivati u ovim bezobrazno ljutim i ukusnim paprikama koje su nama pruzile jako mnogo, vrtlarskog i kulinarskog, zadovoljstva. smile128
 
Evo nekoliko obecanih novih fotkica iz nase ljute labaratorije. smile184
 
 
 
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 06:58
Ela

gledam ove tvoje slike i pitam se imaš li ti kakvih belaja sa policijom? :)

Pisao sam ti par pitanja na temu paprike na Skype pa der javi. :)
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 07:23
Ela u što si ti to sadila na gornjim slikama...jesu te isto klijale na maramici ili su u toj zemlji proklijale...pozdrav...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 12:10
Originalno poslano od člana Sabur Sabur napisao:

Ela

gledam ove tvoje slike i pitam se imaš li ti kakvih belaja sa policijom? :)

Pisao sam ti par pitanja na temu paprike na Skype pa der javi. :)
Na Skype nema nikakvih pitanja.Ermm Znam da sam jos uvijek dosta gripozna, ali barem mogu da vidim sa jednim okom da nema pitanja pa bolje da te priupitam kome si ti poslao ta pitanja? LOL
 
Prije smo imali problema sa policijom jer smo nosili sa sobom po restoranima bocice sa "sumnjivim" zelenim prahom, pa se neka pametna faca dosjetila da bi mogla imati svojih 5 minuta slave i nazvala je policiju. LOL Bilo je interesantno posmatrati moga muza kako u panici pokusava objasniti policiji da je to prah od nezrelih habanero paprika. smile96Od tada smo registrovali staklenik u uredu za poljoprivredu kao staklenik za uzgoj iskljucivo povrca u porodicne svrhe, uz naglasak na ljutim paprikama, tako da sada nema problema. Mada ni to nije neka garancija da se nece naci neka "pametna" faca" kojoj moze na um pasti da nam provali u kucu, onako ko u kakvom americkom filmu. LOL
Na vrh
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 12:40
Originalno poslano od člana antun007 antun007 napisao:

Ela u što si ti to sadila na gornjim slikama...jesu te isto klijale na maramici ili su u toj zemlji proklijale...pozdrav...
Antune ja svo sjeme  ostavim da proklija na maramici ( paprike, paradajz, krastavice,grah, buranija i tako to). Ovako mi je lakse jer znam koje je sjeme proklijalo i koliko ce mi trebati posuda i prostora da ih prebacivam iz mracne komore u kucu ili staklenik.Jednostavo sam razradila sistem koji mi omogucava da imam bolji pregled isklijalog sjemena, ustedim tako na vremenu i prostoru.
Zemlju,koju vidis na mojim slikama, sam dobila od naseg dobrog prijatelja koji je proizvodi u kucnoj radinosti. Kako nas je sve gripa u kuci povaljala, on se zabrinuo da ce ostati bez sadnica ljutih paprika koje sam trebala posaditi i za njega pa nam je donio kuci ovu vec formiranu zemlju. Izgledaju isto ovako kao ovi sto se mogu kupiti u prodavnici http://www.hydroponics.net/c/130
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 13:29
Ja sam posadio u kutije za jaja u kupovnu zemlju...javit ću ti kad niknu...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
tpipp View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Siječanj 2011
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tpipp Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2011 u 20:18
ovde se može kupit sjemenke    http://www.kupicili.si/
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2011 u 14:20
Ela, nadam se da su tu negdje i paprike koje sam ti poslao :D
Na vrh
Alan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2011 u 13:31
Hej! Jedno pitanje za Elu i ostale iskusne uzgajivače: niknuli su mi chocolate habaneri :) imaju prva dva listića, što dalje? Da ih ostavim na toplom (cca 23-25) ili mogu biti i na hladnijem dok rastu? Mislim da ih presadim nakon što razviju drugi set listova, tako piše u uputama od prodavača.
Hvala unaprijed!

Bhut jolokia još nije niknula ali vidim da je sjeme dobro nabubrilo.
Na vrh
igorpu View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje igorpu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2011 u 22:14
Pozdrav svima,
imam jedno lagano pitanje da li je moguće u Hrvatskoj kupiti sadnice ili sjemenje Bhut jolokie 
Na vrh
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2011 u 00:26
Originalno poslano od člana Alan Alan napisao:

Hej! Jedno pitanje za Elu i ostale iskusne uzgajivače: niknuli su mi chocolate habaneri :) imaju prva dva listića, što dalje? Da ih ostavim na toplom (cca 23-25) ili mogu biti i na hladnijem dok rastu? Mislim da ih presadim nakon što razviju drugi set listova, tako piše u uputama od prodavača.
Hvala unaprijed!

Bhut jolokia još nije niknula ali vidim da je sjeme dobro nabubrilo.
Alane, sjeme svih ljutih paprika je daleko tvrdje nego kod slatkih paprika i za neke sorte treba i mjesec dana da sjeme proklija. Nama jos niti jedno sjeme od Chocolate Trinidad Scorpion nije proklijalo, svako je nabubrilo, ali jos uvijek nema klice da se vidi,a sjeme smo stavili da klija prije skoro mjesec dana.
 
Kad ti niknu sadnice, nemoras ih drzati tik uz izvor topline,samo pazi da temperatura zemlje u kojoj se nalaze ne padne ispod 16 C. Cim im nikne drugi/treci red listova presadi ih u vece posude i uzivaj gledajuci ih kako rastu. Nemoj da ih zalijevas previse,svako malo i pomalo. Big%20smile Cim malo ojacaju, privikavaj ih na vanjski zivot. Otvori prozore prostorije u kojoj se nalaze i pazi ih da se ne smrznu.
 
Ovaj vikend pripremamo ostala sjemena za klijanje. Nadam se da ce klijati daleko brze nego sjemenke ljutih paprika.
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2011 u 07:54
Ela

neš vjerovati pokazala se prva Bhut Jolokia kod mene. :)
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2011 u 08:41
Meni su sve paprike nikle osim habanera, Sjemenke su na špicastom dijelu pukle ali nema klice, posijani su prije 3 tjedna...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Alan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2011 u 09:52
Hvala puno na odgovoru! Jedva čekam da ih probam.
EDIT: I da, sretno s ostalim sjemenkama!

2 igorpu: Meni su ostale još 3 sjemenke Bhut jolokie pa mogu poslati. Ja sam ih kupio na ebayu, nisam ih kod nas nigdje vidio, barem ne u Rijeci.
Na vrh
igorpu View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje igorpu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2011 u 10:41
Alane hvala na odgovoru poslao sam ti poruku na pm
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.