Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Banana
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Banana

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 15>
Korisnik
Poruka
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2008 u 20:32
baš je super ja se bojim svoju presadit u vrt iako sam na moru..možda ću sa pelcerom biti hrabrija Wink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2008 u 09:31
Staky, daj nam objasni, sta ti je ono dole zuto, sta si stavila i naukla na bananu.
Na vrh
Staky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 68
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Staky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2008 u 11:52
Misliš na ovoj drugoj slici?
To sam ti ja povila bananino lišće prema dolje i tako ih zavezala da ih omotam. Onda sam ti oko nje žicu mrežu i u tu mrežu sam ti nabila slame.
Onda sam sve skupa omotala tom ceradom i odozgora, zbog kiše i snijega da mi ipak ne probije tu slamu i potrune. I spasila sam je tako.
Kad sam je odmotala , onda je to sve lišće koje je bilo prema dolje povinuto bilo žuto neko je bilo i trulo i ona je u stvari bila gola smo sredina. I jednostavno je lišče krenulo iz sredine to zeleno, evo sad je opet divna.
Sad za koji dan ču opet morati tako s tim da sam uzela drveni sanduk koji ču staviti okolo i u njega ču trpati slamu i gore opet ceradu.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2008 u 11:54
Jeste Stano to, ali sada sam razumjela. Hmmm, koliki ti je taj sanduk i kako ces ga navuci na bananu.
Na vrh
Staky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 68
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Staky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2008 u 12:09
To su u biti neke daske koje na kutevima imaju onaj zglob pa se mogu gibati i prikvačiti. Imam jedno 17komada tih dasaka pa ču jedan na drugi slagati i onda slamu u to unutra oko banana.
Ako je tvoja manja, ili nema mlade okolo probaj kao ja na slici gore. Malo mreže i malo slame (ili suhe trave kakve ili suhog lišća) nagurati i odozgor neki najlon, ali omotaj je skroz da to prekrije nju i najlon gore.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2008 u 12:19
Ja sam prošle godine prelomio listove tako da vise niz stablo banane, jer ionako to lišće propada zimi bez svetla. Jedna dobra kolica zemlje sam nabacio oko stabla i od pvc džaka sam odrezao dno, navukao ga na stablo i okolo ispunio sa suvim lišćem, slamom i suvom travom od kineskog šaša. Od gore sam stavio jednu najlonsku vreću da kiša ne pada na stablo i tako je prezimila. U proleće čim je topliji dan skidao sam gornju najlonsku kesu da dobije vazduha. Ove jeseni imam velika stabla pa ću morati drugačije da je spremim za zimu jer jedan džak je mali za sva tri stabla.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Staky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 68
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Staky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2008 u 20:26
Da Voki upravo to. Sada su velike i još imaju pored mladice tako da je to sve skupa puno teže...ali sam gledala u jednoj knjizi pa su predložili upravo taj princip kao drvenog sanduka, ili dasaka naslaganih oko njih pa unutra ili slame, lišća ili slično i obavezno odozgora da se prekrije zbog snijega i vlage.
A šta čemo moramo se malo pomučiti za naše ljepotice Wink
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2008 u 21:24
Eee da vam se pohvalim, moja majka banana ima dvije bebice.Danas sam  svoju lejpoticu prebacila u saksiju i ostavila vani.Bolje sada nego kasnije da se bar adaptira dok je ne unesem u kucu.Iduce godine cu joj pronaci odgovarajuce mjesto, a sada ju albicija potusila.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2008 u 16:18

Odvojio sam dva pelcerčića od mojih dvorišnih banana koje će prezimiti u prostoriji za svaki slučaj ako se onima u bašti nešto desi.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2008 u 17:53
...znam da će ovo ispasti ludo, nakaradno i smiješno... ali ne mogu se suzdržati da ne pitam: ima li od tih vrsta banana neka koja se posadi u vrt i nakon xy godina mogu se brati konzumne banane??....one fine sa place smile89
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2008 u 17:40
MOŽE LI MI NETKO REĆI GDJE BIH MOGLA NABAVITI SJEME BANANE?
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 16:27
Ja sam probao sijati seme banana, ali nažalost ni jedna nije nikla. Bolje je da nabaviš pelcer za početak.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 18:52
To je ovdje kod mene teško.Onaj tko ga ima ne daje nikome valjda da mu drugi budu zavidni,tek su se pojavile ovdje.Ništa morat ću žicat djevera da mi prošverca kad bude dolazio iz amerike.
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 18:11
[QUOTE=Duda-Lave] smile162
palmica se sasvim lijepo razvija,ona mladica bolje tjera nego ona veča palmica


mi smo djeca cvijeća
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 18:50
Na moru bananamože ostati i zimi vani, samo je dobro da je na mjestu gdje ne puše jer joj vjetar uništi listove.
Vidjela sam na bananama i plod - grozdovi banana, ali vrlo mali i ostanu zeleni.
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 19:35
znaš da ih oni tamo na plantažama(inače mali podatak..najveći vlasnici plantaža banana su nebi vjerovali Rusi)beru ih zelene..pa možda ako se uberu pa i one dozriju Smile i onda mljac
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 22:10
treba ih samo umotati u pvc foliju i čekati
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2008 u 20:40
kakve su to male roza banane? Jel ju ima tko?Našla sam to na internetu da se prodaje sjeme pa me interesira..navedeno je da brzo rastu i da su jestive
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2008 u 23:14
Misliš na Musa velutina,razmišljam i ja o nabavi sjemena.....
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2008 u 09:24

Još uvek izlaze novi listovi na bananama, ali već pripremam materijal za zimsku zaštitu...
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.