Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prepoznajte mi ovo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prepoznajte mi ovo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5859606162 243>
Korisnik
Poruka
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2011 u 11:44
To je plod sa stabla maclura pomifera (drvo mozak)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
diabolik View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 29 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje diabolik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2011 u 15:10
Hvala, sad znam puno više.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2011 u 15:37
koja je ovo biljkaQuestion
posijana je prošle godine, mislim da sam sjeme dobila od Lantane  ili sashe, a možda i od OTOKLOL, prošla je sigurno godina dana od sijanja, a nisam obilježila
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2011 u 21:46
Da li netko zna što je ovo?

Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2011 u 12:41

Vidim da si uspio sa slikom :)
Joj da je barem slika malo veća, podsjeća me na neku palmu, to drvo zar ne?
Ja ti imam sobnu palmu samo je za 99% manja od te na slici, ima jako slične te bobice koje rastu i čak bi rekla da je to onda to-sobna palma, samo što ova nije sobna.
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2011 u 12:44
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Znate li možda kako se zove ovaj kaktus?

 


 

 

To ti je lobivia hertrichiana
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2011 u 14:26
dmirce 12,to ti je peruanski papar-Schinus molle
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2011 u 17:03
Tanja 20...hvala na pokušaju, no mislm da nisi u pravu. Lobivia hertrichiana ne liči na moj kaktus, Semira je dala dobru identifikaciju - neki od ferocactusa.
 
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2011 u 21:34
Ovo je neko drvo snimljeno na našoj obali,ali te bobice su uvjek u osmom mjesecu kad sam ja na moru cvijet nisam nikad vidio,a drvo je nekako visine kao bagrem.Stvarno jedna predivna biljka koja me je oduševila,a i vidi se da je ljepa.Neznam još sam uvjek u nedoumici šta bi to moglo biti,a sliku nisam ja stavio nego mi je pomogla pčelica7 i hvala joj još sam joj poslao moju cliviu da objavi ali nije nema veze svejedno nadam se da će mi poči za rukom da i ja objavljujem slike.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2011 u 21:59
Originalno poslano od člana dmirce12 dmirce12 napisao:

Ovo je neko drvo snimljeno na našoj obali,ali te bobice su uvjek u osmom mjesecu kad sam ja na moru cvijet nisam nikad vidio,a drvo je nekako visine kao bagrem.Stvarno jedna predivna biljka koja me je oduševila,a i vidi se da je ljepa.Neznam još sam uvjek u nedoumici šta bi to moglo biti,a sliku nisam ja stavio nego mi je pomogla pčelica7 i hvala joj još sam joj poslao moju cliviu da objavi ali nije nema veze svejedno nadam se da će mi poči za rukom da i ja objavljujem slike.
 
Evo ti link za uputu kako staviti slike, pokušaj, svladat ćeš to za čas posla, samo prati uputu administratora:
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2011 u 23:38
Hvala na pomoći,ali probao sam i uvjek dobijem packu tako je kod mene kad nešto kao nesmiješ dirati neznam ni sam
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2011 u 10:58
Možda netko poznaje ovaj cvijet. Znam da raste dosta visoko i da cvjeta. Dobila sam ga iz Istre ( možda nema veze samo sa Istrom i svugdje uspijeva).
 
Rijeka

Na vrh
zadar3000 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zadar3000 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2011 u 22:03
Bok, može li mi netko pomoći oko ova nova dva člana :-) hvala
1

2

tnx :-)
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2011 u 22:16
Na prvoj slici mi se čini da je Selaginella (crvotičina), a druga x Fatshedera lizeii "Variegata", šarena bršljanolisna aralija
Na vrh
zadar3000 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zadar3000 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2011 u 22:53
Originalno poslano od člana Baka Bea Baka Bea napisao:

Na prvoj slici mi se čini da je Selaginella (crvotičina), a druga x Fatshedera lizeii "Variegata", šarena bršljanolisna aralija

Hvala puno, čini mi se da je upravo to u pitanju... još ću malo proguglat oko uzdržavanja :-)
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2011 u 20:43
http://img98.imageshack.us/img98/9108/80482152.jpg


mislim da je ovo ista biljka kao Mirina samo sa cvijetom... nasla sam ovu sliku na netu, imam i ja to u vrtu, ali jos nije cvjetala jer je mala (bar se nadam da je to razlog) kad sam plijevila vrt malo mi je nedostajalo da iščupam, budući da je samo izniklo u vrtu Big%20smile
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2011 u 23:48
Mira K - Cheiranthus cheiri

Morana - Matthiola incana
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2011 u 00:05
Originalno poslano od člana muhlenbergia muhlenbergia napisao:

Mira K - Cheiranthus cheiri

 
Kad ti kažeš onda je problem riješen. Slikat ću kad procvate Smile
Hvala puno!!!
Rijeka

Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2011 u 16:23
hvala puno Big%20smile
konačno je misterija koja traje godinu dana rješena!
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2011 u 20:01
Zna li tko kako se ovaj cvijet zove ?
 
 
 
 
 
 
 
 
ovo mu je cvijet
 
 
 
 
 
 
 
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5859606162 243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,258 sekundi.