Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moje malo dvorište - moj mali raj
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moje malo dvorište - moj mali raj

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5678>
Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2015 u 22:30
To je obična jednostavna pelargonija, koja je sađena u cvjetnjake od 80-tak cm. 
sadite su naizmjenično jedna jednostvna roza jedna dupla roza. (3 jednostavne i 2 duple) ponekad u gornji red znam staviti još i grmolike - zonale pelargoniju ... tako dobijem još 20-30 cm više cvijeća . 

da ima dva reda cvjetnjaka jedan gore i jedan dole... i na kraju se spoje u jednu cjelinu.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2015 u 22:31
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2015 u 22:34






Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2015 u 22:36


Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2015 u 22:50
vidi se ko je ove zime bijo vrijedan ,prekrasan prizor pogotovo kad znamo da će to jednoga dana zablistati u svim bojamasmile55
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2015 u 22:54
Neće još tako brzo, jer uklanjam pupove da biljke ne troše snagu nepotrebno.... sada je bitno da narastu i što budu snažnije, a kad zatopli onda je na redu cvijet
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2015 u 22:57
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2015 u 23:00
Podržavam vrijedne i sposobne  ( i ustrajne) ljude poput vas..samo naprijed! Da prešišamo Nizozemsku u proizvodnji cvijećasmile57Imresionirana sam skladom i kreativnošću u uređenju tvog dvorišta i posjeda. Ne izgleda preveliko površinom ali savršeno isplanirano i uređeno. A jezero u pozadini, to još upotpunjuje osjećaj divnog prirodnog okruženja u kojem se nalazi.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2015 u 07:22
i puzava ukrasna kopriva... 


nova puzava pelargonija....




Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2015 u 09:52
Čestitke i divljenje Marine, oduševljena sam redom i "disciplinom" u plasteniku, i sijanci i mlade sadnice izgledaju savršeno, bujno i zdravo...nadam se da će ti se uloženi trud i briga vratiti i da će sve ove biljke do ljeta nestati iz tvog plastenika i ukrašavati balkone ljubitelja cvijeća...sretno!
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2015 u 14:17
a vidjeti ćemo kako će sve ići i koliko će toga nestati... 
Faktor novčanika u kupaca nije baš bajan ali imam optimizma... samo da još vrijeme bude lijepo i na ruku nam bude bilo sve ok.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2015 u 08:12
Hvala na iscrpnom odgovoru. Smile 
Koji red i urednost u plasteniku - svaka čast! smile186 Jako me zanima što će sve biti na prodaju, divno izgledaju cvjetići... Voli li puzava ukrasna kopriva sunce?
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2015 u 20:57
...kakav divan prizor... ...uživam...i opet uživam...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2015 u 21:09
drago mi je da uživaš arčik.

Bugice , kopriva može na sunce, kod mene je bila na travnjaku u cvijetnjaku i pičilo je sunce od ujutro pa sve negdje do 3h. i nije bilo nikakvih znakova oštećenja. Tako da ne vjerujem da će biti problema ako ju staviš na sunce cijeli dan.
Na vrh
@kaktus View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: markovac našičk
Status: Offline
Bodovi: 2374
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje @kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2015 u 21:35
Oduševljena sam prekrasnim plastenikom i radom koji se vidi tamo...
Vide se prekrasni sijanci i mlade sadnice koje izgledaju savršeno,zdravo i bujno, jedva čekam nastavak slika da uživamo u njihovom razvoju....
Razum nam može reći što trebamo izbjegavati,
ali samo nam srce kaže što moramo učiniti.(Joubert)
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2015 u 23:23
Originalno poslano od člana arčik arčik napisao:

...kakav divan prizor... ...uživam...i opet uživam...


Mogu se samo pridruziti !     Blumen bilder
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2015 u 23:51
Prvo što upadne u oči je izlged plastenika. U njemu je sve na svom mjestu, uredno, pedantno. Odmah je jasno da se radi o vrijednim ljudima, velikim zaljubljenicima u cvijeće. Hoće li biti potunia?
Sutra je novi dan.
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2015 u 09:08
smile55...predivne presadnice...može mali savet kako pripremiti zemlju za setvu...ja pokušavam da napravim rasad, ali ne ide  mi baš najbolje...na tvojim slikama se vide osim zemlje i male bele granulice...šta je to...pesak ili nešto drugo...Question
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2015 u 23:13
Potunija ove godine imam jako malo, nešto je dobavljač zeznio sa sadnicama. 
Ali imam surfinija nekoliko novih :) 


A što se tiče malih granulica po zemlji to je vermikulit - ( negdje sam pročitao da je to vulkanski pjesak ili tako nešto) . stavlja se da zadrži vlagu i biljke koje imaju jako sitno sjeme i ne pokrivaju se slojem zemlje nakon sijanja nego ga samo lagano pospem vermikulitom. To nije nešto što morate imati jer ga i ja sam koristim tek nekoliko godina, i nisu ništa posebno bolji rezultati, jedino što je malo manje zalijevanja tj orošavanja. 
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2015 u 20:24
Taj vermikulit (spomenut je na forumu u različitim temama) sam tražila u našim poljo- apotekama ali sam dobila odgovor da to oni nabavljaju samo za sebe i nisam mogla doći do njega, znam da je klijavost sjemena puno veća ali gdje ga nabavit u Hrvatskoj? To što ne moramo imati ja bih ipak ga pokušala nabavit ako ništa drugo radi experimentaWink
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5678>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,217 sekundi.