Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pelargonije ili muškatle
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pelargonije ili muškatle

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6263646566 94>
Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2013 u 16:12

Ne morate ih zalijevati... ali možete ih otuširati sa gnojivom... znaci prihrana preko lista, a ne u cvjetnjak :o))

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2013 u 16:18
Hvala na odgovoru. Imam tekuće gnojivo s mikroelementima. Smije li i to za tuširanje ili predlažeš nešta drugo?
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2013 u 16:32
ja sam moje na početku jedan put gnojila kan-om,dakle dušićnim gnojivom,a dalje s npk 20 20 20 i jedan put rastopljenim kokošjim izmetom.gnojim ih svake subote,mislim da im je kokošje najviše pasalo
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2013 u 16:47
i ja imam taj problem da mi je zamlja prevlažna! Ajama, kako si smiješala kan....koji omjer? 
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2013 u 16:49
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2013 u 16:51
Ajama, odlicne su ti....bravo :-))) a kako koristis taj kokosji izmet? I da, gdje si nabavola taj npk 20 20 20 ?
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2013 u 16:51
Originalno poslano od člana Majdaaa Majdaaa napisao:

i ja imam taj problem da mi je zamlja prevlažna! Ajama, kako si smiješala kan....koji omjer? 
 
 
 
nisam baš išla na neki omjer.u posudu od litre sam stavila dvije dobre šake kan-a,rastopila i onda to sve podijelila na tri kante vode,koliko mi treba da ih sve zalijem
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2013 u 16:53
oprezno sa kanom. Mnogi su tako ostali bez cvijeća-
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2013 u 16:54
I moje zalijeva kisa, danas posebno i bez prestanka, al se nadam da budu ok. Mislim si ako kisne i cvijece u vrtu i begonije u betonskim zardinjerama, pa valjda ce i pelargonije prezivjeti :-)
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2013 u 16:55
Originalno poslano od člana Lu Lei Lu Lei napisao:

Ajama, odlicne su ti....bravo :-))) a kako koristis taj kokosji izmet? I da, gdje si nabavola taj npk 20 20 20 ?
kokošji izmet sam dobila od kolegice s posla  koja ima kokoši.koristila sam iz za adeniume pa sam stavljala i na muškatle.npk ti je gnojivo u vreći.to moj zet koristi za vinograd.dakle svuda se malo ogrebeš i evo lijepog cvijeća.svatko tko ima to gnojivo dat će ti dvije šake,samo moraš pitati
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2013 u 16:56
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:


oprezno sa kanom. Mnogi su tako ostali bez cvijeća-

On ih spali iili ?
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2013 u 16:59
Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

Originalno poslano od člana Lu Lei Lu Lei napisao:

Ajama, odlicne su ti....bravo :-))) a kako koristis taj kokosji izmet? I da, gdje si nabavola taj npk 20 20 20 ?


kokošji izmet sam dobila od kolegice s posla  koja ima kokoši.koristila sam iz za adeniume pa sam stavljala i na muškatle.npk ti je gnojivo u vreći.to moj zet koristi za vinograd.dakle svuda se malo ogrebeš i evo lijepog cvijeća.svatko tko ima to gnojivo dat će ti dvije šake,samo moraš pitati

Aha, to je ono klasicno poljoprivredno gnojivo ? A njega topis u vodi pa zalijes otopinom?
A izmet isto ostavis par dana da se otopi ili? Koliko njega stavis na npr 10 l vode ?
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2013 u 17:00
da, znam da je kana jaka....baš zato i pitam.Imam i tog kokošjeg :D radim ga za vrt :) možda ipak bolje da s time zalijem...
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2013 u 17:01
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

oprezno sa kanom. Mnogi su tako ostali bez cvijeća-
 
da ,da oprezno i samo jedan put,blago
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2013 u 17:05
Originalno poslano od člana Lu Lei Lu Lei napisao:

Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

Originalno poslano od člana Lu Lei Lu Lei napisao:

Ajama, odlicne su ti....bravo :-))) a kako koristis taj kokosji izmet? I da, gdje si nabavola taj npk 20 20 20 ?


kokošji izmet sam dobila od kolegice s posla  koja ima kokoši.koristila sam iz za adeniume pa sam stavljala i na muškatle.npk ti je gnojivo u vreći.to moj zet koristi za vinograd.dakle svuda se malo ogrebeš i evo lijepog cvijeća.svatko tko ima to gnojivo dat će ti dvije šake,samo moraš pitati

Aha, to je ono klasicno poljoprivredno gnojivo ? A njega topis u vodi pa zalijes otopinom?
A izmet isto ostavis par dana da se otopi ili? Koliko njega stavis na npr 10 l vode ?
ma ja ti to stavim sve od prilike,ali po malo.imam vremena.cvast će oni.
da kokošje stavim više u kantu s poklopcem otopim ga i onda imam za duže vrijeme.polijevam i po vrtu i ostalo cvijeće
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2013 u 17:09
Hvala puuuno, vrijedi probati :-) pokusat cu njime zaliti par tegli pa da vidimo, al mislim da to definitivno ne moze skoditi, jer prirodnijeg nema :-)
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2013 u 17:10
ja stavim onu jednu plasticnu lopaticu na jednu jupolovu kantu...i to treba odstajati jedno 24 sata i onda se time polijeva...tako mi je teta rekla :)
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2013 u 17:12
Majdaaa koliko je velka lopatica? :-))) ja bih pokusala s tim jer mi je vrtno nesto slabije..
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2013 u 17:14
Pa sada napamet ti kažem...jedno 20 cm je široka...uzela sam onu lopaticu sto kupiš s keficom malom, što se zakači za nju :D
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2013 u 17:17
Aaaa ta lopatica :-)) ja pomislila na onu koju djeca koriste za igru...am sam smotana :-))) hajhahaa
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6263646566 94>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,360 sekundi.