Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adam - alocasia odora
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adam - alocasia odora

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 26>
Korisnik
Poruka
tinka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2009 u 09:07
mislim da ga neću presađivati jer je velika tegla i on je visok možda jedino da maknem malo zemlje i malog odvojim a ako ostane, pretpostavljam da će mi jedino biti nakon nekog vremena gužva u tegli al mi ne smeta za sada
PS. hvala na savjetu
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
tinka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2009 u 09:40
evo da se pohvalim, moj me adam razveselio u subotu sa još jednim listom, sad imam 4 lista
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 18:40
Pa cvijeće se presađuje u proljeće ili jesen kad počne da pupa/krene ili kad se sprema na zimovanje no za biljkice u stanu one neznaju kad je ljeto ili zima LOL... paziš na osjetljive biljke koje bi se mogle uvrijedit kod presađvanja, paziš na primjer da ne presađuješ biljku dok cvijeta ili dok izbacuje novi list...
samo pazi na caku... inače držim zemlju na balkon i vjeruj mi ova hladna zemlja m je šok za ruke a kamoli šok za korijen za biljku koja se drži na +20 i više... stoga općeniti savjet ako se presađuje zimi imati zemlju na sobnoj temperaturi da se ne šlagira korijen od biljkeWink
List u stadiju sušenja odrežem uz stabiljku, pustim koji milimetar od stabiljke, škarama ili nožem što ti je lakše...
a viškove koji ti smetaju eto pridruži nam se na kolektivnoj kavi i naći će se udomiteljLOL
iako sam bio samo na 2-3 kave do sada se nitko nije vratio kući sa onim što je donio već se vratio sa nečim sasvim desetimLOL
[/QUOTE]

BRBE, opet sam citala forum i tek sad skuzim onaj dio o kolektivnoj kavi :( jako bi me to vceselilo jer u svom drustvu nemam nikog ko je tolko zaludjen za cvijecem :) uglavnom, jako bi me veselila ta kava! :))

SLAVONKA, ja nisam zaboravila na tebe, ali nazalost nisam jos smislila nacin kak da ti dostavim biljkicu, jer duzi su od metra i ne mogu ga bas staviti u bocu. ajde javi se ako se ne snadjes drugacije.

veliki pozdrav svima!
Na vrh
lorna View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 06 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lorna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 18:27
Adama sam nabavila prošlog ljeta (preko oglasa) imao je 3 lista, a na jednom oštečenje od tuče, ali to mene nikad ne smeta ako nije neka bolest u pitanju.
 
 
Ubrzo je dobio ličinku crvenog pauka koju sam suzbila pa je potjerao novi list... ovaj je obolio od iste štetočine, pa sam ga prskala bijelim uljem, otrgnula bolesni (mladi, šmrc!!!) listić i sad je u redu.
Ono što mene muči je zemlja.
Kad ga budem presađivala, da li da ga presadim u vrtnu zemlju u kakvoj je sada ili da pomiješam vrtnu sa humusom???
Wink
http://lorna.mojblog.hr/
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2009 u 17:19
ajde, ko hoce adama, dva su u jednoj tegli, dajem odmah. inace, vidjela sam u vrtnom centru da se prodaje za nekih 270 kuna, a ja ih dajem besplatno. mozete doci vec danas po njih, zivim u zagrebu, na kneziji.
Na vrh
tajčica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tajčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2009 u 21:49
da li je još raspoloživ ili si ga već udomila?
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2009 u 23:35
raspoloziv je.poslala sam ti poruku. 
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2009 u 07:50
joj zakasnila sam izgleda, i ja bi ga rado!
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
tajčica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tajčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2009 u 20:54
Adam je stigao u novi dom.
 
 
Šaljemo ti on i ja veliku pususmile78 a kad se malo sprijateljimo pošaljemo i slikicu
 
 
 
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2009 u 22:12
hihi bas mi je drago! :)
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2009 u 17:55
jel prekasno sad vec da presadjujem adama, odnosno da mladice odvojim? jer primjetila sam neke milimetarne tamne gmizavce pa me malo strah i rado bi pregledala korijen. jel zna netko kaj bi to moglo biti? mozda i nije nista.. donedavo sam imala problem s vunastim usima. tajčica, jesi ti primijetila kaj na onom adamu kojeg sam ti poklonila?
Na vrh
tajčica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tajčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2009 u 22:40

adam je super,

 
već pušta 1 novi listić. onda znaš kako mu je super kod mene. ja ti s vremena na vrijeme sve cvijeće preventivno špricam. tako ću sutra i ruže protiv ušiju pa ću onda i sve ukrasno lišće pa i adama pošpricati s tim.
 
 
mogla bi i ti pogotovo ako si nešto primiejtila na njemu. moj stoji vani na terasi i nisam na njemu ništa primijetila, ali kako je blizu ruža može od njih dobiti uši pa ću ga zato špricati.
 
 
javi da li si ga špricala, a za presađivanje ti nije kasno, vrijeme i nije bog zna kakavo
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2009 u 22:55
meni isto ludo brzo daje nove listove i ne trune i nist slicno zato mislim, i nadam se, da nije u korijenu. spricala sam ga s onim sredstvom na bazi buhaca, ali mislim da nije adekvatno. mislila sam napraviti pripravak od kopriva pa i s tim malo. pocele su me ubijati u pojam te gamadi. imam na drugom balkonu kaktus, ogroman, koji je i prvotno bio izvor tih vunastih usi, i nisam ga uspjela skroz ocistiti jer on ima puno brazdi izmedju kojig ne mogu doprijeti pa sam mislila da je mozda doletila koja, ali mi skroz drukcije izgleda. ma, vec sam panicarka lagano. uglavnom, kaktus ide u RIP status sutra.
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2009 u 22:57
i da, htjela sam ti reci da je u toj tegli bio jos jedan, treca beba adam koji se osusio jer tad jos nisam znala da oni toliko vole vodu, ali je nakon vremena opet nikao van, i ja jos nisam znala za njihovu ljuav prema zalijevanju pa je opet znas vec kaj :) tak da mislim da ipak ubrzo mozes ocekivati taj treci, i to mozda bude njegova 3 sreca :)
Na vrh
tajčica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tajčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2009 u 10:06
super, onda ću ih brzo morati presađivati bit će im mala tegla!!
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2009 u 17:50
HITNO MI TREBA informacija dal adamima ide zemlja za sobno ili balkonsko cviejce!
Na vrh
tajčica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tajčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2009 u 18:14

uzmi radije za sobno cvijeće

 

a ako nemaš nećeš ni sa balkonskim fulati

Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2009 u 21:04
evo, da ispricam svoju danasnju akciju adam:) maknula sam mu sve mladice, mislim da su one neke musice bile od vlage, jer su bile samo na povrsini zemlje koju sam zatrpala s onim kuglicama pa valjda zemlja nije mogla disati. kad sam ga izvadila, samo korijenje je bilo, a lani sam ga presadila. sva sreca da sam ga presadila jer je maticnom pola korijena bilo trulo, sad sam ga ostavila preko noci da malo dise jadnicak. valjda mu bude dobro? kaj mislite? ostale sam posadila na nacin da sam na dno stavila malo kuglica pa zemlju za sobno pa za balkonsko jer nisam imala dosta one prve. ovaj put bez kuglica na povrsini :))
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2009 u 08:28
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Ove godine ću ih morati odvojiti i od jednog napraviti nekoliko.
 
Da li je već bilo odvajanje? Udomila bi ja jednog!! Wink Wink
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 12:15
Tajčice sa čim špricas ruže i ostalo protiv ušiju?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.