Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6364656667 260>
Korisnik
Poruka
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2009 u 23:25
dipladenija,ruze su me odusevile...bas je krasno....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2009 u 23:52
jedan dan nisam zavirila u tvoj vrt a ti već nekoliko stranica naredala,begonije su prekrasne,ja svoje moram skloniti sa sunca malo ih je opalilo,bugenvilije su lijepe,crvena je jako zanimljiva,a tek ruže....neznam koju bi izdvojila,sve su mi lijepe,a pasiflorama tek sad vidim lišće da nije isto kad si stavila veću sliku.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 07:22
Projekt cvjetni stup je u potpunosti uspio.

Uvijek lijepo i raznovrsno kod tebe, ali ruže ostavljaju bez daha
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 07:44

Jesam vidjela ružu... al' od silnog čuđenja i divljenja zaboravila reći - hvala!Embarrassed

Ma tvoje cvijeće stvarno ostavlja bez daha.

Hvala na savjetu za begoniju. Na mjestu je super, jedino sam možda griješila u zalijevanju.

A vodenike....to spominjem ono što je kod mene  jadno!Confused
Inače svo ostalo cvijeće: ruže, diplan..ha,ha...lako da pamtim imena, su p r e d i v n i  primjerci!ClapClapClap
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 10:26
Prekrasno..nemam druge rijeći
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 10:43
¸prelijepo..ništa nebih izdvojila...a ruže su ti zakon smile39
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 11:15
ostavljaš me bez teksta sa svojim cvijećem
ne mogu se nagledati- ruža sisi je fenomenalna kažeš penjačica i još miriše
molim te reci gdje je mogu nabaviti, lijepe su i ostale ali ova je smile120
stup sa begonijama lijepo napreduje, a i sve ostalo je prekrasno
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 11:47
Flavia, kad sam pogledala ovaj zadnji set slika, pomislila sam pa ovo je kao mediteranski vrtovi Portugala, Španjolske. Svaki cvijet je tako lijep i zdrav, cvjetni stup fantastičan, a bugenvilie jedna ljepša od druge, iako je crvena moj favorit, a tek one diplandeje, to je mrak cvijet, kod nas ih nisam viđala, a tek Sissi, prava kraljica...
Bravo za jedan prekrasan zagrebački vrt i njegovu gazdaricu Clap
život je more
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 11:54
Ja nemam komentara eto svi su za mene reklismile58
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 12:39
Gio, Niho, Maslačak7, Slavonka, Baka, Stefkaja, Duda-Lave, veeeliki pozdrav za vas cure i hvala vam na posjeti i pohvalama!
 
Otok hvala na pohvali....a za cvjetni stup...je uspio i zadovoljna sam, jedino što je cvijeće kasno posađeno pa se nije uspjelo razrasti onako bujno kako bi trebalo, ali sve u svemu...dobro je! smile71
 
Lantana, hvala ti na pohvalama....ali ipak mislim da su one usporedbe sa mediteranom malko pretjerane....smile78. Neznam da li si primjetila na mojim slikicama.....potjerala mi cikasica nove listiće i baš sam sretna radi toga!
 
 
Bromi, penjačicu Sissi sam nakon dugog traženja pronašla u vrtlariji Horvat ovog proljeća http://www.vrtlarijahorvat.hr/Opsirnije.aspx?ID=63 . Ružica je još mlada, ali je već i kao takva višekratno cvala kroz sezonu.
Vjerojatno će ih u vrtlariji imati opet na jesen....a ako ne uspiješ nabaviti, a znaš zapelcati od grančice....ja ti mogu poslati kad ocvatu....Wink
 
 
 
 
 
 
 
 
Na vrh
Athena View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 283
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Athena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 12:45
I ja glasam za cvijetni stup.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 15:13
Lijepo- ljepše- najljepše- Flaviino cvijeće. Tako bi išla moja gradacija pridjeva "lijepo" !! Molim te reci mi nešto više o stablu Clerodendruma Trichotomum - gdje, kako i kada bih ga ja nabaviti mogla, kako raste, kako se ponaša u vrtu...??
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 15:16
Originalno poslano od člana Flavia Flavia napisao:

 
Lantana, hvala ti na pohvalama....ali ipak mislim da su one usporedbe sa mediteranom malko pretjerane....smile78. Neznam da li si primjetila na mojim slikicama.....potjerala mi cikasica nove listiće i baš sam sretna radi toga!


