Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Voštani cvijet - Hoya
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Voštani cvijet - Hoya

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 25>
Korisnik
Poruka
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2011 u 21:40
E sada da rezimiram svoje znanje.Hoya treba biti po zimi na hladnom a u proljeće i ljeto ju treba držati na toplom ali ne na direktnom suncu,uz to ju ne treba premještati.E to mi je najveći problem kako ju držati na hladnom pa na toplom a ne premještati ju'
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2011 u 21:45
One zelene mrežaste zaštite, koje se koriste kao vjetrobrani ili čak tučobrani, su odlična zaštita i od sunca a i zaustavljaju vjetar za 50%.Smile

Balkon mi je na totalnom suncu ljeti, ali s ovim sam zaštitila i posude biljaka koje moraju imati noge u hladu, a i biljke kao aloa.Embarrassed




Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2011 u 22:14

Mikice, moja hoya je zimi s nama u dnevnom (uz balkonska vrata), a ljeti s nama na terasi (ima samo jutarnje sunce)!

Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2011 u 08:26
Hoja ne smije biti u hladnom tj. vani, ali na zaštičenom balkonu da. Moja je još u 11 mjesecu imala pupove, ali je zahladilo, ona je dosta osjetljiva. Molj balkon je na istoku i moja hoja visi s plafona i ima dosta za popuniti dužinu, raste i cvate super.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2011 u 11:58
Dobila sam na jesen hoyu mislim da od Mire K, nek mi ne zamjere ako sam pogriješila, i posadila sam ju u malu teglicu. Danas sam ju odignula i vidim da je korijenje ispunilo posudu i ja sam ju presadila. Jesam li dobro učinila? Da li hoya raste u velikoj tegli ili joj paše stisnuto korijenje? Koliko često se presađuje? Hvala.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2011 u 12:14
Iznenadila sam se da pišete da hoyu držite vani zaštičenu,ja sam uvijek mislila da je hoya isključivo sabna biljka,ja imam tek mali pelcerić koji sam dobila od svoje mame,a ona ju ima godinama,drži ju uvijek u kući i svake godine joj prekrasno cvate.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2011 u 15:03
Originalno poslano od člana gospina trava gospina trava napisao:

Dobila sam na jesen hoyu mislim da od Mire K, nek mi ne zamjere ako sam pogriješila, i posadila sam ju u malu teglicu. Danas sam ju odignula i vidim da je korijenje ispunilo posudu i ja sam ju presadila. Jesam li dobro učinila? Da li hoya raste u velikoj tegli ili joj paše stisnuto korijenje? Koliko često se presađuje? Hvala.



MOLIM

odgovor!
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2011 u 16:19
Mali kaktus, hoyi godi ljeti boravak vani - samo ne na jako sunce.
 
Gospina trava, moja je hoya stara oko 14,15,16 ?? godina i ove joj je godine tek promjenjena vaza i zemlja. Najprije je bila u sasvim malom pitaru, sigurno deset godina mi je bila u vazi promjera 25-30 cm, samo sam joj malo zemlje po vrhu dodavala.
 
I bolje bi bilo da je ni ove godine nisam dirala. Nebi se desilo ovo što je, vjerujem da je zemlja bila zaražena.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2011 u 16:50
Hvala, sad se samo mogu moliti da će sve biti u redu.
Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2011 u 09:26
 
 
ovo je moja hoja slikana prije 3mj. "živi" u trpezariji uz balkonska vrata od istoka! sad ima mnogo novih malih listova pa me zanima kolko ću još dugo čekati cvjetove!?
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2011 u 12:55
cvetanje ovisi o jačini korjena, a i o mjestu gdje je, mora imati dosta sunca.Moja je stara stradala od otrova sa nešeg smetlišta kada je ono gorilo. Ja sam uzela par
pelcera i več je drugu godinu dala cvetove inače je na istočnoj strani i zatvoreni balkon.,
Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2011 u 14:43

znači mogla bi se i ja nadati cvjetovim ove god!? jupiiiiiiiiiiiiiiiii

 
hvala tismile78
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2011 u 07:56
Moja hoyica je, jel možete vjerovat već 10 godina ista, nije se pomakla. Ali ni mrc.
Ove godine sam je morala premjestit iako mi je bilo rizično, na istočni prozor.
Ne znam u čemu joj je fora da mi neda ni jedan pupić.
Majka kaže da zapravo nikad nije vidjela njezin cvijet uživo. Pa sam se ja našla eto pametna da je premjestim, sad se nadam barem nečemu, zdrava je i lijepo izgleda i stvarno ne znam u čemu je problemčić?
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2011 u 11:08
Pa baš i ne mogu vjerovati, ali kako vidimo - sve je moguće.
Moja je još starija, ali je ogromna i pored toga svake jeseni drastično prorijeđena. Najprije mi nije htjela cvasti pa sam je jedne godine zaljevala vodom u kojima se močila kora od banane. Te godine sam je držala na istočnom prozoru. Zašto je tada odjednom procvala ne mogu tvrditi, ali znam da smo je morali "izbaciti" van zbog prejakog opojnog mirisa. Bila je vani od proljeća do jeseni i od onda je sva razbujala. Zimi je u dnevnom - istali dio godine vani.
Evo, ako je išta od toga nešto što ti može pomoći probaj primjeniti.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2011 u 20:19
Probat ću sa bananama, jer na istočnom je prozoru pa ćemo vidjet, javim vam se kad procvjeta, ako procvjeta ili krenu pupovi...bilo što samo da se pomakne
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2011 u 14:36
Pozdrav, evo i moja hoya vec goooooooooooodinama nikako da mi pokloni jedan cvjetic, ali isto tako nikako se nemice, stoji  na mjestu. Ima svjetla, ali ne direktnog i vecinom stoji u grijanoj prostoriji.
Ako imate kakvih ideja javite se  :))
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2011 u 17:46
Nemoj na jako toplo.Vjerojatno još nije korijen dosta jak pa ne tjera.Moja visi na istočnoj strani i od prve
godine cvjeta.
Na vrh
Monny View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1028
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monny Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2011 u 17:30
moja hoya isto nikada nije cvijetala... šmrc Cry
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 11:59
Ja sam svoju hoyu danas povezala, tako da sad visi preko cijelog istočno-zapadnog prozora.
Hvala na prijedlogu za banane, koliko vidm potjerao je dva listića, a toliko dugo se nije ni pomakao. Ili je do banana ili do novog mjesta. Očekujem cvatnju ove godine, ili će opet moje nadanje biti uzaludno.
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 15:47
Curke moje, hoja ne smije biti tako skupljena , probajte je objesiti, pa da vidite, moja visi s plagfona, tegla je negdje u sredini, i grane su potpuno sobodne zakvačene neke čak i gore, ali ima puno puno zraka i puno svijetla.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 25>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.