Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cvijet do cvijeta,Korjenkova hacijenda
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cvijet do cvijeta,Korjenkova hacijenda

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5960616263 203>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2009 u 07:35

Samo da upozorim i podsjetim članove da u kategoriji moj vrt u slikama, vlasnik teme predstavlja svoj vrt sa slikama…

Tako da treba izbjegavati preveliki razgovor i rasprave nevezane za to, a više uživati u slikama i djelima autora.

Ovo je mali savjet zbog preučestalog razgovora o svemu i svačemu u kategoriji.
Jer na pojedinim temama nema po 3-4 strane niti jedne slike.
  

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 09:41
Uh, baš mi je ova crvena poruka morala biti baš na početku stranice...Confused
Ali kako se kaže: svo zlo u to....Wink
 
Ja ću to crvenilo danas "ublažiti" i "popraviti" jesenskim, nježnijim, žutim bojama jeseni koja je već "debelo" zašla u moju haciendu i kistom boja, boja....crta, crta.....šara,šara.....
 
"Jesen na haciendi"
 
Pogled iz kuće kroz ulazna vrata
 
 
Pogled sa skoda(balkona)
 
 
Vinograd
 
 
Mjesto za siestu pod brezama
 
 
 
 
Pogled sa klupice u vis u vrh breza
 
 
 
 
 
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 09:49
Panoramik - pogled iz vrta na breze
 
 
Vrtić ispod breza
 
 
Calicantus u tom vrtiću
 
 
Alissum ispod calicantusa
 
 
Opet malo vinograda
 
 
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 09:56
Idemo dalje, šećemo iza kuće......
 
Tko želi neka odmori na ljuljački.....
 
 
Hoste polako odlaze
 
 
Ispod vrtića od hosti, odmah u kutu do stepenica je Trišina djeteljina
 
 
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 10:04
Ajmo dalje, obilazimo pčelinjak i dolazimo na livadu gdje je šaš
 
 
Na groti još uvijek cvate dušica (vrijesak)
 
 
Clerodendrum je sad najljepši......Hug
 
 
malo iz bližeg
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 10:11
Stižemo točno ispred pčelinjaka, do mjesta gdje svaki dan između posla odmara i meditira moj tata, ispod brajde od fragule. To je samo njegovo mjesto i pogotovo preko ljeta kad je puno pčela.....
 
 
Idemo po ovim stepenicama dole..... još su ispod 3 velika travnjaka sa voćkama, tu se vidi veliko drvo šipka-nara
 
 
 
 
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 10:12
Svaka čast korjenko doista je prekrasna jesen na tvojoj haciendi...
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 11:02

Idemo dalje stazom opet nazad pred kuću...

 
Tu se vidi i novi zid, malo je sad pust ali bolje nego prije 100 puta. Na travi su i kolci koji su inače bili nagnuti na stari zid, pola smo ih za vikend popilili a nešto što je još dobro smo složili na drugo mjesto...
 
 
Evo pogled na zid i sa druge strane
 
 
Jasminu smo vratili ljestve, privezali ga, obrezali....... graničice su posađene odmah do njega na novoj poziciji, nema više niti ogromne smokve koja je rasla u vrtu iznad, popiljena je totalno samo još MM da iskopa panjeve a to je najteži posao Confused
 
 
 
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 11:08
I da ne bude sve u žuto-zelenoj boji evo malo slika sa biljkama koje me još uvijek raduju svojim cvijetovima:
 
Žute margarete
 
Zadnji kokotić
 
Ruža penjačica
 
Krizanteme - nisu još potpuno rascvatene
 
Jedna od Lantaninih žutih penjačica
 
Gazanije - neumorne Hug
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 11:10

Gušt mi je bio prošetati tvojm hacijendom.

Uredno, domaćinski kao i uvijek. Rekli bi Zagrepčani: sve pošlihtano kao po žnori.

Posebno je lijep jesenski ugođaj. Kod tebe već prava jesen, tople žuto crvene boje!Big%20smile

Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 11:11
Nježne roza anemone
 
 
 
Pogled kroz calistemon
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 11:15

Ovo je ona famozna sestrina polica sa kaktusima kraj mojih ulaznih stepenica, ovaj put malo bliže slikana da vidite čega sve ima......

 
I za kraj malo ugođaja iz mog boravka u nedjeljno jutro okupano jesenskim suncem - cinije
 
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 11:31
Korijenko sve mislim da sam sanjala, oduševljena sam tvojom hacijendom, fenomenalan prikaz kao da sam gledala film.
Sada tek imam potpunu sliku tvoga imanja, možeš biti ponosna sve je tako lijepo posloženo, čisto, uredno, puno biljaka.
Jesen je kod tebe došla na najljepši način, spustila se niz preljepe breze, dotala svaki kutak i provirila kroz calistemenon koji još uvijek cvijeta.
Jedva čekam da vidim čime ćeš uljepšati zid, radujem se novim cvijetnim kombinacijama. smile120
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 11:42
"Jesen je kod tebe došla na najljepši način, spustila se niz preljepe breze, dotala svaki kutak i provirila kroz calistemenon koji još uvijek cvijeta."
 
Hvala ti Bromelija na ovim divnim rječima...... ovako se lijepo i ja sad osjećam, kao što si i ti to lijepo napisala....Hug
 
Stefi, Baka... Hug , ovaj prošli vikend mi je bio posebno lijep, i ni malo mi nije žao da sam ga cijelog provela na haciendi, radno,sadeći, uživajući, slikajući, u šetnji, ljuljanju, kafetarenju.... i u ovim stvarno najljepšim jesenskim bojama...
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 11:52
Pa stvarno sam oduševljena . Ne znam šta bi ti rekla. samo ti mogu reći da ne mogu sebi još vijerovati da sam tu bila -i da sam toliko kod tebe uživala da se uopće ne sijećam neki detalja  šta je sve bilo od cvijeća. Svaka ti čast sve pravo uređeno dotijerano od početka do kraja. I kad nema toliko cvjeća tebi jesen toliko odgovara u tvome vrtu da je stvarno prava uživanjcija. Samo imam 1 zamijerku ostavi sestrin dimnjak na miru --i nema ti cikasice- Evo ti jedna krunica od cvijeća za nju-ali ipak je moja ljepša
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 12:03
Evo mene opet na tvoju haciendu...morala sam opet doći pogledati ovu tvoju ljepotu...imaš predivno imanje..Sviđa mi se baš svaki kutak koji si nam pokazala...jednom rijeći savršeno.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 12:05
ovakvu bi jesen i ja volela u svom vrtu
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 14:21
Fenomenalno Krijenko, ovo je sigurno jedna od najljepših reportaža na forumu. Ostavila si nas bez daha, iako svi već znamo koliko je lijepo na tvojoj hacijendi. Ovo je prava jesenja rapsodija boja. Toliko lijepih mirnih kutaka, cvijeća, stabala, palmi, groti, zidića, gustirna, polica, ovako nešto može imati samo jedna velika skladna obitelj u kojoj svi rade kao jedna ekipa. Posebno mi se svidio kutak tvoga tate, neka još dugo uživa u njemu, kao i svi vi ostali na ovoj prekrasnoj hacijendi.smile120
život je more
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 14:31
Što je lijepa jesen u vrtu tvom
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 16:26
Mene si zadivila već s onom prvom prekrasnom slikom, a onda je bilo još i još i još - prelijepa jesen u prelijepom vrtu

Već te duže želim pitati, pa uvijek zaboravim kako se zove, ali sad sam se sjetila - calicantus - kako se on razmnožava, reznicama? u proljeće ili u jesen?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5960616263 203>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.