Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bergenijino cvijeće
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bergenijino cvijeće

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 67>
Korisnik
Poruka
katruža View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 787
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katruža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2008 u 00:37
Bergenija, predivnosmile120 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2008 u 00:21
 Ovo je kamenjar po mojem ukusu. Moram pokazati MM Labinjonu. On misli da dosta složiti kamenje u krug i to je to.smile93
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2008 u 10:38
Bergenija predivno, jesmo li te već vidjeli u živo vidim da si prešla 500 postova, idem malo pogledati u slike članova.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2008 u 11:45
divno!
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2008 u 19:22

 smile211

Hvala, hvala...

Triša, nismo se još vidjele, ali to ne znači da nećemo!
Svi ste pozvani u našu lijepu Istru! Približava se ljeto (nadam se, iako ovo vrijeme meni više sliči na jesen) pa nakon mora navratite u unutrašnjost - kod mene.
Bit ćete mi dragi gosti!
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2008 u 21:14
Hoćemo, ali tek kad staviš sliku da te možemo prepoznati -smile96
Vidim da si iz Tinjana. Volim onu priču o Tinjanu kad su bradati birali između sebe župana, za onim velikim kamenim stolom.
Ti sigurno znaš priču - legendu, ali zbog ostalih:
Muškarci su sjedili za kamenim stolom i stavili brade na stol (onda su svi nosili brade), a u sredini stola stavili bi buhu. U čiju bi bradu buh skočila taj je izabran za župana.
akvih priča po Istri ima puno i zato obožavam taj naš prelijepi poluotok.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2008 u 22:15
Pa stavila bih ja sliku al' ne znam gdje, gdje je taj post??!!??
No, možda je ipak bolje da ju ne stavim. Hmsmile101,hm...
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2008 u 22:19
bas dobra prica Trisa!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2008 u 22:53
 Bergenija nešto sam pobrkala, to je za one koji imaju preko 500 postova - ups izvini, još ćemo čekati malo na tvoju slikicu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2008 u 22:20

A tak znači, ja do 500 imam još .....

Ne buš ti tako brzo vidjela moju sličicu!smile59
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2008 u 22:27
Bergenija sve je tako lijepo da nisam mogla odabrati nešto posebno za izdvojiti
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2008 u 13:24
Bergenija, nemam teksta na tu ljepotu, osim smile120
Koliko često zalijevaš kaktusarnik sad kad su velike vrućine?
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2008 u 12:23
Evo mene!
Nedjelja je, malo odmora napokon.
Priznajem da teško podnosim vrućine, pa sam jako usporena. Što uspijem napraviti ujutro dobro, al'poslije podne sam za ništa!
Ljiljana, kamenjarnik zalijevam prema potrebi i prema mojoj volji - al' recimo jednom do dva puta tjedno. Držim se toga da kad zalijevam, držim da se zemlja dobro natopi, a ne samo površno. Iako mislim da po ovim vrućinama ne uspijevam održati na životu mnoge biljčice jer mi je previše toplo.
Jutros sam se malo šetala po vrtu, zalijevala, plijevila i poslikala svoje cvijeće.
Evo neke od slikica;
- najprije da vam pokažem gdje provodim ove vruće dane, ispod albizie i suncobrana. Ti sam smjestila svo sobno cvijeće- u hladovinu - da i ono osjeti da je ljeto!
- pogled na moje balkonsko cvijeće- priznajem da sam zadovoljna kako cvjeta i napreduje -
 
No, usprkos vrućinama nešto cvjeta i u mom cvjetnjaku (kamenjaru):-
- noćurak (oenothera), djevojačko oko (coreopsis), dnevni ljiljan (hemerocalis), jarmen (anthemis), dalije..
 
 
 
 
- plavo - ljubačaste nijanse lavande, encijana, niskog balončića (platicodon),indijanske koprive (monarde), origana,  zvončika...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Uspjela sam uzgojiti bijelu lavandu (još je mala, ali...)
 
 
I još nekoliko detalja;
- gipsophila u cvatu, a sedum još ne -
 
Moj ovogodišnji clematis cvjeta;
 
Žuta begonija me svakodnevno uveseljava svojim cvjetićima.
P.S. Žuta je moja najdraža boja!
 
Moje gladiole za kraj;
 
 
 
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2008 u 12:56
    Bergenija vrijedna ženice i foeumašice ,a što reči a da se već nije reklo.
    Imam osjećaj kao da gledam prirodu iz botaničkog vrta nešto jako osmisleno, istančano birano cvijeće, pa te boje sve naj naj smile57a šta se tiče snage i volje posli podneva nisi tu jedina zato se volim dignuti šta ranije i obaviti maksimum posla do velikih smile46vručina te onda slijedi popodnevni nekakav odmorsmile49 do navečer kada idem posjetiti i zaliti moja cvjetanca pogledati rastu li jeli im nešto fali hahaha
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2008 u 13:01
Joj hlada! kako uopće skupiš snage odandje se izvući.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2008 u 13:16
e kad ce moja(i dal ce?)albicija porasti?sve ti je divno!
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2008 u 13:25
prekrasno....i jako mi se sviđa ideja sa lavandom ispod masline pa ću ju ukrasti...mislim ideju LOL 
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2008 u 14:19

Baš ti je lijepo sve!
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2008 u 14:22
E, dva pitanjca...

Dhelosperma - to je po naški pustinjska ruža ili?
To mi je seka nedavno donijela, a rekli su mi da je to pustinjska ruža.

Timijan, je li to isto što i majčina dušica?
Branka mi je dala ovakav sa žuto obrubljenim listićima... Miriši na limun.
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2008 u 16:01
Ne znam da li si u Dalmaciji ili u Istri, ali nemam riječi za tu ljepotu!
Baš ste sretni jer živite na najljepšoj obali svijeta!
A za vrt i cvijeće, što reći?   
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 67>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.