Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Šeboj, romanija - Cheiranthus cheiri
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Šeboj, romanija - Cheiranthus cheiri

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 10>
Korisnik
Poruka
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2012 u 19:33
triša je li ti živa ona što sam ti je nedavno poslala? ona bi isto trebala biti ljubičastai mislim da bi mogla cvjetati već ove godine
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2012 u 09:38
natalija, pa zar imaš i ljubičastu i bijelu romaniju iliti fajgl? Obožavam to "starinsko" cvijeće i u senjskom vrtu imam one klasične žuto-narančasto-smeđe. Jako su zahvalni, a ako ih podrežem nakon cvatnje, nakon nekog vremena cvatu ponovno.
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2012 u 13:41
sara imam ljubičastu, bijelu više ne, nažalost

bijelu sam imala prije par godina, ali dogodila se nezgoda sa cisternom  (vrući zrak iz auspuha) pa je propala za par sekundi - tako mi je otišla i kadulja i još neke biljke...

ali nadam se da ću opet naići na bijelu, sjeme ili malenu pa ću je "vratiti"
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2012 u 21:34
evo cvjetić, već je malo razbarušen od jakog vjetra

Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 12:32
natalijaClap jedva čekam proljeće da i kod mene procvatu
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2012 u 11:51
prošli tjedan su počeli cvasti kod mene ali samo oni kojima sam dala malo vode u vrijeme suše..dok sam radila u cvjetnjaku pa usput i njih zalilaBig%20smile
počnu zbilja rano no treba im vlage, kad je suša sve ide sporije
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2012 u 22:46
Moji šeboji cvatu!!!Imam samo bijele,skupit ću sjeme pa mogu poslati kome treba.
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2012 u 02:15
Moji klasični odnosno starinski žuti i žuto-smeđi šeboji cvjetaju non-stop...Uskoro će i ljubočasti....Vijolica spremaj sjeme bijeloga, a može i koja reznica , ja ti šaljem žuti i žuto-smeđi...
 
sutra je novi dan
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2012 u 05:49
moj bijeli, kupljeni je još mali, ali nadam se da će ipak biti koji cvjetić

a sada cvjetaju ljubičasti, žuto smeđi, žuti šatirani i 2 kupljena rozi jednostruki i rozi duplog cvijeta

     

Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2012 u 20:31
joj nati prekrasni su  ja sad imam taj prvi ljubičasti,šatirani a u pupoljcima je čisto žuti..silno im se veselim jer me podsijećaju na moje dijetinjstvo i te starinske vrtove , a ujedno se veselim jer su moji sijanci a fakat im triba da od sijemena do cvatnje treba dve godine  
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2012 u 22:18
Natalia, evo baš je ovih dana procvjetao. Bila sam u vikendici i kad sam se vratila baš me iznenadio, isti je kao tvoj s prve slike
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2012 u 06:32

Baš su vam krasni ti šeboji. Ja ih nikad nisam imala pa ne znam da li bi kod mene prezimjeli.
Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2012 u 07:37
Curke jel skupjlate sjemenke od svojih šeboja,ja sam preprosle godine uzela sjeme kod sveki ,posijala na proljece ,i presadila u vrt ,i jako se ljepo primio cak ce i cvasti ove godine ..
Velika gorica
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2012 u 21:39
nisam ni znala da ih ima toliko vrsti..ja kupila na placu od bakice žuti,al po cvjetiću sto počima da se otvara ne bi rekla da je zuti ..imam mladu biljku ljubičastoga,ne vejruejm da ce uskoro procvjetat 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2012 u 07:18
Ja sam prošle godine sijala tamnorozne šeboje, do zime su porasli jako veliki , čak su mi dva cvijetala. Nažalost od njih petnaestak zimu je preživio samo ovaj jedan, mada je i on bio dosta oštećen.


Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2012 u 10:51
Nataly mislim da bi prezimio kod tebe...nije on baš osjetljiv
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2012 u 23:38
Tikvić,mazi ga i pazi pa ako bude koja sjemenka viška....Ja ću spremit sjeme mog bijelog..
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2012 u 18:33
tikvić predivna boja Thumbs%20Up
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2012 u 18:38
evo malo slika mojih








Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2012 u 09:17
Ajme kakvi šeboji!!! Predivni redom, neke nisam u živo ni vidjela... Ovaj tamni, crveno- smeđi je prekrasan!!! Shocked
Ove godine sam ponovo posijala šeboje iz sjemena i od kraja proljeća do sad su pravi krasni grmići, nažalost ni jedan nije cvjetao... Sad samo da ih što više prezimi da osjetim u proljeće taj predivan miris...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,218 sekundi.