Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jurica ima nekakav vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Jurica ima nekakav vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 12>
Korisnik
Poruka
Jurica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 16 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jurica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2010 u 16:30
Kamelija čeka da kupim kiselu zemlju,a usput sveznalice kaj da posadim ispred nje(obzirom da bu to kisela zemlja)koju trajnicu?Imam još pitanjca...Ovo su ciklame u prosincu



a sad izgledaju ovako????Piše da ih se kad požute stavi na hladno da miruju do sredine ljeta pa onda opet počne zaljevati.Ajde iskusne moje pomagajte!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Jurica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 16 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jurica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2010 u 16:33
Ovak sad izgledaju
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2010 u 16:34

Imaš u MBM-u zemlju za kamelije i gnojivo (bar je bilo lani).

A za ciklame  me zanima što će ti reći jer i moje odolijevaju zimi iako su tvoje s puno više cvjetova!

 
 
ConfusedMeni se tek kad sam učitala svoj odgovor pokazala slika tvojih ciklama sada!OuchDead
Pa prvo odreži svo ovo suho lišće a drugo ja mislim da bi ih trebalo malo zaliti. Vidjet ćeš što će ti savjetovati znalci!
Na vrh
Jurica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 16 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jurica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2010 u 16:39
Sigurno ti ne izgledaju sad ovako ciklame baka!?Ove su imale puno cvjetova jer su kupljene u studenom,sad nemaju više niš,za dva mj.uspjela sam ih "odnjegovati"!
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2010 u 16:48

Manje ciklame su ocvale i presadila sam ih u vazu pa u toplanu. Tamo je pristojna temperatura i nadam se da će preživjeti. A one veće na kuhinjskom prozoru što ih je snijeg popršio, su još žive, cvjetaju, baš sam danas malo očistila lišće.

Mislim da si ti svoje "zaboravila" pa su se ili smrzle ili osušile. 

Na vrh
Jurica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 16 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jurica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2010 u 16:51
Dok čekamo savjete znalaca evo kako izgledaju kod mene kurike(euonymusi)

ova je veliki zimzeleni grm,ima i plod

ova je mala,kao pokrivač tla,lišće joj po zimi pocrveni


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2010 u 18:11
Jurica kureike su ti odlične, a ciklamu si ipak malo zapostavila, čini mi se potpuno dehidriranom. A kaj ti drugo preostaje nego da napraviš ono kaj je već rečeno, poreži ih, zalij i čekaj da pokažu znakove života. Sretno!
Na vrh
Jurica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 16 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jurica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2010 u 17:43
Danas sam bila u rasadniku u Selcima,sve biljke su im vani,izgledaju loše.Koliko god im biljke u komi skupe su ko vrag,Pinus mugo,nemaš ga kaj vidjeti,a zgleda ko da je na umoru 140,00kn.Kak mi frend radi dao mi je jedan phormium,ovak izgleda.

Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2010 u 20:30
Tješi se Jurice moje ciklame su bile samo malo bolje od tvojih i to poslije onih groznih kiša. Tek sad se nekako oporavljaju.....

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2010 u 20:48
Ciklame mogu tako izgledati ako im je bilo prehladno, ali i nažalost češće im se dogode gljivična oboljenja od kojih u vrlo kratkom vremenu jednostavno klonu. Često se dogodi da peteljke listova i cvijetova pri gomolju jednostavno izgnjile - probaj otrgnuti jedan zeleni list da vidiš u kakvom je stanju pri gomolju - ako se onak razvlači, to je bolest.
Ja sam uspjela prošle godine sačuvati ciklame tako da su mi zimi cvale u sobi, a na proljeće sam ih stavila na tavan, ali ni u jednom trenutku nisu klonule - lišće je ostalo uspravno i čvrsto. Ove godine su skoro sve nažalost klonule - gljivično oboljenje.
Sad ih samo stavi nekam na negrijano mjesto, zalijevaj malo u podmetač, ne po gomolju, makni svo lišće i čekaj...ili će propasti ili potjerati. Ako potjeraju, možeš ih na proljeće posaditi direktno van na neku sjenovitu gredicu, pa najesen seliti opet u tegluWink
Budi promjena koju želiš vidjeti.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2010 u 20:55
Moje su u malo boljem stanju od tvojih, bile su vani po ovoj hladnoći, pa sam ih smjestila pod staklo vidjet ćemo što će biti.
S kamelijama možeš zajedno-ispred njih staviti erike, one idu isto u kiselu zemlju, a niže su pa će biti zgodno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2010 u 20:56
ClapSmile prekrasno
Na vrh
Jurica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 16 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jurica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2010 u 17:30
Evo jedne kalanchoe(ne bi pojma imala što je to da nisam našla kod Otok )koju su mi moji dečki kupili.



