Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moja djedovina-sestrin vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moja djedovina-sestrin vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6566676869 103>
Korisnik
Poruka
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2011 u 14:14
Neznam,frida.Mislila sam da jesam.Mari,babu nisam upoznala u tom smislu,ali mama je sigurno ta od koje sam preuzela cvjetne gene.
Ljudi moji ,bok.Idem do ponedjeljka na mjesto gdje nemam net.A onda u ponedjeljak o nastavku mojih aktivnosti (o operacijama "limun", "cikas","zimski kaputići" i "nastanak mediteranskog vrta").Baj.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2011 u 14:39
Originalno poslano od člana Kiki-ko? Kiki-ko? napisao:

Originalno poslano od člana freeland44 freeland44 napisao:


Iz izloga broj jedan biram-dipladeniju!!!

Kako se zvala kviz ili nešto serija pred nekih 10-15 godina, jel netko zna???

Ali ja bi ih izlogA BROJ DVA-OPET DIPLADENIJU!!!!!

kIKI-KO, daj probaj jednu malu, najmanju grančicu zapiknut u teglicu, zalij i stavi staklenku, tako ja zapelcala ostiće i Crosandru od Anaide-fenomenalno se drže, uh pa i krumpirko od malog kaktusa je super-fit!!!

Makar došla smile153 sljedeće godine do tebe!!!smile78
Free,vidi koji stari post sam našla i to slučajno preko googla.A ja ošišala i pobacala grane dipladenije ili kako večina svijeta kaže mandevile.Žao mi je.Drugi put.



Mali kaktus zna, kak ja velim,NIKAJ NE BACATI; SVE TO POSADI FREE!!!

Ali zbilja posadim sve kaj nađem, dobijem, naž...,!!!!  Ne Bacati!!!Wink
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2011 u 09:54
Dakle,operacija "limun".
Sestra je keramičara iskoristila da iskopa ogromnu rupu za limun.Dobili smo puno ,nadam se, dobre zemlje i ogromnih žila.Mislili smo da su od mexikanca,ali mama tvrdi da su od masline.
Izvaditi limun iz njegove tegle je bila nemoguća misija.Sestra se sa s njim borila skoro sat.Bilo je:povuci,potegni,iščupati ne mogu.U tegli nije bilo ni malo zemlje.On je potpuno sraso s teglom,a životario je od vode i gnojiva.Zato je sad dobio dvije vrste fine zemlje.Nadam se da će preživjeti to mrcvarenje.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2011 u 10:26
Originalno poslano od člana Kiki-ko? Kiki-ko? napisao:

Razumijem te u potpunosti.Bila bi vlastitu mater prodala za jedan dim.Ali desio se "klik".A onda mi se desilo deset (10) kila viška.Sad čekam drugi "klik"...i čekam...i čekam...smile41smile45
I ja sam bila odlučila i za tren prestala pušiti (do tada dvije kutije dnevno!). Ostala sam čvrsta iako su svi oko mene pušili i tako četiri godine. Za te četiri godine osjećala sam se zbilja bolje, disala s lakoćom, ali "zaradila" 20 kg!!! Pitam se koliko su baš ti kg viška oštetili moju kralježnicu i kukove da moram na operaciju??
Što je štetnije pitala sam se i ...propušila opet! Jesam li pogriješila..iskreno ne znam Confused Štetno je i jedno i drugo, ali dijeta i prestanak pušenja jednostavno ne idu zajedno! Čini mi se nekako nepravedno da nas oštećuje sve u čemu uživamo Disapprove
Time is something you can never get back..
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2011 u 11:56

Vidi se na slikama da je taj jadan limun stvarno zaslužio svoje mjesto u vrtu Thumbs%20Up Bila je to prava akcija Wink

Sad će i meksikancu biti ljepše, ukrast će limunu nešto zemlje Wink

Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2011 u 13:19
Da.To mi je isto palo na pamet.Sad je limun opet na mjestu gdje je nekad bio.Bio je krasan,velik i pun ploda,ali ga je mama odpilila jer su ga neki ljudi brali.To je valjda nasljedno jer je njena mama iz istog razloga odpilila marelicu.Neznam.Baka bar nije bila sebična.Naprotiv. 
Akcija "cikas" je bila jednako zahtjevna.Ja sam sestri pomogla koliko sam mogla, ali ona je napravila glavninu posla.
 