A ne, ne ja sam ti vrlo realna i uglavnom nikad ne pretjerujem. Boja fasade, izbor cvijeća, barem ovih posljednjih, me podsjetilo na te portugalske i španjolske vrtove. Vidiš i cikas ti pušta nove listove, a moje još ništa, bile su žedne ovo ljeto kad im je najviše trebalo, ali sad će one.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
život je more
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 17:41
nemaju sissi prodana morati ću tražit negdje dalje

ništa Lantana ne pretjeruje to je i moje mišljenje,
 šta radiš cikasici moja je mala i nije potjerala niti jedan list smile127
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 19:58
Originalno poslano od člana Anaida Anaida napisao:

Lijepo- ljepše- najljepše- Flaviino cvijeće. Tako bi išla moja gradacija pridjeva "lijepo" !! Molim te reci mi nešto više o stablu Clerodendruma Trichotomum - gdje, kako i kada bih ga ja nabaviti mogla, kako raste, kako se ponaša u vrtu...??
 
...e moja Anaida...hvala ti što tako misliš...makar si ga i ti malo puno pretjerala....LOL...ima i ona komparacija ....lijep....ljepši....lijep u .....! LOLLOLLOL
 
Clerodendrum Trichotomum - možeš ga nabaviti kod meneme....raste brzo...naraste do nekih 4-5 metara...koliko ga pustiš...ponaša se odlično, ne smrzne zimi, ...cvate u 8. i 9. mjesecu i kad cvate miriši cijelo dvorište....poslije ima plodove koji nalikuju na cvijet pa djeluje kao da cvate dva puta. Cvasti počne nakon 2-3 godine, a onda svake godine imaš hrpu malih biljčica ispod matične.....Wink
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 20:01
LOL...ima i ona komparacija ....lijep....ljepši....lijep u .....! LOLLOLLOL
E baš tako draga moja kraljice ruža.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 20:02
Originalno poslano od člana Lantana Lantana napisao:

Originalno poslano od člana Flavia Flavia napisao:

 
Lantana, hvala ti na pohvalama....ali ipak mislim da su one usporedbe sa mediteranom malko pretjerane....smile78. Neznam da li si primjetila na mojim slikicama.....potjerala mi cikasica nove listiće i baš sam sretna radi toga!



A ne, ne ja sam ti vrlo realna i uglavnom nikad ne pretjerujem. Boja fasade, izbor cvijeća, barem ovih posljednjih, me podsjetilo na te portugalske i španjolske vrtove. Vidiš i cikas ti pušta nove listove, a moje još ništa, bile su žedne ovo ljeto kad im je najviše trebalo, ali sad će one.
  
 
[/QUOTE][/QUOTE]
 
...EmbarrassedEmbarrassedEmbarrassed...e sad me već pomalo sram!!!
Cikasica...maloprije sam izbrojila nove listiće....11 komada! Baš sam sretna zbog toga...znaš i sama da mi je cikasica nova biljčica! A ti kažeš da su tvoje bile žedne...pa ja svoju nisam niti zalijevala, stvarno nisam, čak sam ju i sakrivala pod stepenice kad je duže padala kiša jer su mi rekli da ne vole puno vode!  
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 20:11
Originalno poslano od člana bromelija bromelija napisao:

nemaju sissi prodana morati ću tražit negdje dalje

ništa Lantana ne pretjeruje to je i moje mišljenje,
 šta radiš cikasici moja je mala i nije potjerala niti jedan list smile127
 
Bromi....moraš pričekati 10. mjesec kada će kod Horvatovih sigurno biti sadnica za kupiti. Ako ne možeš čekati javi se krajem mjeseca da ti ja pošaljem reznice za pelcanje...ili kak se već to zove kod ruža....Wink
 
cikasicu sam odmah nakon što sam je kupila na Floraartu, presadila u veću teglu (makar mi je prodavačica sugerirala da je ne diram do slijedeće godine) i presadila sam je u kiselu zemlju (onu za rododendrone) i jednom sam je prihranila ekološkim gnojivom jer sam negdje pročitala da ne podnaša umjetno gnojivo. Zalijeva je samo kiša i to minimalno...kad dugo pada kiša ja je obavezno "sakrijem" pod štenge...WinkLOL. Trebala bi me vidjet kad ja po kiši šljapkam sa cikasicom po vrtu....a nije baš mala....ni lagana......LOL
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 20:20
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

LOL...ima i ona komparacija ....lijep....ljepši....lijep u .....! LOLLOLLOL
E baš tako draga moja kraljice ruža.
 
 
Hvala ti Triša na posjeti i pohvali smile78 ...znaš...kad god prođem kraj onih mojih zelenih pasiflora bez cvijeta...ne mogu da se ne sjetim tvoje ograde pune divnih bijelih cvjetova passiflore Big%20smile...kad li će moje bar jedan cvijetak izbacit...Confused
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 20:26
...e sad...kaj je bilo danas....
 
...išli smo "redovno" po špeceraj.....i...zamislite....upalo je u košaru i nekih lukovica i dve biljkice.....uopće neznam kak mi se to dogodilo....LOLLOLLOLLOL
 
evo prvo lukovice....
 
malo tulipana....niskih ranih i papagaj tulipana
 
malo narcisa i šafrana (krokusića)
 
i malo zumbulića
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6364656667 260>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.