Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - moje dvorišče
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


moje dvorišče

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5960616263 89>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2009 u 20:54
Niho,na slici kod crvene lantane se vide zelene bobice.To je sjeme i ono,kako dozrijeva prelazi u crno i suši se.
Sijala sam na proljeće(ili pred kraj zime)lantane i ,po mom iskustvu,treba im dosta vremena da niknu(moram u dnevnik pogledati no otprilike mjesec do dva)Zato ja mislim sad ili zadnje do jeseni posijati nekoliko pa da vidim kako će to ići.Ko što sam već rekla,nisam imala ,do ove godine,još lantane no  ja ću ih preko zime spremiti ko i ostalo cvijeće.U relativno hladnu prostoriju,da se ne smrzava,i u kojoj ima svjetla.Ok,ni neku mračnu prostoriju nemam a možda bi im više tako odgovaralo pa ću zato u svjetlu i hladnu.Ako mi netko ne veli drugačije,smanjit ću zaljevanje na 1 mjesečno i to samo malo.Tako do kraja zime a onda postepeno počinjem(ako prežive,naravno)sa češćim zaljevanjem.Tako spremam pelargonije,fuksije  jasmin,ma večinu cvijeća koje ne prezimljuje vani.
Eto,možda ti je sad nešto jasnije ili sad više apsolutno ništa ne razumiješLOL,kad ga zakompliciram.
Ma treba na temi lantana pitati pa da do jeseni raspravimo i zaključimo šta je najbolje.Wink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2009 u 20:57
Ma ne treba ništa baš si super obijasnila i hvala ti najljepšasmile78
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2009 u 20:57
Shasa, lantana podnosi temperaturu do -2, ali ako se i smrzne nadzemni dio, ona zna u proljeće ponovno potjerati iz korijena
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2009 u 20:58
Ma onda sam te zamjenila sa nekom cvjećarkom.ILi sam samo čitajući tvoje poruke zaključila da puno znašWink
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2009 u 20:59
Hvala Otok,no kod mene svakako moraju u kuću preko zime ali je dobro znati da ne moram paliti grijanje u garaži ako se temp.spusti malo nižeThumbs%20Up
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2009 u 21:36
smile227koje lantane, stvarno neznaš koja je ljepša, dal bijela koja je nježna ko čipka, dal crvenonarandžasta koja kao da isijava energiju i pršti, ili žuta uz koju i noću imaš osječaj da sija sunce ili ove dvobojne i trobojne. A tek kokotić, ma šta kokotić to je kokot na entu potenciju. Ma mogu tako dosutra nabrajati i opet ću nešto zaboraviti ..... kad je sve prva liga.
I da skoro zaboravih, ja sam kalistemone presadila, ali oni ne mrdaju, da ja njih na sunce metnem? - do sada su u hladu, a čini mi se da su tvoji na suncu....
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2009 u 21:41
Predivne lantane, neznam koja je ljepša..
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2009 u 09:01
Kat.rea,ja sam nekoliko kalistemona u hlad stavila a neke na sunce.I sad kad si to spomenula,stvarno im bolje paše sunce.Kaj buš,smotana sam a zato sam ih tako i stavila da vidim gdje im više odgovara.Znači sunceWink
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2009 u 18:19
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Bako,na žalost ,sobni je hibi.Evo,Zrinke "cvjećarice"Winkpa možda ona zna koliko "minusa"može podnjeti.Možda bi,uz neku zaštitu i prezimio vani.

Vrtnog imam,rozi,bijeli i plavi,ako hoćeš koji,za tebe uvijek.Ma daj,zapelcam ti ovog narančastog,toliko mjesta ćeš naći preko zime za njega(utrampi ga kćerki preko zime)Big%20smile
Pa Zrinka,ako si toliko blizu onda ti ni na špancir nebum nosila ništaSmile
Drage moje,preslatke su i meni lantane no sve se bojim kako će prezimjeti.Tu ću trebati vašu mornalnu podršku i dobre vibracije preko zime.Ja sakupila sjeme od njih i mislim ih ipak ,prije "prezimljavanja"zapelcati nekoliko.Možda nešto ostane
smile79
 
Ma ja sam si i mislila da je sobni hibiskus.
No preporučam se onda za vrtni roza. Za sad. Imam bijeli a nekako se nadam da je onaj drugi plavi ili ljubičasti kako god. Možda do jeseni i on pokaže cvjetak  pa ću znati!Big%20smile
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2009 u 22:40
Stvarno zavidna kolekcija lantana! Sve su boje krasne!
Stvarno je veliki problem kamo spremiti svo to bilje preko zime, shasha, razmisli da svima pomalo udijeliš i nestanu brige!smile72
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2009 u 23:07
bergenia tooo ti je odlična ideja LOLWink
ovo je prava kolekcija lantana sashka Clap
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2009 u 23:35
Moram i ja pohvaliti lantane. 
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2009 u 09:45
Moram još jednom pohvaliti biljkice...
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2009 u 10:54
smile57---Opet sve pohvale--- ne trebaju mi objašnjenja za sad nikakvasmile96ali ti se obraćam kad se treba smijati .---svaka čast
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2009 u 22:20
Bergenia,to sam već radilaWink Nisam poštom slala  zato  jer je baš MM išao prema jugu pa sam gepek auta napunila cvijećem ,MM dala broj telefona žene koja će doći po njega i problem riješenBig%20smile
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2009 u 23:16
Bijela lantanasmile39
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2009 u 23:35
Kakav poklon za imendansmile94Ja ni za rođendan ne dobijem tako nešto krasno.Trube su ti naj,naj,
Na vrh
Athena View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 283
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Athena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2009 u 10:38
Hibiji i lantane su mi prekrasne. Ja nemam niti jednu lantanu i sad sam ju poželjela imati vidjevši ih kod tebe. A kako prezimljuju lantane, u kući pretpostavljam?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2009 u 23:09
Athena,ako nemaš,ne znači da ih nebuš imalaWink
Mačak,kad spominješ bijelu lantanu....sad su počele opet jače cvasti i svaki dan ima po par novoprocvalih a između ostalih i bijela.No šta mi se desilo kod bijele.Ovdje na slici ima žutu sredinu i svi cvijetovi iz te grane(ima dvije glavne grane par cm.od zemlje se granaju)imaju žutu sredinu a sa druge grane mi cvijetovi nemaju to žuto.Evo već 5-6 dana taj cvijet ne poprima uopće ništa žutog.Sutra ću uslikati,ma prekrasna je,skroz bijela.
I od danas sam happy jer ima sobni slijez u narančastoj boji(uz Silvekin žuti i moj onaj čudnovati crveno žuti).Našla lijep primjerak,poveći za 40kn(redovna cijena mu je 110kn)
I da,neki dan,kupujući Rosi2 krumpirka,vidim i bijelog(5kn.kom) nebi ga kupila no nije bio čisto bijeli nego neki prošaran sa plavim.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2009 u 23:11
teško žabu u vodu natjerati, ha? Wink
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5960616263 89>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.