Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zmajevo krilo - Dragon Wing
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zmajevo krilo - Dragon Wing

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 11>
Korisnik
Poruka
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2012 u 07:41
Po ovome što sam do sada uspjela pronaći, izgleda da su gljivice u pitanju.
Mislim da ću ih baciti da se ne zarazi i drugo cvijeće...
Jaaaako mi je žao, bile su ogromne, oni četvrtasti kaljevi se pod njima više nisu vidjeli.
Klonule su i gomoljaste begonije, dakle već su zaražene. Bile su mi zajedno.
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2012 u 13:01
moje su još uvijek raskošne . Ja ih nisam prehranjivala možda dva puta u toku sezone. Dadinice nemoj bacati već ih poreži do korjena , pospremi i možda u proljeće ponovo probukaju, kažem možda jer sam ovdje pročitala da se može, a što se tiče gomoljastih begonija i moje sad odlaze više ih ne zaljevam da bi se gomolj  zasušio pa da ih pospremim.
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2012 u 13:59
moj dragon je još vani u vrtu,ali u vazi,tako je velik,da se pitam,gdje sa njim?!
 
smile113
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2012 u 18:00
Belina i moji su ogronmi ,nažalost jednog je srušilo jugo pa sam ostatak posadila u drugu teglu i eno uspješno nastavlja cvati. Ja ih namjeravam prikratiti do polovine pa što bog da, da a onda na proljeće ako ne prežive u potragu za novima jer su me oduševili ovo ljeto jer ni vrućine ni suša im nije smetala oni su cvali i cvali a to što malo prljaju ja svima kažem to je cvijet a ne šporkica ( prljavština)Wink
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2012 u 18:02
Belina...ako ćeš ga spremiti preko zime, nije nikakav problem veličina, ionako se čuva tako da se grane skrate ,
bdw  3 reznice tvoga crvenoga su se primile, a dvije već cvjetaju Heart
 
Moj rozi je isto još uvijek vani (u cvijetnjaku) i prekrasno non-stop cvjeta. Visok je 90 cm, a širok 110 cm.
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2012 u 18:37
Moj jedan je jos vani, ogroman i cvjeta neprestano. Drugog sam dala staroj, uspjela ga je udavit u roku od par dana. Ja stvarno ne kuzim kako jer je biljka stvarno nezahtjevna, ali nije to prvi put, njoj je svo cvijece jednokratno nazalost :/
velika gorica
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2012 u 22:11
imala sam i ovo cudo u lici....prezimilo mi je nekoliko godina na prozorskoj dasci u kupatilu, cak joj nije smetalo sto je taj prozor cesto otvoren "na kipu"
moram jos naglasiti da je kod mene u kupatilu uvijek jako toplo...
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2012 u 22:24
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Malo sam goglala i pronašla da se biljka treba posaditi u humusnu dobro dreniranu zemlju. Ako se stavi u veću posudu naraste i do 40-50 cm. Može se saditi i u vrt. Voli sunčanu ili umjereno sunčanu poziciju što znači kad su jake vrućine da ju je dobro skloniti s podnevnog sunca.

Voli zalijevanje, no tlo mora biti drenirano tako da ne dođe do truleži. Ako lišće žuti ili dođe do truleži znači da smo pretjerali u zalijevanju ili da nije dobra drenaža.
 Prihranjivanje svaka dva tjedna ljeti, a zimi jednom mjesečno. 
Ima je u crvenoj, rozoj i bijeloj boji.
Može cvjetati cijelu godinu pod uvjetom da se prije većeg zahlađenja unese u zatvoren prostor u kojem i mi boravimo s temperaturama 0d 18 do 24°C.
Prije no što se unese, oreže se i postavi na dobro osvijetljeno mjesto koje mora abiti i prozračno da biljka ne bi obolila (neke gljivične bolesti, pepelnica).
Ne smije biti uz izvor topline ili ventilacije, a vlažnost joj možemo osigurati na način da ju postavimo na kamenčiće koji se nalaze u vodi, naravno posuda s cvijetom mora biti iznad vode, a ne uronjena u nju.
Možemo očekivati rast i daljnje cvjetanje. Kad zatopli cvijet iznosimo van. orežu se drvenasti dijelovi, a novo izrasle grančice ne orezujemo. Ponono se presadi u novu humusnu zemlju kooju ponovno dobro dreniramo i može broj do dva veća posuda.
Razmnožava se reznicama i sjemenom.
To sam pronašla. Možda netko isproba.
 
