Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Čuvarkuća - Sempervivum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Čuvarkuća - Sempervivum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6566676869 96>
Korisnik
Poruka
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2012 u 15:09


Uploaded with ImageShack.us
Sepmići bebe,poklon by Tikvic.<3
sutnja je zlato....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
martinchy1 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martinchy1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2012 u 08:21
Pozdrav! Nova sam na ovom forumu, tek sam se nedavno počela baviti biljkama, a među ostalim, fascinirale  su me i čuvarkuće. Zasad imam samo 2 vrste, ali nadam se da ću čim prije proširiti kolekciju.

Da li je netko možda pokušavao sijati čuvarkuće iz sjemena? Naletila sam povoljno na sjeme pa sam uzela mix sjemena, 100 sjemenki ima, pa ako netko ima kakav savjet u vezi toga bila bih zahvalna Smile

Također ovih dana planiram prošetati malo po centrima, nadam se da ću naići i na čuvarkuće Smile
Na vrh
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2012 u 23:41
Čuvarkuće iz sjemena... to mi se totalno neobično čini. Ja sam sve svoje kupila kao mlade biljke. brzo se šire, dobivaju "potomke".
uživaj :)
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2012 u 09:23
matinchy dobrodošla

za sijanje čuvarkuća sam čula, tj. čitala na web stranici o njima (sempervivum.aforumfree.com)

gdje si nabavila sjeme? kod nas ili vani?

a gotove biljke ima i sada u prodaji po trgovinama koje imaju biljke, ja sam zadnju uzela za vikend u baumaxu, obično budu s ostalim trajnicama za kamenjar

ili pogledaj kod gospodina lovrekovića (sempervivum.com.hr)
Na vrh
martinchy1 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martinchy1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2012 u 11:02
Hvala Smile

Sjeme sam našla na ebayu, a uzimala sam još dosta toga tako da je ovo ispalo smiješno jeftino (1 funtu budući da se poštarina plaća samo za 1 stvar) pa sam odlučila uzeti i pokušati posijati. Pa ako uspiju super, ako ne, nisu nikakvi novci.  Sutra idem do Konzuma i Plodina, možda uspijem naći koju čuvarkuću.

Natalija, hvala na preporuci, kada  stignem, svakako ću potražiti i po ostalim centrima u Zagrebu, sigurna sam da će se naći nešto i za mene Big%20smile
Također ću pročitati sempervivum.aforumfree.com, hvala na sugestiji Smile


Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2012 u 20:13


Uploaded with ImageShack.us
sutnja je zlato....
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2012 u 20:14

By lukovica at 2012-09-14
sutnja je zlato....
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2012 u 20:15


Uploaded with ImageShack.us
sutnja je zlato....
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2012 u 20:17


Uploaded with ImageShack.us
sutnja je zlato....
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2012 u 20:18


Uploaded with ImageShack.us
sutnja je zlato....
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2012 u 11:33
Odlično Dzeni, lijepo složeno.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Ivany View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 347
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivany Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2012 u 14:10
Prekrasno,pogotovo ova zadnja slika!

Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2012 u 13:40
ja svoje nisam žustro sve slikala, ali ova mi je trenutno nekako najlijepša...


belica,zagreb
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2012 u 13:52
Haha Belica, ja idem za tobom i komentiram, no ova čuvarkuća je super: boja, oblik, bebači....ma sva je hercig...
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2012 u 13:55
ha, ha.. a ja lovim vrijeme da obavim što više dok mi klinci ne otmu laptop...

belica,zagreb
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2012 u 21:54
ma baš su lijepeThumbs%20Up
belice....ova tvoja se tako divno rasporedila
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2012 u 22:10
Evo jedna spoznaja, i tvrdim da je istina : najobičniju čuvarkuću stavite, tj posadite u različite uvjete ( manje ili više zemlje, na sunce ili u hladovinu...) i dobit ćete potpuno različite biljke, mislim izgledom. Naime, u škrtim uvjetima rasta one će biti manje, svjetlije, pa čak i crvenkaste, a ako su u dobroj zemlji biti će zelene , raskošne i bujne. No nemojte zanemariti onaj efekat ludih boja ako im uskratite nešto od uvjeta gdje jako dobro rastu.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2012 u 22:19
jos kad bi neko znao recept kako sacuvat cuvarkuce preko ljeta,moje bome otisle ..ood onolikih ostalo mi mozda 3-4 cuvarkuce...nemam srece sa njima pa nemam,one koje sam zaljevala ostale su a one u vrtu adio mare
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2012 u 23:04
Bome da, kamenjar u pravu si, ovo ljeto je  meni otišlo nešto čuvarkuća iako sam ih polijevala...











e kamenjar, sad si i mene zbunila... naime i meni se nekoliko osušilo iako mislim da iz onog jadnog suhog korjena nešto niče, pa vidjet ćemo.






...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2012 u 23:17
Belica bas ti je raskosna ova cuvarkuca,koliko je samo bebica okolo.I boja je neobicna.
sutnja je zlato....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6566676869 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.