Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bugičini cvjeteki
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bugičini cvjeteki

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5859606162 154>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2014 u 17:15
Hibiskus je krasan, gledam ih već neko vrijeme i odolijevam napasti, a dokad ne znam
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2014 u 20:35
Originalno poslano od člana bugicaza5 bugicaza5 napisao:

Draga lucy, da, cvijeće je sad malo živnulo... nedostajalo mu je sunca, koje sad tu i tamo virne. Hvala ti na posjeti!  Heart

JosipaNu i ti si moj dragi gost. Posebno me raduje što te redovno vidim u mom skromnom vrtu. Za oko ti je zapela bugenvilija i to s pravom, ali moram naglasiti da nije moja - slikala sam je kod jednog restorana na moru. Moja je malena Vera Deep Purple - patuljasta, naraste do metar i pol ili dva. Sad znaš otkud moj nick - obožavam bugice.Embarrassed
a nabavit cemo neku...valja obici apoteke...a reci mi hoce li ona izdrzavati u slavoniji...ipak je primorsak biljka?Confused
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2014 u 22:11
Ako smijem nesto reci , bugice treba u nasim kontinentalnim krajevima ,  kad postane hladno ,
unositi u kucu . Vi obadvije znate da je moja lokacija "tu i tam" , dogodilo mi se 2 puta da sam
morala otici dok je jos vani bilo toplo , nisu mi ih pospremili , smrznule su se i uginule mi  i to
2 godine jedna za drugom . To me je stvarno pogodilo , bila sam dosta zalosna ! Vama zelim
od  Heart  da vam se to nedogodi !
                                                                    Kuscheln und kussen bilder
   

Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2014 u 08:05
Originalno poslano od člana Nisa Nisa napisao:

Hibiskus je krasan, gledam ih već neko vrijeme i odolijevam napasti, a dokad ne znam


Je, i ja uživam, iako imam samo jedan... ali nikad se ne zna, možda bude i još koji s vremenom. Rado bih i neku drugu boju, ima ih predivnih... Heart
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2014 u 08:08
JosipaNu, bugicu moraš obavezno preko zime spremiti negdje u kuću, na otprilike 12 stupnjeva, ne bi trebalo biti ispod te temperature, jer je to, zapravo, penjačica koja zahtjeva toplu dalmatinsku klimu i ljeti i zimi.

Kao što već reče naša gute Fee, lako se dogodi propust i biljka ugine, pogotovo bugica koja glasi za osjetljiviju kad je sadimo ovdje na kontinentu.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2014 u 08:10
Originalno poslano od člana gute Fee gute Fee napisao:

Ako smijem nesto reci , bugice treba u nasim kontinentalnim krajevima ,  kad postane hladno ,
unositi u kucu . Vi obadvije znate da je moja lokacija "tu i tam" , dogodilo mi se 2 puta da sam
morala otici dok je jos vani bilo toplo , nisu mi ih pospremili , smrznule su se i uginule mi  i to
2 godine jedna za drugom . To me je stvarno pogodilo , bila sam dosta zalosna ! Vama zelim
od  Heart  da vam se to nedogodi !
                                                                    Kuscheln und kussen bilder
   



Hvala, gute draga, na tvojoj brizi. Moram reći da si potpuno u pravu. Em jedva dođemo do njih, nema ih baš svuda za kupiti, em još da mi se smrzne - počupala bih si kosu od jada i tuge... Ionako se jadna jedva uspjela oporaviti od preseljenja iz Konzuma do mog balkona, kad je izgubila svo lišće... a mene uhvatili frazi da je gotova. Embarrassed
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2014 u 12:46
Puno lijepih stvari kod tebe još ima. Već kad šunjam tvojim vrtom, malo pitanjce, da li tredescantia (nadam se da se tako zove ono šarenih crvenih listića, zamjena na balkonu) podnosi sunce ljeti ? Tvoja kombinacija mi je lijepa, eh  još samo da može na sunčeko. Tongue
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2014 u 15:08
Rajski vrtovi, hvala na posjeti, drago mi je da se šuljaš tuda. Hug Ono ljubičasto jest tradescantia zebrina, može na sunce, ali ove godine je bilo previše kiše pa joj boja nije tako lijepa kao inače, nekako je isprana, bljedunjava. Osobno, mislim da bi joj godilo da je jedan dio dana u hladu, na takvoj poziciji je moja (južni balkon, ujutro hlad) i da je previše ne zalijeva kiša.
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2014 u 17:47
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2014 u 09:15
Moje nove ljepotice... mix krizantema Heart
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2014 u 09:16
malo astera
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2014 u 09:16
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2014 u 09:17
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2014 u 09:19
Originalno poslano od člana bugicaza5 bugicaza5 napisao:

da li prezivi jake zime u karlovcu ovaj,,,dobila sam ga a strah me ostaviti ga vani...
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2014 u 09:37
Ne bi preživila kod mene, tradescantiu silamontanu treba spremiti u kuću. Ja svoju još nisam, mislim da je krajnje vrijeme. Embarrassed
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2014 u 09:39
paketić jučer stigao - bergenije, stapelija, reznice crvenog i bijelog božićnog kaktusa i reznica kraljice noći - predivnog kaktusa Selenicereus grandiflorus - od srca hvala dragoj magadanHug
 
Na vrh
dea78 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dea78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2014 u 09:27
lijepo,lijepo

Pozdrav iz Zagreba!
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2014 u 09:49
bravo za magadan...
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2014 u 16:51
Hvala vam, curke moje... jako sam ponosna na nove stanovnike moje male cvjetne zbirke. Heart
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2014 u 16:54
Malo kišnih slikica... novi stanovnici vrta
cinerarija maritima - još malkice povenuta
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5859606162 154>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,547 sekundi.