Originalno poslano od člana korijenko korijenko napisao:

Moje iskustvo.......

Lani sam se prvi puta srela s tom biljkom i kupila jednu za 10,00kn pa čisto ajde da vidim kako će se ponašati kod mene na skodu u polusjeni. Kako ništa nisam znala o njoj već u startu sam fulala i posadila ju u premalu vazu. Preko ljeta narasla mi je ogromna bez obzira na vazu a to sam joj nadoknađivala stalnim zaljevanjem i povremenim gnojenjem. Cvala je cvala i cvala sve do kasne jeseni ( to je za mene novembar kad spremam biljke u garažu) kad ju je naglo uhvatila pepelnica. Zaražene gornje djelove biljke sam porezala i spremila ju u garažu sa ostalim biljkama da prezimi.  Moje sve "jednogodišnje biljke" ili ljetnice koje spremam prezimljavaju po principu ko živ-ko mrtav. Ako riknu nabavim drugo proljeće nove i stvar rješena. Tako sam se "maćešinski" ponašala i sa zmajevim krilom pogotovo što sam mislila da je to biljka samo za jednu sezonu. U međuvremenu (preko zime) nadzemni dio je i istrulio tako da sam ju doslovno rukama polomila skroz do zemlje, virila su samo 3 mala batrljka. Početkom proljeća iz tih batrljaka počele su nicati nove grančice i listovi. Sa drugim biljkama izbacila sam ju van i presadila u veliku vazu.

Danas je već prava raskošna ljepotica, malo manja nego lani i cvate li ga cvate. Od proljeća do danas dobila je samo jednom gnojiva od koprive i to je to.
Važni podatak, u garaži gdje je prezimljavala s ostalim biljkama temperatura je uvijek niska ali nikad ne ide ispod nule.
 
 
 
Ukratko s prethodnih stranica, imamo ono što je pronađeno proguglano i prošlogodišnje iskustvo, sve je to na 3. i 4. str. ove teme, a kako će biti puno pitanja, ovdje se mogu naći odgovori o zimovanju biljke i u toplom i u hladnom zimovalištu.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2012 u 20:41

Svaka čast moon na pojašnjenjima za one koji su u nedoumiciTongue

Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2012 u 20:23
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2012 u 21:08
evo cvijeta danas
 



Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2012 u 21:32
smile106krasan je
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2012 u 19:05

Evo još jedne žaldinjer večeras, sklonjena ispod balkona i ima manjak sunca pa se odmah osjeti na cvjetanju, definitivno treba punoooo sunca

Uploaded with ImageShack.us
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2012 u 00:21
Još uvijek obilno cvijeta
 

Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2012 u 18:07

Aralija.......smile169  !!! 
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 09:11
Free evo kako izgleda jutros zmajić od koga ćeš dobit reznica
 


 
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 09:14
Još uvijek dobro izgleda s obzirom da je prosinac i kod mene je još vani , naravno povučen ispod terase samo je podignut za fotić
 

Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 18:55
aralija krasno ti izgledaju zmajići.
 
I ja sam si zapelcala tri reznice u kolovozu, već cvjetaju
 
 
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 19:48
Imam i ja zapelcanu ali zakidam cvjetove i vrh sam otkinula pa da vidim što će biti, volila bih da se razgranaju, nije mi u blizini(na katu) pa nisam slikala ali hoću ovih dana
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 19:57
Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

Imam i ja zapelcanu ali zakidam cvjetove i vrh sam otkinula pa da vidim što će biti, volila bih da se razgranaju, nije mi u blizini(na katu) pa nisam slikala ali hoću ovih dana
 
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

 
....dobila sam od drage BelineHeart reznice (jednu veću koja već ima i korjenčić i dvije manje koje tek puštaju korjenčić. Crvene su) posadila sam ih i evo slikice:
 
 
 
Aralija, evo to su bile reznice dobivene u kolovozu, pa sam ih orezala i evo one odlučile sad cvjetati, no nisu nešto narasle niti se razgranale kad sam ih orezala, a baš sam ih i orezala očekujući da će se razgranati, a sad je pitanje i da čli će uopće opstati preko zime.
 
Da li su se tvoje reznice razgranale?
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.