Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pachira - Money tree
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pachira - Money tree

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 14>
Korisnik
Poruka
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2007 u 16:16
znaci moze se i tako zapelcerati

tibor hvala
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2007 u 00:03
pokušat ću, a moram i presaditi cijelo stablo jer već kad sam ga kupila činio mi se malen pitar, a sad kad se poduplao još je i manji....
Na vrh
noacha View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje noacha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2007 u 12:38
evo ja sam nova obozavateljica pachire..
dobila sam na poklon prije mjesec dana...i neki dan vidim da mi onako uz drvce kao plijesni..poceli su mi i listovi zutjeti...sto da radim?Cry
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2007 u 12:45
noacha, ja nisam neki veliki strucnjak ali da nisi dala svom drvcu malo previse vode? Koliko sam ja o njemu citala vise mu pasu susniji periodi nego previse zalijevanja.
Javice se vec neko ko ce ti dati tocniji odgovor ali meni je ovo prvo palo napamet.
Na vrh
noacha View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje noacha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2007 u 12:52
aurora, i meni je to bilo prvo na sto sam pomislila
dobila sam ju sa ukrasnom teglom,,ali mi se cini da ona nije bila bas odgovarajuce velicine i da se zato voda zadrzavala...nisam je sad zalila ima vec valjda 10tak dana..a ona je sve gore i gore
jadna sam da jadnija nemogu bit
mozda da je presadim?
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2007 u 12:56
ja bih pokušala s presađivanjem i to odmah..a možda ako ima koji izboj sa strane negdje pa da ga otkineš i pokušaš zapelcati ( ako se , ne daj B. što drastičnije dogodi biljci) da ti ostane podmladak...Ne znam što bih ti drugo savjetovala...
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2007 u 13:08
A sta je usadjen direktno u ukrasnu teglu, bez rupa doli? Ako se voda unutra zadrzava onda to nije dobro.
Kao sto ti i frida kaze, ja bi ga odmah presadila, u odgovarajucu teglu (obavezno sa rupama doli i sloj necega za dranazu). Probaj otkloniti tu vlaznu zemlju oko korjena (ako vidis da je korjen poceo truliti, ja bi i to odrezala..ne cijeli korjen naravno, samo taj dio koji je ugrozen).
Ja sam uspjela tako spasiti dvije moje biljcice kojima je bilo previse vode.


Na vrh
noacha View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje noacha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2007 u 13:29
nije usadjen direktno, ali je neki cudan oblik.
da li trebam neku posebnu zemlju ili ne?..negdje sam citala da bi trebala biti zemlje za kaktuse..
fala vam drage moje na savjetima
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2007 u 14:11

Ja mog imam tek od prije par dana i jos stoji u onome u cemu sam ga i kupila, tako da zapravo nemam pojma koja je to zemlja u kojoj je.
Nema na cemu noacha. Cek samo dok dodju pravi znalci. smile187
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2007 u 19:56
Drustvo nisam sve pratio do detalja,ali vidim da se javio problem..
 
Pachira obozava vodu i orosavanje..
 
Ali koliko god bila ljubiteljica H2O,jako je osjetljiva,i to donji dio..
 
 
dovoljno da nekoliko zaljevanja ne bude po njenom,odbacivati ce lisce (prosvjedovati LOL ) a korjen ce nestati..
kad se iscupa korjen lici na repin..
 
Drenaza je na 1 mjestu..
moj savjet je ,staviti na dno posude sto vece komade (ja obicno riskiram jednu staru glinenu posudu,razbijem ju i stavim na dno) a onda u kompost koji je sto laksi,i bogat vlaknima.. (da ima sto vise zraka)
nakon toga ju mozete bez brige zaljevati..smile199
 
 
e sad to je moje osobno iskustvo kroz godine
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2007 u 21:00
noacha, evo ti odgovor od znalca (a i meni dobro dodje)

hvala tibore  smile186
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2007 u 21:27
Aurora,daleko sam ja od znalca,
takvi ce se tek javitiTongue
 
drago mi da sam prije ratovao sa pahirom,pa sam stekao iskustva
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2007 u 21:44
A pa cuj, kroz iskustvo se postane znalac...kad jednom nesto pogresno napravis da vidis kako brzo naucis da to ne treba tako. Ko ja sa mojim lukovicama....(tako je pocelo) smile187
Na vrh
noacha View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje noacha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2007 u 21:56
tibor, puno hvala..nadam se da cu je uspjet spasit
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2007 u 22:37
Aurora,slazem se sa tobomEmbarrassed
 
Noacha,zato smo tu da pomognemoWink
Na vrh
noacha View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje noacha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2007 u 19:45
danas sam ju presadila i sad se nadam samo najboljemSmile
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2007 u 19:54
Drzimo fige da kreneWink
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2007 u 06:14
sretno
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Monk View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2007 u 00:51
koliko brzo raste>
Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2007 u 11:04

Monk,to je biljka po tvom ukusu..Smile

brzo raste ;)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.