Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Milijun zvončića - Million bells
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Milijun zvončića - Million bells

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 13>
Korisnik
Poruka
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2011 u 09:29
Ovo je prelepo Pinus,kao iz nekog kataloga...svaka cast,majstor si...Clap
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fiorella View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiorella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2012 u 17:37
Pozdrav svima!
Dugo nitko nije pisao o njima, a s obzirom da sam si ih ja danas prvi put posadila, voljela bih da se javite s iskustvima, svaki savjet je dobrodošao za mene početnika
Na vrh
Ivana-Mia View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 1278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivana-Mia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2012 u 17:18
predivan cvjetić koji uvijek ostavlja bez daha.
nije jako kompliciran za uzgoj ali traži pažnju i redovitu brigu.
uvijek treba paziti da ima dovoljno vlage i da ga se ne ostavi zasušenu
redovito prihranjivanje gnojivom i moguce jednom do dva puta mjesecno se može dodati tekuće željezo
Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2012 u 21:48
Evo moga pa se divite :)))



Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
Fiorella View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiorella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2012 u 22:05
orhideja4, preslatki su
Moji su još mali, imaju tek dva-tri cvjetića
Koliko njih si posadila u ovu teglu?
Na vrh
Fiorella View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiorella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2012 u 22:08
Ivana-Mia, hvala ti na kratkim uputama, javljati ću kako moji napreduju
Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2012 u 23:26
Originalno poslano od člana Fiorella Fiorella napisao:

orhideja4, preslatki su [IMG]smileys/smiley1.gif" align="middle" />
Moji su još mali, imaju tek dva-tri cvjetića [IMG]smileys/smiley9.gif" align="middle" />
Koliko njih si posadila u ovu teglu?


Hvala ti

Posadila sam jednu biljku, bila je skroz mala ali se jako razrasla. Imaš sliku kad je bio mali na temi o cvijeću za jako osunčane balkone pa vidi. On raste ko lud, samo ga gnoji i polivaj dobro
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 08:01
Vrlo lijepo. Prošle godine nisam bila zadovoljna s mojima ,pa ih ove godine nisam sadila. 
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Fiorella View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiorella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 11:01
orhideja4, sada si mi dala misliti. Ja sam svoje tri posadila sve u jednu teglu, hoće li im to biti kasnije malo "tijesno"?
Doduše, tegla je šira ali nije toliko duboka .
Staviti ću sličicu, pa mi recite trebam li "intervenirati" dok je još vrijeme
Na vrh
Fiorella View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiorella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 11:09
Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 11:48
Joj prelijepi su ti :))

Mislim da je ova tvoja tegla puunoo veća od moje, pa mislim da možda i nećeš trebati rasađivati ih. No stavi ih negdje na povišeno da ti lijepo padaju niz teglu i bit će divno.
Na vrh
Ivana-Mia View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 1278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivana-Mia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 11:49
i stavi jos zemlje, neka bude skoro puna do vrha. treba ostaviti samo nekih 2-3cm od vrha prazno zbog vode i polijevanja.
Na vrh
Fiorella View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiorella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 12:07
Originalno poslano od člana orhideja4 orhideja4 napisao:

Joj prelijepi su ti :))

Mislim da je ova tvoja tegla puunoo veća od moje, pa mislim da možda i nećeš trebati rasađivati ih. No stavi ih negdje na povišeno da ti lijepo padaju niz teglu i bit će divno.


orhideja4, stavila sam ih na pod samo za potrebe slikanja, inače su na ogradi na visokom
Ivana-Mia, hvala za savjet, nadopuniti ću im još zemlje
Na vrh
Ivana-Mia View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 1278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivana-Mia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 12:17
mislim da bi bilo jako korisno da se napuni još zemlje. pogotovo zbog toga što kažes da je posuda plitka. a vec sada temperatura dolazi do 30 ˝C a ne tijekom ljeta... teško će ih biti nahraniti i napiti ako nema dovoljno zemlje.
 
i samo nemoj štedjeti na prihrani
Na vrh
Fiorella View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiorella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 12:24
Originalno poslano od člana Ivana-Mia Ivana-Mia napisao:

mislim da bi bilo jako korisno da se napuni još zemlje. pogotovo zbog toga što kažes da je posuda plitka. a vec sada temperatura dolazi do 30 ˝C a ne tijekom ljeta... teško će ih biti nahraniti i napiti ako nema dovoljno zemlje.
 

i samo nemoj štedjeti na prihrani


Zemlje će svakako dobiti još, samo, kada da ih počnem dohranjivati? Kroz nekih par dana? Posadila sam ih tek prekjučer. Možda sam dosadna s pitanjima, ali nemojte mi zamjeriti, konačno u novom stanu imam veliki balkon kojeg sam si toliko željela i stalo mi je da uživam ovo ljeto u svojoj oazi
Na vrh
Ivana-Mia View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 1278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivana-Mia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 12:29
saćekaj jedno desetak dana i onda kreni sa jednom tjedno a nakon toga kada biljke budu bujne i velike možes i dva puta tjedno.
Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 12:38
Originalno poslano od člana Fiorella Fiorella napisao:

Originalno poslano od člana Ivana-Mia Ivana-Mia napisao:

mislim da bi bilo jako korisno da se napuni još zemlje. pogotovo zbog toga što kažes da je posuda plitka. a vec sada temperatura dolazi do 30 ˝C a ne tijekom ljeta... teško će ih biti nahraniti i napiti ako nema dovoljno zemlje.
 

i samo nemoj štedjeti na prihrani


Zemlje će svakako dobiti još, samo, kada da ih počnem dohranjivati? Kroz nekih par dana? Posadila sam ih tek prekjučer. Možda sam dosadna s pitanjima, ali nemojte mi zamjeriti, konačno u novom stanu imam veliki balkon kojeg sam si toliko željela i stalo mi je da uživam ovo ljeto u svojoj oazi [IMG]smileys/smiley9.gif" align="middle" />


Ma daj, što bi bila dosadna, nije nitko sveznajući. Samo ti pitaj što god te zanima, ako znamo rado ćemo ti pomoć, barem ja
Gnoji ga za 10-15 dana, novo posađeno se nikad odmah ne gnoji. Polivaj svaka 2 dana
Na vrh
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 21:04
Kupila sam u subotu dva svijetloroza bellsića i posadila ih u zemlju.
Ima li netko od vas takva iskustva njima?
napominjem da živim u Zagrebu.
hvala svima!
Na vrh
Cikas View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 499
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cikas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 22:17
Jako zahvalna biljka, lani je prvi put imala.
Evo ovogodišnje, u visećoj posudi 3 kom!




slomile mi se dvi grančice i ja ih samo ubola u supstrat, naravno bez cvitića i mislim da ću imat još dvi bilčice!
Baška Voda
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 22:17
ja sam prekjučer kupila ljubičaste i crvene i posadila u posude gdje su mi se smrzle pelargonije.u dugački cvijetar dvije .nisam ih još nikad imala
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.