Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6364656667 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2011 u 13:11
Već postoji tema o uzgoju bilja pod umjetnim svijetlom. Mislim da je user pod imenom Gekko pisao kako već par godina koristi umjetnu rasvjetu i da uspijeva održavat biljke u prostoru bez prirodnog svijetla i pod tim svijetlom uzgaja i bilje iz sjemena tokom zime.

Žarulje koje sam ja kupio koštaju 29 kuna, kupljene u dućan "Žaruljica" u Martićevoj u Zagrebu. Kažu da djeluju i zasad se slažem. Sad treba vidjeti kako će dalje ići.

To su inkandescentne žarulje, griju i svijetle spektrom korisnim za biljke. Naravno, postoje bolja i skuplja rješenja, ali trenutno sam ograničen na to.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2011 u 17:54
Jučer mi je jedan trgovac obećao da će mi naručiti žarulju Grolux koja je najbolja za kućni uzgoj biljaka. Bit će to spas za moje adeniume, ako prežive do ponedjeljka. :(  Usput, oni u školi nisu smežurani, iako su nestabilniji (moram ih za vrijeme prskabnja pridržati da ne padnu).
Za onoga komu se da čitati i razumije engleski, evo jednog korisnog linka o uzgoju biljaka pod umjetnim svjetlom:
http://retirees.uwaterloo.ca/~jerry/orchids/light.html
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2011 u 19:17

Dragi moji ljubitelji adeniumasmile78

Svaki trenutak koji podarite tim ljepotanima, uzvratit će Vam s proljećem veliku, veliku radostThumbs%20Up
Ja imam tu sreću da za moje brine majka priroda, kao npr. danas, kad su iako na kratko vidjeli sunca...

Usporedite vegetaciju na ova dva južna prozora.
 

...na stolu uz južni prozor...

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2011 u 19:24
Predivni su! Čini mi se da su oni sretni i kad nakratko dobiju sunca i odmah to pokažu Big%20smile
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2011 u 19:59
Emilly to je istina.Moji cim dobiju malo direktnog svijetla ko da zivnu
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2011 u 20:09
Oni na prvoj fotki su puno jači i bujniji, dok su na drugoj fotki nešto slabiji. Razlog tome je što su ovi drugi iznad radijatora, gdje im je zrah presuh. Stavila sam im zdjelicu s vodom...vidjet ćemo reakciju uskoro
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2011 u 20:49
Ja se u momentu   smile43 ! Dok sam bila tamo daleko , jako daleko , susjeda koja ih je cuvala zaboravila je otvoriti saroporke i dati im po potrebi malo vodice ! Bili su u tami i zedni ! Pokusavam ih spasiti  !



Ovima vise nema spasa :  jos ih nisam u stanju "baciti" !


Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2011 u 20:52
I jos jedan za kojim smile43  :


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2011 u 20:54
Za ovog na posljednjoj slici ima nade, samo oprezno s vodom. Zalijevaj ih svakodnevno s malim količinama.
Držim ti palčevesmile78
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2011 u 22:48
Gute Fee, žao mi je tvojih adeniuma. Nemoj ih još baciti jer tko zna... Iskreno želim da se oporave.
Bebolina, stvarno su ti prekrasni, tako zdravi i snažni! Nek bar tvoji uživaju na suncu, kad ne mogu naši, pa da ih možemo gledati ovako lijepe.
Mislim da su se i ova moja četiri adeniuma smežurali zato što im je zrak bio presuh unatoč prskanju. Sad stavljam na radijatore mokre ručnike, a noć provode u kupaoni gdje je toplo i vlažno. Stavila sam ih pod halogenu svjetiljku (dok ne nabavim nešto bolje) jer još nema izgleda za dugotrajno sunčano razdoblje u ZG. Stern%20Smile
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 01:59
Emily bebe su malo narasle...Od 8 posijanih niklo je 5. Od tih 5 samo su 3 dosta napredna...
 
 
sutra je novi dan
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 06:28
Gute, i meni se cini da nekolicina ipak nije mrtva, i da ce se lijepo oporaviti. Od ova dva na drugoj slici, koji su najgore prosli, ovaj desni mozda i nije mrtav, orezi mu malo grancice da vidis sta je unutra, mozda je samo listic posusen.
Jagoda, lijepo  ti izgledaju. Moje bebice bebolinice napreduju jako spoooro. Nikao je jos jedan, ali se oni sto su vec nikli gotovo ne micu.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 09:52
Guta Fee držim Thumbs%20Up
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 10:05
[QUOTE=jagoda]Emily bebe su malo narasle...Od 8 posijanih niklo je 5. Od tih 5 samo su 3 dosta napredna...QOTE]

Super!
Ako i ne bude ništa od njih, meni ih je dosta niklo. Poslat ću ti na proljeće Wink
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 11:01
moje je napala neka boleština. na jednome su bile kao neke uši i te sam sa vatom skinula. njemu su najprije počeli opadati listovi a kako ja ne vidim na blizu ja mislila ode u mirovanje. kad mi je došla susjeda i ja se raspametovala o njima i ona ih je vidila.
na drugom ima nešto ljepljivo po listovima.
znalci molim pomoć!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 11:08
jagoda,baš su ti slatkicesmile71
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 16:00
Kad treba sijancima maknuti najlonsku foliju? Tri od njih su skoro dotaknuli foliju listovima, još se jedan bori da naraste s njima. Kako dalje? Kako ih po noći zaštiti od hladnoće? Držim ih na ugašenoj peći koja je uvijek topla jer tinja plamen, ali ako maknem foliju mogao bi ih hladan zrak oštetiti.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 18:16
Ja sam svojima maknula foliju čim su nikli ali možeš micati po malo.Ili možeš proširiti rupe.Ne znam gdje ih držiš ali ako su vani unesi ih unutra,to je dovoljno i da su na toplom bez propuha.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 21:11
Dobro ti je rekla Tea, makni im foliju. Sad im treba zraka. Nije valjda toliko hladan da bi im naškodio.
Ja sam svoje u početku držala na radijatoru i to na kutijama cigareta (da im ne bude prevruće za nogice Wink). Zato su neki visoko izrasli i postali nestabilni. Nisam stručnjak, ali mislim da im treba temperatura oko 20 celzijevaca. I pazi da ne bude previše vlažan supstrat jer bi ti mogli strunuti. Ako se bojiš hladnoga zraka, nabavi neki veliki poklopac (ja sam imala onaj plastični za kolače) ili bocu i time ih prekrij po noći.
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 21:55
Mislim da onda od sutra ujutro otkrivam a navečer ću pokrivati s bocom. Njih treba prskati lagano s vodom?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6364656667 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.