Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aeonium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aeonium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 41>
Korisnik
Poruka
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2011 u 22:07
Ovaj crni je malo u lošem stanju, ali je bio zadnji...
Već će se on oporaviti kod mene Tongue
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2011 u 22:34
Originalno poslano od člana freeland44 freeland44 napisao:



Uploaded with ImageShack.us

Ovo su moja 3 crnoglavca!!  Ne izgledaju reprezentativno ali kad vidite mamu, tatu znat ćete kakće biti moj kad naraste!!!


Uploaded with ImageShack.us

Da mi je znati kako si čak tri spremila u tako malo odjeće na sebi LOL
Rijeka

Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2011 u 12:34
Kako zaljevate svoje ljepotane?
Mojima užasno listovi otpadaju. Možda nije ni čudo jer su bili skroz bez korijena. Kao da ih je netko samo zapiknuo u zemlju Confused
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2011 u 14:19
sad u zimu jaaako rijetko, možda 1-2 puta mjesečno

nema veze što nema korjenje, formirati će ga
a listove gubi zbog promjene tj. šoka, tko zna kako je putovao pa uvjeti u trgovini, sad kod tebe...

ja sam zelenog dekapitiralai jedino sam njega sklonila na svijetlo i  negrijano, a onaj tamni će ostati na balkonu, zaštićen od kiše, možda ga ubacim s ostalim pitarima pod zaštitni filc, ali tek kad se i kod nas temperature opasno spuste

Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2011 u 15:54
Hvala! Već sam mislila da sam ja nešto zeznula.

Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2011 u 03:28
Obzirom da mi se sve više sviđaju sukulenti, tako ih upoznajem, malo po malo. Aeonium schwarzkopf odnosno crnoglavac je jedan od omiljenih. Ljetos sam na placi kupila jedan mali koji lijepo raste i počeo je stvarati nove izdanke. Nedavno sam u Bauhausu naletila na jedan otpisan za 10kn. Osim ovog tamnog odnosno crnoglavca imam i jedan zeleni koji sam dobila od Hoye a mislim da se zove kiwi. Dobila sam jedan link gdje se može naći dosta o tim biljkama. Link je  http://www.lapshin.org/succulent/aeon-l.htm
 
 
 
 
sutra je novi dan
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2011 u 06:19
jagoda divni su ti aeoniumi Thumbs%20Up

moj zeleni, kojem ne znam točan naziv sam dekapitirala prije koji mjesec i evo slike otprije par dana - nove rozetice



a ovako je to izgledalo onomad

pa nedugo nakon orezivanja
http://s1024.photobucket.com/albums/y302/kalelarga/kaktusi%20i%20sukulenti/?action=view&current=P1030653.jpg

proljetos sam kupila maleckii aeonium sunburst cristata
baš je šlank gledan sa strane, zar ne Wink


i sprijeda


mislim da ću na proljeće i njega pokušati orezati, nadam se uspješno
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2011 u 22:39
Natalija hvala za pohvale...Ovi tvoji su posebni, takve još nisam vidijela. Čitala sam da ih ostavljaš vani, gdje ti živiš sigurno negdje uz more, kao i ja?Moji su novi i mladi pa sam ih maknula u kuću, da mi ne bi otišli jer sam jedva do njih došla.
Našla sam sliku mojeg odn Hoyinog kiwija...
 
 
Ovaj gornji je veći i stariji dok je ovaj donji mali mladi, također od Hoye..Hvala Hoya...Wink
 
sutra je novi dan
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2011 u 07:01
Krasni su vam Aeoniumi!
Hvala ti Jagoda na linku-prekrasan je !Clap
Draga Hoja,tvoje se mladice šire lijepom našom!Clap
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2011 u 17:02
ovog sam dobila od naše drage Otok zanima me dali je to onaj što mjenja boje ?
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2012 u 15:08
evo ga danas , ali nema nikog da mi odgovori
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2012 u 17:38
a da pitaš otok...
ja nemam toga što mjenja boje pa ti ne znam pomoći, iako mi se ovaj čini "jednostavno zelen" i ne djeluje mi da će dobiti neku drugu boju
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2012 u 21:18
hvala natalija, pita se OTOK ako navrati smile143
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 12:55
 


Uploaded with ImageShack.us
I ja sam "dobila" jednog maleckog, i još nisam dobila po prstima zbog njega!! Ali hoću, kada se primjeti!!  Nadam se kazna neće biti jako okrutna!!!  Iako pristajem i na najokrutniju kaznu!!

Koliko mu vremena treba da se zakorijeni??  Zalijevat mrvicu? Jednom tjedno, jer je na toplome??

Jagoda, tvoji su prekrasnismile93, pa ako još naletiš na takav slatkiš po 10 kn, misli na mene, a za prehranu i njegu, kod preuzimanja plačam duplo, plačam i režije za njega!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2012 u 14:53
Evo mojih "crnoglavaca". Bili su potpuno pozelenili, onda sam ih stavila tih do stakla i mali je pocrnio, a za velikog je upitno dali je uopće ista vrsta, ali ja mislim da je, vidjet ćemo dali će potamniti.
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2012 u 16:47
Originalno poslano od člana Free Free napisao:

 


Uploaded with ImageShack.us
I ja sam "dobila" jednog maleckog, i još nisam dobila po prstima zbog njega!! Ali hoću, kada se primjeti!!  Nadam se kazna neće biti jako okrutna!!!  Iako pristajem i na najokrutniju kaznu!!

Koliko mu vremena treba da se zakorijeni??  Zalijevat mrvicu? Jednom tjedno, jer je na toplome??

Jagoda, tvoji su prekrasnismile93, pa ako još naletiš na takav slatkiš po 10 kn, misli na mene, a za prehranu i njegu, kod preuzimanja plačam duplo, plačam i režije za njega!!


Mojega više nema, popadao listić po listić žut, a zatim i stabljika!!!  Tako da plačam duple režije ako netko naleti na neki, ajd neću reći po 10 kn, ali tu negdje!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2012 u 16:51
Takvog sam ja dobila od Otok i isto mi otišao, kako zašto, tko bi to znao!
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2012 u 18:30
Originalno poslano od člana enrikova nona enrikova nona napisao:

hvala natalija, pita se OTOK ako navrati smile143



Evo, tek sam sada navratila.
Enrikova nona, mislim da to nije "onaj što mijenja boje". On sada izgleda ovako



Spremila sam ga u kuću i vidjet ćemo kako će to preživjeti . Nekako se više bojim kako će se održati unutra ( nemam s tim iskustva) nego vani gdje je proveo dosadašnje zime. Naravno, nisu bile ovako hladne zime.
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2012 u 18:58
Kad gledam ovo uopće se ne čudim "stotinama" teglica koje imaju sukulentoljupci.Big%20smile
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2012 u 21:05
smile227
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 41>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.