Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prepoznajte mi ovo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prepoznajte mi ovo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6667686970 243>
Korisnik
Poruka
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2011 u 13:59
arwen vila
1. slika nije mi poznata biljka, netko će je već prepoznati
2. žabnjak Ranunculus asiaticus
3. kamenika Saxifraga x arendsii
4. plavi jastučac Aubrieta
5. plavi jastučac
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
arwen_vila View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arwen_vila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2011 u 16:29
Originalno poslano od člana Baka Bea Baka Bea napisao:

arwen vila
1. slika nije mi poznata biljka, netko će je već prepoznati
2. žabnjak Ranunculus asiaticus
3. kamenika Saxifraga x arendsii
4. plavi jastučac Aubrieta
5. plavi jastučac
 
hvala puno, puno Heart
Na vrh
rosehip View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosehip Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2011 u 16:30
Prvo pozdrav, nova sam ovdje...
[IMG]smileys/smiley1.gif" align="middle" />
kupili smo si kućicu i u dvorištu smo dobili puno raznog cvijeća... između tulipana zumbula i ostalih proljetnih cvjetića je počelo cvjetat i ovo za koje stvarno nemam pojma kako se zove...


[IMG]http://www.facebook.com/home.php#!/photo.phpfbid=1339538585125&set=a.1306237952630.363210983810" />
Na vrh
Mrcina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mrcina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 19:51
Pozdrav, molio bih vas da mi kazete koji je ovo cvijet posto ce me majka izluditi Wink
izvinjavam se na velikoj slici :/





Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 20:06
Azalea
Na vrh
Mrcina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mrcina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 20:13
Hvala, vidim po komentarima na netu da ce biti problema oko odrzavanja ove ljepotice zivom :/
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 21:28
Potrudi se pa neće biti problemaWink
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 22:51
Dado najljepša hvala....

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2011 u 10:43
Originalno poslano od člana Mrcina Mrcina napisao:

Pozdrav, molio bih vas da mi kazete koji je ovo cvijet posto ce me majka izluditi Wink

Ah te mame! Confused Wink

Čini mi se da imamo jednake biljke. Evo usporedi:



Imam takav roza i crveni. Kupila sam ih lani, na teglama je pisalo "RHODO", pa sam ih ja prihvatila kao rododendrone. Posadila sam ih u kiselu zemlju, smjestila u sjenu drveta, zalijevala kišnicom i nastojala da zemlja bude stalno vlažna. Nakon cvijetanja i ponovo proljetos prihranila sam ih gnojivom za rododendrone. Prezimili su vani u teglama (Zg) i sada se spremaju cvasti. Nisu puno narasli, visoki su 20-tak cm.
I ja sam se bojala problema, ali eto bilo je sasvim jednostavno - do sada, kucam u drvo.
(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2011 u 13:04
Ovo je grm ali ne znam kako se zove. Molim znalce da pomognu u identifikaciji. To su sitni cvjetići. Hvala!
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2011 u 13:07
Molim ako netko zna kako se zove ova biljka. Obično se stavlja u vazu sa još nekim cvijećem. Hvala!   
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
NeLa Zuna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Travanj 2011
Lokacija: Canada
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NeLa Zuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2011 u 21:26
Imam jedna cvijet u Kuci, ljubicasti je i stalno place (mokri su mu listovi i kaplje sa njih), i zanima me dali netko zna jer mi trebaa njegovo ime, ako iko zna nek mi se javim.
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2011 u 22:10
stavi sliku pa možda ga neko i zna
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2011 u 23:53
milica7
Za prvu sliku pogledajte pod Spiraea prunifolia 'Plena'
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2011 u 07:38
Muhlenbergia, hvala lijepa na pomoći. Pogledala sam, to je ta biljka. Ima baš neobično lijepo ime - svadbeni vijenac. Pa da, grane baš izgledaju kao vijenac.smile71
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
PurpleHaze View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje PurpleHaze Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 05:59
Pozdrav!

Jednom prilikom sam vidio jedan ljubicasti cvijet i jednostavno moram znati kako se zove! Obicno raste uz ograde, uz ogradu balkona itd a cvijet mu je ljubicast ali ne jarko nego mrvicu blijedo. Raste slicno kao passion fruit, dakle lijepi se za ogradu. Podsijeca me na cvijet zumbula i mirise, rekao bih slatkasto. Moooolim vas ako znate koji bi mogao biti da mi pomognete.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 07:09
Misliš na ovo



To je wisteria (glicinija)
Na vrh
waterlily View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje waterlily Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 13:07
Molim pomoć za identificirati ovu ljepoticu! Lani sam ju dobila od jedne forumašice, al zbilja ne  znam od koga. Trebala sam si zapisati.Embarrassed


Želja i ljubav su krila za velika djela
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 15:57
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Ovo je grm ali ne znam kako se zove. Molim znalce da pomognu u identifikaciji. To su sitni cvjetići. Hvala!
Obožavam spiree ali ovu još nisam vidjela! Bravo Milice7!
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 15:59

Molila bih da mi kažete koji je ovo sukulent ili kako se već zove, zelene boje, visi na zidu?

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6667686970 243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,437 sekundi.