Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Poremećaji- konkretni recepti
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Poremećaji- konkretni recepti

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 13>
Korisnik
Poruka
caca5 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2010
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 608
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje caca5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2010 u 21:09
Hm ima li neka travka tj biljka za ubrzavanje metabolizma?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2010 u 11:37
Originalno poslano od člana Anson Anson napisao:

da li se čaj od stolisnika smije piti svaki dan?



Zvisi za šta ga se pije, ako ga se pije terapeutski baš zbog određene ljekovite namjene može ga se piti do 1 l dnevno. Ako ga se pije tek tako da se malo organizam poboljša onda može i šalica dvije.

Imaj na umu da čak i 1 šalica stolisnika kod ljudi niska tlaka a osjetljivih može sniziti tlak... kod visoko tlakaša obično nema učinka Smile
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2010 u 11:42
Originalno poslano od člana caca5 caca5 napisao:

Hm ima li neka travka tj biljka za ubrzavanje metabolizma?



Ima ih puno ( u principu baš svaka trava će ubrzati metabolizam, pogotovo one gorče - stolisnik, kičica, encijan, pelin....) ali pitanje je zašto se želi ubrzati metabloizam i u kojem je točno stanju organizam... Jer ako je npr zbog mršavljenja nekome će i kamilica, gospina trava ili valeijana učiniti čudo jer smiruju a osoba previše jede od nervoze, nekome će diuretične biljke kopriva, zlatnica, medvjetka... pomoći jer je tijelo puno vode koju će izbaciti.... mršavljenje je najčešći razlog poticanja metaboolizma ali ako je u pitanju smanjeni rad štitnjače ili loša funkcija jetre onda su u pitanju neke druge trave i kombibacije ali sve treba ( po mom mišljenju ) biti prilagođeno direktno sobi o kojoj se radi...
Na vrh
caca5 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2010
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 608
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje caca5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2010 u 14:47
Ma meni treba...Nemogu da pokrenem organizam na gubljenje kilaze smrsam 2-3 kg i organizam stane nece dalje...Pa sam mislila nekakvim cajem da to preguram...
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2010 u 20:13
Originalno poslano od člana caca5 caca5 napisao:

Ma meni treba...Nemogu da pokrenem organizam na gubljenje kilaze smrsam 2-3 kg i organizam stane nece dalje...Pa sam mislila nekakvim cajem da to preguram...


2,3 kile često znače i voda....ali opet zavisi od stanja organizma, ja vas ne poznajem niti znam koliko imate godina,kakkve povijesti bolesti i dr.... ali ovako na blef probajte piti mj dana 1 l čaja mješavine mente, stolisnika i vrkute ( jednaki omjeri), zasladiti medom, piti isključivo na gutljaje ( ne na čaše jer to samo projuri dalje....)
Na vrh
caca5 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2010
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 608
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje caca5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2010 u 20:45
vazi probacu...hvala
Na vrh
caca5 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2010
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 608
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje caca5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2010 u 18:03
Imam pitanje: Koji su simptomi dijabetesa?
 
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2010 u 20:26
Uh, ne vjerujem da to ne znaš.
Ali evo neki:
-osoba sa šećernom bolesti je stalno žedna, pije i noću i ma suha usta
-ima problema s kontrolom težine
 a kad bolest uznapreduje mršavi
-ne može se kontrolirati s uzimanjem hrane, naročito slatke
-osjeća se umorno i iscrpljeno
-često mokri i ima svab oko genitalija
-mokrača je "ljepljiva" radi sadržaja šećera
-šećerna bolest oštećuje krvnožilni sustav,
-vid slabi
-u nogama osjeća trnce
-rane sporo zaraštaju
-Oboljeva na bubrezima

A utvrđivanje šećerne bolesti je jednostavno: samo odete u ambulantu i date mokraču na pregled.Odmah dobijete nalaz.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
caca5 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2010
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 608
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje caca5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2010 u 21:26
ja za sada imam samo suve usne ne citava usta...smile43
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2010 u 23:10
Ako imaš imalo dileme, što te košta izmjeriti šećer?
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
caca5 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2010
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 608
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje caca5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2010 u 21:41
Bas tako...ici cu...
Na vrh
anak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2011 u 16:47
Postaviću pitanje i na ovom topicu jer se bojim da ga na onom drugom nećete vidjeti. Dakle, borimo se protiv neplodnosti i zanima me da li mogu istovremeno koristiti vrkutu i konopljiku.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2011 u 22:56
Zašto ne?Dapače.
S vrkutom bih pila i stolisnik.
A konopljiku uzimala u obliku tinkture, 40 kapi s malo vode, natašte.

Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
bina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 164
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2011 u 15:37
oduševljena sam, ovo je prekrasno, a imaam i jedno pitanje ako netko zna postoji li trava ili pripravak za "trn" u peti
Uz cvijeće i život je ljepši
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2011 u 16:00
Originalno poslano od člana anak anak napisao:

Postaviću pitanje i na ovom topicu jer se bojim da ga na onom drugom nećete vidjeti. Dakle, borimo se protiv neplodnosti i zanima me da li mogu istovremeno koristiti vrkutu i konopljiku.



Anak, Fermina ti je odgovorila, no međutim zaboravila je napomenuti (a znam da to zna jer meni je to napomenula Smile) da se konopljika ne smije uopće koristiti ako si pod hormonskom terapijom, tj. u postupku...Ako je to još uvijek borba bez mpo-a i terapije to je druga stvar .
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2011 u 16:40
Nisam zaboravila!
Anak je na temi " Nus pojave ljekovitog bilja" rekla da je odustala od svega i da prelazi na lječenje prirodnim putem.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2011 u 17:06
Fermina , ja se ispričavam Embarrassed! Pošto  sam ovo sve i sama iskusila (nažalost), samo sam htjela napomenuti, ne znajući da se već o ovome vodio razgovor ali na drugom mjestu...
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2011 u 22:44
Ma ja mislim da treba naglašavati sve nuspojave i kontraindikacije gdje god se može jer ljudi ionako prepovršno čitaju....  bolje više puta nego premalo puta...  Šta ne? :))))))))))
http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2011 u 22:47
Za Anak: vrkuta 1 l dnevno ( termosica, što topije piti tolom dana na GUTLJAJE), konopljika do max 6 ml ( 120 k) dnevno podjeljeno na 3 doze.
http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
keopsica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 08 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keopsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2011 u 10:20
Bok evo čitala sam vaše postove pa sam se odlučila prijaviti jer imam nekoliko pitanja.
Za Fermina - Daza: imam problem sa spolnim hormonima, totalni bučkuriš. Sve je to započelo još u pupertetu pod utjecajem jednog jako stresnog razdoblja. Međutim, hormoni su bili u disbalansu, ali menstruacija je uvijek bila redovita i bolna. Ima dvije godine dobila sam cistu na jajniku (doktorica kaže da nisu policistični jajnici ) ta cista je vodena, ode i dođe kad je volja, od tada i ciklus se izbrkao, jedan mnjesec dođe na vrijeme i sve uredno, drugi dođe kad ga volja i tako... ne želim hormonsku terapiju, umorila sam se od toga, želim sebi pomoći prirodnim putem, čitala sam za tu konopljiku i vrkutu, međutim zanima me što bih zapravo bilo najbolje koristiti, koje kombinacije trava koliko dugo se smije piti, ne bih htjela nešto krivo napraviti pa molim savjet. imam 26 god.
Hvala
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.