A ovak napreduju radovi





Kamelija čeka da ju posadim...


Neš se budi..


Ovi su sukulenti vani prezimili,a eševeriji sam na proljeće odrezala rozetu i vidim da na stabiljki pušta mlade
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2010 u 19:35
Bome, dobro ti napreduju radovi u vrtu draga Jurica, a vidim kamenja ko u priči. Ovo kaj si napravila izgleda super.
Neki dan sam bila u Vrtnom centru Zrinjevac u Remetincu /kod rotora, sjećaš se/. Pinus mugo, oko pola metra , zaista krasan primjerak 400 kn.!!!
A za crikvenicu sam čula da je strašno skupo. Moraš u nabavu u Zg.
Lijepi pozdrav
Na vrh
AMRA.E View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2010
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 32
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AMRA.E Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2010 u 21:13
Iako sam nova usudih se prošetati tvojim vrtom.prekrasno..na gliciniju tvoju sam totalno"ljubomorna".kod nas (u bihaću)ja još nisam vidjela da ih ima kupiti a šetajući jednom sam vidjela kod jedne žene.i dok sam skupila snage da je zamolim za pelcer ona ju je svu počupala..došlo mi je da plačem...vrt ti je stvarno lijep.ja bih možda oivičila te stazice s još par redova kamena u visinu i popunila zemljom.inače sve mi je za petttt.pozdrav
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2010 u 21:21
Jurica nam je vrijedna Clap, uh koliko kamenja, super ti je ona esheveria, a onaj pitar u kojem je je ona starinska kamenica ili nešto drugo, ali izgleda super. 
život je more
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2010 u 21:36
Jurice pa kod tebe su radovi u punom jeku, vrijednica si prava Thumbs%20Up
volim kada je slikama prikazan nastanak vrta,a kod tvoga će tek biti jako zanimljivo Smile
ciklame i ja se nekako ne doživljavamo...one su meni predivne i moja mama ih obožava pa stalno nove kupuje, ljeti cvatu ko lude, ali preko zime prava patnja za njih..i dobar dio Dead zato ih ja još nisam nabavljala..možda jednom

Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2010 u 22:03
Meni je za oko zapela glicinija,Thumbs%20Up šta joj radiš da tako bujno cvjeta?
Ja je imam već tri godine i nije još procvalasmile43
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2010 u 22:56
Radovi napreduju lijepo, bit će tu svašta.....pa ćemo svi uživati šetajući tvojim vrtom

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Jurica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 16 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jurica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2010 u 08:13
Hvala na posjeti cure!Radovi meni idu jako sporo,sve je to fizički teško,kopat kamenje van,prosijat zemlju,teglit kamenje...Najlakše je posaditi.I uvijek je sve vezano za pare,ili fali za pijesak i šljunak(pa teglim s plaže)ili za zemlju...zato ide sporo.Kad sam pročitala da je grmlje najbolja obrana od bure i skužila da mi za malo većih desetak grmova treba veća lovica,uzgajala sam od reznica,a to bu trajalo dok naraste...
Sara,evo taj pinus mugo nikak da nabavim,preskup je...
Amra,Josipa,gliciniju koje cvate sam dobila prije tri god tak veliku(ljudi su je vadili van,htjeli baciti),mislila sam da se neće primiti i bila je skroz orezana,Nakon dvije god je buknula.Imam i jednu manju od sjemena,stara je 4 god i nije cvala(kažu da im treba i 5 god da procvatu).Mislim da je zato najbolje kupiti uzgojenu u rasadniku,ove iz sjemena kažu da koji put uopče ne cvatu.
Kontesa,s ciklamama sam na čudu,valjda im ne paše moja tzv njega...stavila sam ih na čekanje...
Lantana,posuda je od betona,iz kalupa(frend je imao betonsku radionu)One prave iz kamena rijetko se mogu naći,ako tko i ima to se čuva.Te kamenice mi je želja nabaviti,ali sumjnam pa se zadovoljim kopijom od betona!
Lora,samo sad ne znam više gdje mi je koja biljka pa čekam da vidim gdje treba popuniti,gdje će što izaći...A moje životinje imaju pik na ovako svježu zemlju,misle da sam im napravila wc(mačke),a psi zakapaju kosti(mekana zemlja)pa vodim rat(motrim s prozora,vičem...za sad gubim bitke ja!)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.