Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Gljive
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slike gljiva
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slike gljiva

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 11>
Korisnik
Poruka
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2009 u 01:06
Sorry Branka što se već nisam javila,ali eto me sada.Nadam se da će ti još uvijek dobro doći recept za kiseljenje gljiva....
Meni su najbolje kisele gljive ali zalivene maslinovim uljem.To mogu biti bilo koje ali ja uglavnom kiselim varganje maglene,krasnice,kračune...Konkretno varganje uzimam manje, zdrave i narežem ih na deblje komadiće.Prokuham ih u 3 dijela slane vode i 1 dio 9% alkoholnog octa cca 15 min skupa sa nekoliko zrna papra i 2 lista lovora.Ocjedim i pustim da se ohladi i složim u male staklenke.Zalijem maslinovim uljem(može i obično ulje ali je bolje maslinovo) stavim unutra 2 lista lovora malo češnjaka i nekoliko zrna papra.Normalno zatvorim bez pasterizacije .Nakon cca mjesec dana može se jesti i ima pravi okus....
Osim ovako može se kiseliti tako da bude zaliveno octom.Postupak je isti samo umjesto uljem zalije se octom u kojem su se gljive kuhale ili se zakuha novi ocat u istom omjeru(3dijela vode i 1 dio alk. octa 9%).
Tako kiselim gljive a svježe za zaleđivanje ne prokuhavam nego ih dinstam opet na maslinovom ulju i to desetak minuta,posolim i kad se ohlade spremim u posudice i onda u led. Stavljam uglavnom po porcijama, a gljive su puno ukusnije jer sve ostaje u kutiji ništa ne odlazi kao kad se prokuhava.Nadam se da će ovo poslužiti svrsi....
sutra je novi dan
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2009 u 13:17
He, he, zahvaljujući Jagodi i ja probala - fantastično, ja sam dodala još malo maslinovog ulja i meni se jako sviđa.
Jagodasmile79
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2009 u 17:50
joj hvala ti puno  jagoda- evo odmah printam tvoj recept , ma ja pitala to kod nas niko ne kiseli ,a mm jednom probao pa mu bile super 
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2009 u 22:27
ohoho ovo sa maslinovim nisam znala ali zvuči vrlo dobro :))) kad bude štogod nepojedeno :)) ići će na taj recept :)
 
moram priznati da još nisam potražila onaj naš recept za kiseljenje - po kojem su sve gljive - kisele :)))) biti će da je to neka vulgaris verzija sa litrom octaLOLLOL
Na vrh
šumski View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Kolovoz 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje šumski Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2009 u 12:18
Brezov djed ubran u Prigorju.
http://i30.tinypic.com/2pt2mxl.jpg


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2009 u 22:49
Ima li igdje gljiva ili još rano?Smile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2009 u 03:06
Evo mene da ti kažem da cijeli tjedan nisam bila u gljivama,a to znači da nema gljiva,... možda nešto sitno.Večeras sam od mog kolege gljivara dobila nešto sunčanica,znači da su počele...Možda odem sutra malo pogledati...SleepySleepy
sutra je novi dan
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2009 u 23:47
U petak. Slinavke



Nešto malo sunčanica.


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Agaricus View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 03 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Agaricus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2009 u 08:16
Originalno poslano od člana jagoda jagoda napisao:

evo i ljetni varganj...v


 Teško je reći jer se ne vidi stabljika. Nadam se da nije žučara. Možda je zlatača? Ili na prorezu poplavi pa je modri vrganj?
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2009 u 23:18
Agaricus to je sigurno ljetnji varganj jer ja sam ti gljivar sa 12 godina staža i tajnik gljiv. udruge iz Rijeke i dobro poznajem gljive.Ti si vidim novi član i ako si gljivar-ica razmjenjivati ćemo iskustva i slike....Dobro nam došao ili došla u naše cvjetno-gljivarsko društvo......smile78
sutra je novi dan
Na vrh
ivke View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivke Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2009 u 22:41
Mozete li mi reci koja je ovo vrsta vrganja pore mu poplave na dodir a drska i meso ne,danas sam ga nasao u hrastovoj sumi


Na vrh
cordyceps View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 155
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cordyceps Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2009 u 19:59
Originalno poslano od člana ivke ivke napisao:

Mozete li mi reci koja je ovo vrsta vrganja pore mu poplave na dodir a drska i meso ne,danas sam ga nasao u hrastovoj sumi
 
Nažalost slike su dosta nejasne. Ali mislim da je kravlja balega - Boletus calopus. Nejestiva zbog gorčine.
Na vrh
cordyceps View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 155
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cordyceps Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2009 u 10:33

Izložba gljiva koju sam postavljao u osnovnoj školi u Koprivnici. Bilo je izloženo oko 180 vrsta gljiva.


http://jumbo.iskon.hr/dl/17gri6q39vqjt9ua/

Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2009 u 23:50
Ne mogu otvoritiCry
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2009 u 02:33
Evo me malo na ovoj temi sa aktuelnim gljivama, a to su CANTHARELLUS LUTESCENS odnosno žute ili zlatnonoge trubače koje su se pojavile na našim staništima.Ova ukusna i dobra gljiva pogodna za sušenje dosta je masovna na području Učke, Istre...
.
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2009 u 02:36
Evo još jedne sličice,malo veći primjerci "trubica",kako ih mi od milja zovemo....
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2009 u 02:42
Evo još jedne zanimljivosti.Naime kako sam nedavno bila u Holandiji što sam već prikazala na forumu,na tržnici sam pronašla trubice i to po ne baš maloj cijeni....
sutra je novi dan
Na vrh
cordyceps View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 155
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cordyceps Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2009 u 08:27
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Ne mogu otvoritiCry
 
Bilo je maksimalno 20 downloada i 20 ljudi je skinulo datoteku tako da je limit potrošen i više se ne može skinuti.
 
Ali evo opet sam uploadao pa imate slijedećih 20 downloada:
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2009 u 23:07
Kordi izložba je superClap i hvala što si se potrudio ponovo staviti slikeThumbs%20Up
Mnoštvo gljiva i dosat ih je nejestivo.


Lijepe slike i puuuno gljiva JagodaClap.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2009 u 12:46
Smrcko, jel kod tebe ima još gljiva ili je sad već prehladno?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.