Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Albizia julibrissin - Albicija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Albizia julibrissin - Albicija

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 12>
Korisnik
Poruka
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2010 u 10:06
kad čovjek vidi svo ovo prekrasno drveće poželi ga imati u svom vrtu... al moj nije dovoljno velik.... šmrc Cry
Tena 28.3.2010
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2010 u 12:16
Brzo raste ne brini, ima da se zacudis.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2010 u 13:20

Pročitala sam nešto što od vlasnika i poznavatelja ovog stabalca nisam čula, a to je da se cvijetovi albicije suše i upotrebljavaju za čaj, a listovi se mogu pripremiti i na salatu.

Isto tako pročitala sam da Albiciju može napasti vrsta cikade (nametnik) koji buši stablo i živi od njegova soka i izlučuje suvišnu vodu, a ako se nametnici namnože u velikom broju, pod krošnjom se čini kao da pada kiša. Otud i engleski narodni naziv  "kišno drvo".
Možda su to ljepljive kapljice koje su neki spomenuli??? Ako je tako, možda te albicije samo treba izliječiti?

Na vrh
Djibril View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 189
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Djibril Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2011 u 17:49
Pozdrav ljudi!
Imao bih neka pitanja pa ako bi mi netko iskusan u tome mogao pomoći, bio bih mu jako zahvalan!
Posadio sam jesenas Albiziu, ali nažalost osušila se (pretpostavljam da se smrzlo stablo). Cry Ali nije cijela nego samo gornji dio. Pri dnu stabla izbijaju grančice i rastu (postavit ću slike ispod da vidite kako izgleda). Sad mene zanima, da li da odsječem ovaj osušeni dio stabla ili da ostavim sve kako jest? I da li će stablo ostati ovako nisko ili će ipak izrasti visoko kao što je bilo na početku? Hvala unaprijed svima na odgovoru i pomoći!

A evo i slika...




Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2011 u 23:55
Ja bih pažljivo odrezala sasušeno drvo par milimetara iznad mlade grančice i namazala rez voćarskim voskom. Ostale grančice bi otrgnula. Mladu grančicu bi pričvrstila u okomit položaj i od nje formirala stablo. 
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2011 u 13:35
evo moje treča joj je godina nikla mi iz sjemena
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
elzear View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2010
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje elzear Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2011 u 10:34
Ljudi, imam pitanje.Prije tri godine sam posadio albiciju visine 2 metra a kupio sam je u rasadniku.Posadio sam je u kasnu jesen.Prvu godinu je lijepo procvjetala i imala je cvijet cijelo ljeto.Prošle godine nije imala ni jednog cvijeta.Ove godine ništa.Kad u gradu prođem pored jedne albicije koja je prepuna cvijeta ja poludim.Inače moja albicija dobro napreduje, raste i jača.Angry
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2011 u 18:54
Tako se i meni desilo sa mojom albicijom.Razmisljala, razmisljala i dosla do zakljucka: te godine godine mi je toliko porasla da su grane stkljale na ulicu.Te grane sam odsjekla i  naredne godine nije bilo ni cvjetica.Ove godine je prepuna cvjrtova.Procitala sam negdje da ne voli sisanje.
Na vrh
elzear View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2010
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje elzear Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2011 u 11:30
Fatka, nisam šišao grane, samo sam odrezao vrhove koji su se smrzli i osušili.Ništa drugo.A ja sam opet negdje pročitao da dobro podnosi orezivanje.Na proljeće neču ništa ni pipniti pa da vidimo. 
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2011 u 12:05

Albizia lopantha
sprema se za cvetanje
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2011 u 22:14
Ja sam sjeme posijala i izasle su njezne biljcice , sad ih imam u 4-uglastoj tegli ! Kad ih moram rasaditi ?  Hvala unaprijed za savjet !

PS   sutra cu staviti slicice
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2011 u 18:50
O albiciji sam pročitala da jako dobro podnosi orezivanje pa joj se na taj način može i ograničavati rast, tako da ostane omanje stabalce.


Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2011 u 20:55
voki, super ti je lophanta.Moja isto je napupala ali brzo raste.Moracu vrh zasjeci posto necu mocu u kucu smjestiti.Kada se posije  cvjeta iste godine, pošsto ona kasno pocinje sa cvjetanjem.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2011 u 13:13
Originalno poslano od člana enrikova nona enrikova nona napisao:

evo moje treča joj je godina nikla mi iz sjemena
a evo je danas
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2011 u 16:17
Originalno poslano od člana enrikova nona enrikova nona napisao:

Originalno poslano od člana enrikova nona enrikova nona napisao:

evo moje treča joj je godina nikla mi iz sjemena
a evo je danas

superClap pa tebi sve uspijeva, nadam se da ćeš doćekati cvatnju za godinu dvije
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2011 u 21:12
i ja se nadam imam ovakve dvije nikle mi iz sjemena smile213
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
lorica10 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 740
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lorica10 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2011 u 11:12
Kada se može posijati sjeme albicije, mogu sada ili da  pričekam proljeće, u kakvu zemlju da posadim, zaljevanje, svjetlost??
Ruka koja daje uvijek je iznad one koja prima.

Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2011 u 12:38
lorica ako imaš sjeme posadi ga odmah tako sam ja napravila niša posebno nisam radila samo sam ih do proljetos držala u lončanici i zimi unosila unutra ovu zimu ih planiram ostaviti u zemlji nadam se da su ojačale dovoljno
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
lorica10 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 740
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lorica10 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2011 u 12:54
a da posađeno sjeme u lončanici ostavim vani, ili da stavim na prozorsku dasku? i zaljevam kad se zemlja posuši?
Ruka koja daje uvijek je iznad one koja prima.

Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2011 u 13:55
Mari,5510, nisi bas izabrala mjesto za albiciju.To je za nju malen prostor, to ce ona da digne, taj zidic, cigle.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.