 
 
Na prvi pogled izgleda isto,ali nije.Ovaj mu je pitar (limunov) duplo veći.Njegov koji je bio na visokom stalku ide dipladeniji.Sad stalak ne treba.Sad bi mogao nakon dugo vremena dobiti koji novi list (ako preživi nasilno čupanje i trešenje).
 
 
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2011 u 13:43
smile57 Kad se male ruke slože....!!
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2011 u 07:18

Ti sestra ste bile jako vrijedne,limun dobio novo mjesto,maksikanac malo svježe zemlje,a cikasica novu teglu,začas ćeš vidjeti kako će ti zahvalitiClap

Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2011 u 09:04
ovo je prava radna akcija
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2011 u 10:13
E,ovo sam obavila sama.Trajalo je cijeli dan.Pretvaranje dijela vrta u čisti Mediteran.Priprema je bila koma.Duboko kopanje,korov,čupanje starih sadnica nevena i alisuma.Vađenje stare zemlje i sadnica iz dijela kanala uz stazu (drugi dio nisam mogla dirati zbog niknutih frezija).Tu sam stavila novu zemlju koja je konačno ispod razine ruba betona.Pobola sam razne sukulentice.Drugi put ću dopuniti i ukrasiti kamenjem.Kao što sam obečala s puta i mocire sam donjela veliku količinu sukulenti kojoj ne treba posebna njega.Uza zid sam pod velikim bocama od vode zapelcala grane lavande.Na fotki se ne vidi dobro zbog sunca.Sljedeći put još u sredinu cijele priče dolazi Antonijina aloa.
 
 
 
 
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2011 u 10:27
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2011 u 09:19
Dok sam radila rekonstrukciju vrta i sadila lavande izvadila sam bijele ljiljane koji su tu od pamtivjeka i koji kad rijetko i siromašno cvjetaju su pojedeni od buba.Mislila sam ih posaditi iza kuće na tuđi teren uz susjedove ljiljane koji prekrasno izgledaju u dubokoj sjeni.Sestra mi nije dala.Posadila sam ih gdje je rekla.Vidjećemo kako će uspijevati.Ako ne, dogodine ih presađujem gdje sam naumila.
To su ovi sitni listići u pozadini,a u prvom planu je lužarka.Glavnina lukovica je duboko u novoj zemlji.A i crveni oleander bi mogao dogodine bolje izgledati.
 
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2011 u 09:32
Novi poklopac na humusu (tako ga mi u obitelji zovemo).Konačno su poslušali moj savjet i stavili mrežu da ne mogu unutra upadati iglice i šiške od čempresa.
Nije prosijavan najmanje 5, a možda i 10 godina.Strah me priča o kao prst debelim crvima.
 
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2011 u 17:40
uvjek vrijedna i puna ideja..bravo za tebe
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2011 u 19:10
ovdje je bilo radno,sve samo da bi biljkice uživale
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 09:01
Još su na kraju dobile zimske kaputuće.Limun,dipladenije,jakaranda i streliciji samo nogice (samo sam je zaboravila slikati).
 
 
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2011 u 08:54
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2011 u 10:28
prelijepe su ti aloe! pitam se kako meni nije nikad palo napamet moje posaditi direkt u zemlju!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2011 u 11:01
Ove su tu od pamtivjeka.Tu i tamo ih led i lebićada spali kao npr lani ali se oporave.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2011 u 11:43
Originalno poslano od člana Kiki-ko? Kiki-ko? napisao:



Tvoj vrt je dobio totalni makeover, i jako, jako mi se sada sviđa!!  A ove aloe su MRAK!!!! A vidim da ti je i sestra -mali mrakWink!! 

smile78i pozdrav, tebi i tvojoj klupici!!! 
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6566676869 103>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,301 sekundi.