Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5859606162 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2011 u 19:08
I kod mene isto stanje. Predugo su mi isti, nisu ništa narasli Confused

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2011 u 20:06
Eh dragi moji,cini se da smo ovisnici o suncu
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2011 u 20:08
Zato nas za vikend očekuje +15 Wink
Možda se ponovno pokrenu
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2011 u 21:16
Kroz moj prozor se vidi samo gusta magla ali s ove strane prozora, unatoč magli, jedna glavica je provirila i obradovala me  danas a i ostale bebolinice su se malo udebljale pa se nadam da će isto otvoriti svoje okice.


Foliju sam makla samo dok su pozirale ( 2 min).
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2011 u 21:17
Super Clap
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2011 u 21:22
Jeeeeej,hvala Emilly na tako divnoj informaciji [IMG]smileys/smiley31.gif" align="middle" />
Milice,bravo..drzim fige za ostale
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2011 u 21:31
Javljat ću novosti kad ih bude.....Već se veselim.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2011 u 21:34
Tea, tako su bar rekli na prognozi. Moguće je da su nešto pobrkali, ne bi bilo prvi put Embarrassed
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2011 u 21:41
@milica7
Bravo za beboliniceClap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2011 u 22:04
Originalno poslano od člana Emilly Emilly napisao:

Tea, tako su bar rekli na prognozi. Moguće je da su nešto pobrkali, ne bi bilo prvi put [IMG]smileys/smiley9.gif" align="absmiddle" alt="Embarrassed" />




Cvrsto se nadam da nisu.Predugo se vec zalim.Samoj sebi sam dosadna
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2011 u 10:26
Ja sam svoje bebice presadila. Više gotovo da i nema razlike između onih koji su posijani 8. i onih koji su posijani 14. studenog. To se vidi na filmiću koji sam napravila (uključite zvučnike Wink). Slikala sam ih prekjučer dok su neki još bili na radijatoru. Više nisu.
http://www.youtube.com/watch?v=FxpVaOJ8ElQ

Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2011 u 11:40
Andina,prekrasne zdrave i ljepe buceWinkZgodan ti je filmićClap
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2011 u 17:43
I ja sam danas moje adeiume presadila. Da sam znala da im je tako tijesna posuda i ranije bi to učinila. Gotovo su jednako debeli korjen i caudex.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2011 u 17:51
Originalno poslano od člana hoya hoya napisao:

I ja sam danas moje adeiume presadila. Da sam znala da im je tako tijesna posuda i ranije bi to učinila. Gotovo su jednako debeli korjen i caudex.
Brzo će ti oni zahvaliti na presađivanju i zablistatiEmbarrassed
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2011 u 21:09
Evo ih:
 
 
 
Svega se vidi na ovim sličicama. ... ali na greškama se uči !
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2011 u 21:18
hoya,pa to su prekrasni ljepotaniClap...nije im ništa strašno,sad će ti biti zahvalni i iskazat se u najboljem izdanjuWink
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2011 u 21:34
Tea, nadam se.
Htjela sam reći da sam četiri pincirala dok su bili sasvim mali. U početku su ostali imali ljepši caudex, ali su se sada naglo izdužili. Nisam htjela sve dirati da brže vidim cvijet. Sad mi je žao. Da ih sada sijem (a kod mene se nikada nezna Wink) sve bi ih odmah prikratila.
 
Onda sam pogriješila što ih kod prijašnjih presađivanja nisam više ostavljala van zemlje. Tek sam jučer vidjela koliko im je divno i jako korjenje. Dosta sam ih "izvukla", a nadam se da će još zemlja slegnuti i da će se pokoji korjenčić ojačati. Ako ne - grešku ispravljam.
 
Na proljeće ostatak prikraćujem, ali moram pročitati kako se reznica ukorjenjuje.
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2011 u 22:15
Hoja, tvoji adeniumi su lijepi i sada kada ne cvjetaju. Krasan kaudeks su formirali i to što si ih dignula iz supstrata je pravilna odluka. Njihov kaudeks još više dolazi do izraza. Vidim i dosta grana na ovim adeniumima sa treće slike. Mislim da je pogrešno uvjerenje da će adeniumi sami od sebe formirati lijepi habitus i obilno cvjetati. Jasno je da je adeniume potrebno pincirati. Normalno pod uvjetom da želimo da obilno cvjetaju. Što je više grana to će biti više cvijeća. Od ovih koje si pokazala najljepša su upravo ova četiri pincirana.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2011 u 22:17
Originalno poslano od člana hoya hoya napisao:

 
Na proljeće ostatak prikraćujem, ali moram pročitati kako se reznica ukorjenjuje.
 
S reznicama je jednostavno. Reznicu treba ostaviti nekoliko dana da se rez osuši i upiknuti je u supstrat za kaktuse, u koji dodaš dosta perlita...
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2011 u 22:46
Hoya, krasni su ti adeniumi! Drago mi je da si ih sve pokazala jer, uz Pinusovo i Bebolinino objašnjenje, zapažam na njima pojedinosti i na vrijeme mogu naučiti kako uzgajati svoje biljčice da jednom budu budu lijepe i zanimljive kao tvoje.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5859606162 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.