Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jesenske lukovice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Jesenske lukovice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 22>
Korisnik
Poruka
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2007 u 15:54
Zaboravila sam jos nesto.

Ove godine vadila sam lukovice gladiola. I to pre svega zbog toga sto se moze desiti da se opet selim, pa da ih ponesem sa sobom. Ali kada bi imala svoju kucu i okucnicu, ne bih ih vadila. Tulipane, narcise, pogotovo krokuse (koji se rasire kao ludi i svake godine ih je sve vise i vise)ne bih vadila prve, a mozda i prve dve godine. Pustila bih ih da ojacaju i razmnoze se.
Moja mama ih uopste ne vadi i svake godine ih je sve vise. Jedina mana je sto postanu sitniji. Cvetovi vise nisu tako krupni, a stabljike visoke. Zbog toga ih treba povremeno izvaditi i razdvojiti 'pilice'.
Aglaja
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2007 u 09:33
Što se tiče ljiljana ja ih sadim u jesen, a postoje Orijentalne i Azijske vrste ljiljana. orijentalni ljiljani imaju miris, a Azijski nemaju. Preporučuje se da se lukovice orijentalnih ljiljana vade u jesen i da se sade u proleće, jer su osetljivije na zimu. Ja imam jednu vrstu orijentalnih ljiljana i 4-5 vrsta azijskih. sadim ih na dubinu preko 15 cm i ne stradaju u toku zime ni azijski ni onaj orijentalac. Svake 3-4 godine ih vadim u jesen da odvojim mlade lukovice i odmah ih sadim istog dana.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2007 u 10:41
...eto Voki nam je dao odgovor. Hvala Voki! ne znam bas puno o njima ali mogo bi se pocet eksperimentirati!smile39
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2007 u 10:47
Nekada je to mozda i bio garant, za danas nisam sigurna, pa cu da pitam.

Kada se lukovice pojave u prodaji, da li to znaci da ih slobodno mozemo kupiti i posaditi. Cini mi se da lukovica ljiljana ima najvise u prodaji pocetkom proleca. Mada ih je i sad nesto bilo.

Voki, da li na pakovanju pise koja je vrsta ljiljana.

Poz.
Aglaja
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2007 u 11:01
Većinom na pakovanju ne piše, a problem je i što prodavci pojma nemaju koja je vrsta. I ja sam kupio lukovice u proleće i posadio, a u jesen ih ne vadim. Bitno je da se posade na dubinu od 15-20 cm.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2007 u 11:05
Merci, Voki, na brzom odgovoru!

Na prolece sadimo ljhiljane!
Maso?
Aglaja
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2007 u 11:08
Moze, moze sadimo ih , ma zakopat cemo mi njih samo da im bude toplijeThumbs%20Up....a tibore sta ti mislis mogu li ja njih u zardinjere??
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 15:12
Sledeće godine ću ih obavezno slikati. Sada tražim slike ljiljana i nigde ih ne nađem, ili sam ih zagubio ili ih nisam ni slikao, a taman sam hteo da vidite kakve ljiljane ja imam.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 15:20
...ako nadjes stavi obavezno da vidimo, ne sumnjam da su predivni :)
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2007 u 00:22
moji šafrani konačno danas izašli na sunce, izboji su im skoro 3cm
bili su u frižideru, sad ćemo vidit oće li bit šta od njih.......
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2007 u 13:16
Arwen, cestitam.
Od mojih jos nista.
Ali bih volela da vidim kako to izgleda sada kod tebe (ako imas fotic i svu tu tehnicku podrsku).

Sta planiras dalje? Kako ces sad sa njima da postupas?

Poz.
Aglaja
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2007 u 17:31
slikat ću ih mobitelom i nastojat čim prije stavit tu ( nisam još kupila bluetooth, nažalost)
sad mi stoje na nekih pola metra od prozora, ima jako puno svjetla, ali mi se čini da nema svrhe jer je danima oblačno...Cry
za vikend nisam tu pa me baš zanima kakva će promjena biti
Na vrh
flora View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 211
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2007 u 08:50
Jedino zavisi ako  se ljiljani posade na proljeće cvjetati će nešto kasnije.

Na jesen se obavezno sadi onaj bijeli, mirisni i to pliće nego ovi drugi ljiljani. Kod nas ga zovu ljiljan svetog Antuna, jer obično ako je normalna godina (ove godine je ocvao već u drugoj polovini maja, jer je zima bila blaga i nije imao pravo doba mirovanja) cvate oko 13. 6. kad je taj blagdan.




Ažurirao flora - 17 Studeni 2007 u 08:51
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2007 u 20:14
Arwen, proucila sam jos jednom ono uputstvo o forsiranju lukovica. Tamo stoji da nakon sto lukovice izvadimo iz frizidera jedno vreme ih treba drzati u prostoriji sa T oko 10*C i na polusenovitom mestu, pa ih tek onda primaci prozoru. Tako da nema brige zbog toga sto tvoji sada nemaju previse svetla.

A i moji ce uskoro!
Nisam izdrzala, morala sam malo poceprkati po zemlji , pa sam nesto videla.

Poz.

P.S.

Nemoj se maltretirati sa fotkanjem.
Aglaja
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2007 u 23:39
tako im je i bilo ovaj vikend smile40
bez grijanja i svjetla jer sam morala spustit roletne
a onda ih budem još koji dan držala u takvim uvjetima
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2007 u 11:44
nesto gledam tu po ovim ch nabavljacima cvijeca pa mi nesto nije jasno...naime, uvijek se kaze da lukovice ne smiju biti u vodi dakle mora biti dobar odvod te vode ili drenaza ili kako hocete...e sad mene ovo zanima, recimo na ovim slikama je to prikazano ovako

http://www.bakker.ch/Catalog/Productdetail.aspx?N=902801&productid=1241&start=1&R=1241-007

ili ovako

http://www.bakker.ch/Catalog/Productdetail.aspx?N=902801&productid=1224&start=1&R=1224-007

Je l sad ovaj pitar na prvoj slici i ova kosara na drugoj imaju doli rupe ili kako to funkcionira??
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2007 u 12:48
E aurora, ti stvarno svašta nađeš...
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2007 u 12:58
eto, ja postavim ozbiljno pitanje, a ovi neki stariji clanovi mi se smiju...smile212
 
...ma imam tu jednu kosaru sa kojom trenutno ne znam sta cu, a imam i jos neke lukovice koje bi trebalo konacno smjestit ....
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2007 u 13:01
Mogu se lukovice staviti u posebne posude, male vazice da rastu i cvetaju samo u vodi, ali tako se lukovica jako iscrpi. Ako se lukovice sade u posude koje nemaju odvod tj. otvor za oticanje viška vode preporučuje se da se na dno takve posude stavi sloj šljunka i lomljenih glinenih saksija, ali i pored toga treba biti oprezan sa zalivanjem i dodavati ređe i manje količine vode. Ja sam ipak za onu varijantu da se višak vode procedi kroz otvore na saksiji.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2007 u 13:07
Bolje je u takve posude staviti normalnu saksiju sa podmetačem za vodu. Evo kako ja to radim:
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 22>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.