Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Ruže
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Minijaturne ruže - rosa sp.
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Minijaturne ruže - rosa sp.

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 10>
Korisnik
Poruka
gogica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gogica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2009 u 14:55
Ja sam ovu moju odmah po presađivanju prihranila .. nadam se da nisam pogriješila
 
baš uživam u ružici ..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2009 u 15:00
mlade ruze se ne prihranjuju odmah,al dobro sad kad je vec prehranjena. samo je mazi i pazi i bit ce ok. ja sam dugo imala jednu mini ruzu dok je bolest nije napala i dok je nisam poslje bacila jer jadnoj vise nije bilo spasa. al od bozića imam novu i hvala bogu eno je puna novih listića!
Na vrh
gogica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gogica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2009 u 15:22
uhhh trebala sam prije pitati
 
no dobro valjda nebu predebela Embarrassed
 
 
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2009 u 16:30
no dobro,nema zla u tome sto si je vec sad prehranila,bude ti ljepo zdrava i bude cvala!
Na vrh
trantinchica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trantinchica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2009 u 02:48
i ja sam svoje prihranila..znaci ne moram vise do 7mj?cini mi se da je tak nes pisalo na kutiji..
bitno je ocima nevidljivo,samo se srcem dobro vidi..
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2009 u 10:45
Originalno poslano od člana trantinchica trantinchica napisao:

i ja sam svoje prihranila..znaci ne moram vise do 7mj?cini mi se da je tak nes pisalo na kutiji..
ne,sad kad si ih prihranila to im je dosta do 7,čak i do 9.mjeseca,sad ih samo mazi i pazi,zaljevaj. sretno!
Na vrh
trantinchica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trantinchica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 14:17
moje ruzice bas nes i ne cvjetaju previse..kako vama?imale su cvjetice kad sam ih kupila ali to se na kraju osusio i j sam ih otkinula..inace izgledaju dobro,imaju listove..ali cak i pupovi se znaju osusiti...
bitno je ocima nevidljivo,samo se srcem dobro vidi..
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 14:24
ako se pupovi suše,nije dobro,što znači da im nedostaje vode. ide sve više toplijih dana,pa će trebati i više zaljevati,jer se na velikim temperaturama usred ljeta meni zemlja zna odvojiti od teglica,i ljeti ih zaljevam češće,2x dnevno
Na vrh
trantinchica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trantinchica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 19:02
pa zalijevam ih skoro svaki dan  Confused..nekad preskocim..Embarrassed
bitno je ocima nevidljivo,samo se srcem dobro vidi..
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 19:55
preskočim i ja pogotovo ako je taj dan padala kisa al očito im nesto ne stima,budem pročitala u knjigama sto je uzrok tome
Na vrh
trantinchica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trantinchica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2009 u 01:03
evo izgleda da im je bolje..lijepo su propupale..zalijevam ih redovno..cak su i porasle..ali na jednoj sam primjetila nesto ko bijeli prah..mozda su to bile neke sitne bubice..na pupovima i liscu..a s donje strane lista se bas vidlo da se nes tu smjestilo..s rukom sam to odstranila..ne znam dal bu se vratilo..
bitno je ocima nevidljivo,samo se srcem dobro vidi..
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2009 u 02:52
bijeli prah-to ti je pepelnica i to treba čim prije prskati kako se nebi proširilo i na ostale biljke. za ono odumiranje mladica i pupova o kom si ranije pisala to može biti sljedeći uzrok:stjenice ,malene smeđe pjege na listovima koji se izobliče,uzrok su jarkozeleni insekti koji se brzo pokreću kad ih se uznemiri.

2.oštečenja od hladnoće,rak pri osnovi biljke,natopljenost tla vodom,pepelnica,crna pjegavost.

Uobičajeni uzrok je nedostatak kalija,kalcija,fosfora i bora. Ako je problem odumiranje mladica,bitno je njihovo prihranjivanje. Isto tako treba odrezati sve zahvaćene mladice uz pup odumrlog područja.
Na vrh
katruža View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 787
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katruža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2009 u 00:01
Nedavno sam posadila baš mini, mini ružice, prvi puta sam ih uopće vidjela, visoke su oko 10 cm, baš me zanima kako će se "ponašati"






Na vrh
trantinchica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trantinchica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2009 u 00:05
ok,hvala..ali cime da prskam tu pepelnicu?
bitno je ocima nevidljivo,samo se srcem dobro vidi..
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2009 u 00:07
danas sam kupila Baycor prah protiv pepelnice nadam se da ce djelovati. trebao bi biti u svakoj poljoapoteci
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2009 u 00:39
Evo i mog priloga ovoj temi.Ovu mini ružu sam kupila ove godine s tim da ima kombinacija žute i ove posebne boje....
sutra je novi dan
Na vrh
DANČI View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 378
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DANČI Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2009 u 15:30
ja imam jedno pitanje..imam pet mini ruža..kupljene su pod mini,a sad su počele turbo rast? Već su ogromne..nije da mi smeta,ali mi je čudno..
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2009 u 16:30
sve je to ok,mini ruža naraste do 22cm,a vece ruže do45cm.
Na vrh
trantinchica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trantinchica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2009 u 21:58
ja ne znam sto je mojim ruzicama ali ne izgledaju dobro..zapravo izgledaju jako lose..prvo sam ih poprskala sa sredstvom protiv pepelnice pa su ih napale neke buhice pa sam posipala neo-pitroid..ali lisce je jako lose..zuto smede..jako lose izgledaju..mozda bolje da uslikam pa da stavim..
bitno je ocima nevidljivo,samo se srcem dobro vidi..
Na vrh
Tweety View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 529
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tweety Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2009 u 15:12
Jagoda, prekrasna ti je ta ruza, jesi to kupila u nekom centru ili? Bas je lipa, nisan nigdi na nju naletila, imam samo crvene, lipe su, ali bas bi mi se lipo uklopila takva jedna zuto roza:)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.