Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hoyin dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hoyin dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 12>
Korisnik
Poruka
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2009 u 21:55
Santolina je super i jako se lijepo slaže s palvim cvijećem. Nije zahtjevna ilako se zakorijeni.

Hoya ti si se stvarno naradila i neznam zašto gunđaš kad ti je sve tako lijepo i skladno, a cvijeće će uskoro procvjetati. Znaš što bi ti bilo dobro uz ove rubove jerula, mini ruže, one su super i nisu skupe, dugo cvatu i nisu zahtjevne, a može se sa njima napraviti lijepi obrub. Vidjela sam tu kod nas jedan mali vrt, u sredini palma obrub od nešto kao šimšir, a unutra roza mini ruže, kad procvjetaju super izgleda.
život je more
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2009 u 07:54
puno si posla riješila svaka čast, a ja bi te žicala santolinu ak more? a  Manči me dobro nasmijala lovom na gliste - zamisli taj prizor! Manči super si!
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2009 u 13:30
Originalno poslano od člana Lantana Lantana napisao:

Santolina je super i jako se lijepo slaže s palvim cvijećem. Nije zahtjevna ilako se zakorijeni.

Hoya ti si se stvarno naradila i neznam zašto gunđaš kad ti je sve tako lijepo i skladno, a cvijeće će uskoro procvjetati. Znaš što bi ti bilo dobro uz ove rubove jerula, mini ruže, one su super i nisu skupe, dugo cvatu i nisu zahtjevne, a može se sa njima napraviti lijepi obrub. Vidjela sam tu kod nas jedan mali vrt, u sredini palma obrub od nešto kao šimšir, a unutra roza mini ruže, kad procvjetaju super izgleda.
 
Vidiš, a ja nekidan u MBM gledam one mini ruže koje je Triša kupila po 10,00 kuna, kažem sebi to su te i prođem.
Sada su normalno poskupile !
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2009 u 13:30
Originalno poslano od člana hana hana napisao:

puno si posla riješila svaka čast, a ja bi te žicala santolinu ak more? a  Manči me dobro nasmijala lovom na gliste - zamisli taj prizor! Manči super si!
 
More, more Wink
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2009 u 13:33
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Hoya - dakle hoću santolinu, naravno, samo vidi negdje svejedno kako podnosi zimu, možda bih je mogla i gore, ali ovdje ću joj svakako naći mjesto - nekako ovako kao tvoja - jako mi se dopalo.
 
To bi mogli pitati Baku Beu. Ja se uzdam u njeno znanje.
Hoćeš da ti ih ja stavim na ukrojenjivanje ?
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2009 u 13:36
Originalno poslano od člana manči manči napisao:

....meni to sa kompostom još ne ide.....moram prvo pohvatat gliste po otoku.......smile192
 
Manči, kome to ne ide ? Kad se samo sjetim koliko toga sam pobacala u kontejner, koliko smo puta na godinu palili ... Koliko sam samo vreća zemlje kupila ...
 
Manči, počni odlagati i drži vlažnim. Gliste će se same pojaviti.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2009 u 21:52
Citiranje
 
To bi mogli pitati Baku Beu. Ja se uzdam u njeno znanje.
Hoćeš da ti ih ja stavim na ukrojenjivanje ?
 
Ako ti nije problem zakorijeni nekoliko biljčica, pa ćeš mi dati kad se vidimo, a ja ću se već interesirati kako podnosi hladnoću.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2009 u 21:54
Dogovoreno !
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 06:03
Dobro jutro marljivice jedne. Hoće santolina preživjeti na kontinentu i dobro podnosi orezivanje.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 09:49
To je to, vidiš Hoya baka bea zahvaljujem, a ti Hoya zakorijeni što možeš ostalo ću sama.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 11:36
Baka Bea smile78, Triša čim dođem kući idem smile160.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 11:46
Vidim krenulo se sa radovima i razmnožavanjem, lijepo bit će svega za gledati po tuđim vrtovima.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 12:24

Maloprije mislim, bože koliko je u ovom trenutku na putu naših sjemenki i reznica ?smile230

Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 12:34
Ak premjer sazna za to na svaku sjemenku bu stavil neki namet za državni proračun popuniti.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 13:07

Bumo ih švercali u banani smile205

Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 19:47
Ljudi, da li se netko sjeća kad smo mlijeko kupovali u PVC vrečicama?
I da li je netko od vas uspio sačuvati plastične kašete u kojima su ih donosili.
Meni su sada poslužile za rasadnik. Taman mi dvije stanu pod staklo!
Danas sam obavila dio prvog proljetnog sijanja. Išlo me danas pa sam samo manji dio ostavila za sutra.
 
 
 
 
Sijala sam samo sitnije sjeme, a sutra ću bockati krupnije.
U vaze sam posadila:
- narančasto crvene alstroemerie
- gypsophylle
- tigridie
- fresie
Brodiaea je već par dana u vazi i već izvire. 
Možda nisam trebala s njima u vaze, ali nekako mi je muka staviti ih u vrt obzirom da ih prvi puta imam pa ih želim gledati na terasi.
 
Jedna od magnolija koje sam stavila na ukorjenjivanje samo što nije otvorila pup (ta ima samo jednoga).
 
 
Druga, čini mi se isto dobro napreduje.
 
Ove sam se zime veselila niskim temperaturama samo zato što će "pocrkati" raznorazne štetočine, a danas na madonama (bijeli ljiljan) vidim bube, ne samo što su tamo nego se, sramota, množe na moje oči.
 
 
Na listovima ukrasnog luka gnjusna zelena gusjenica.... Sutra idem u lov. Sve ću ih potamaniti smile225
 
 
 
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 20:06
Ja ću poooooluuuudit ! Ne mogu na photobucket, a preko imagesforme slike ko pano na autoputu ...
Evo, smirit ću se: Triišiceee, kako ti ono radiš, jesi li negdje opisala ?
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 20:19

I konačno polako izlazim iz svog zimskog dnevnog boravka 2×2, skučenog, ali meni najdražeg prostora.

Tu nitko od mojih ukućana ne želi ni priviriti, a meni to i paše:
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 21:15
Hoya super ti je zimski dnevni boravak!
Santolinu (ili nešto slično) sam imala, ali moje je bilo grmić cca 50 cm. Jedne godine mi je cvao sa žutim gubmastim cvjetovima, a onda sam ga seljakala, jer mi takav raskuštran nigdje nije pasao i lani posadila preblizu smokve i izgleda da sam ga uspjela udaviti smile42.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 21:56

Ženo ti si ozbiljno krenula u sjetvu nema što

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.