Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sabljica - sansevierija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sabljica - sansevierija

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 11>
Korisnik
Poruka
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2011 u 07:55
Moje sabljice (bormeč imam i jezičinu toliku)
 
 
 
 
 
Prve dvije su uz mene preživjele puno godina pa se nadam da će i ove tri dobivene na druženju Forumaša u IG biti iste sreće.
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2011 u 07:58
Bromelija tvoje su cilindrike zakon (škicam ih već dugo po trgovinama ali su bezobrazno skupe) no pletenica je čudo neviđeno, fenomenalna je!
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2011 u 17:59
Bome iskreno i bilo bi dobro ih izuti jer one vole suhe noge,a stvarno ja nisam vidio da cilindrika ima za kupit.Ja bi volio da je nabavim,ali gdje?
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2011 u 18:35
Evo opet malo i moje dvije.Ova visoka se već sirota sva iskrivila u staroj vazi.Sad je u "novom domu" i lijepo raste bez potpore.Štapovi su ostali za slučaj potrebeWink!
 
 
Mala je provela ljeto vani na terasi prema savjetu Lane2 od koje mi je i stigla. Očito joj je prijalo jer se lijepo množi i širi
 
 
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2011 u 19:56
Bako baš me veseli da Ti "patuljčica" lijepo napreduje. Vidi se da joj je godio boravak vani.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2011 u 20:05
Big%20smileThumbs%20Up
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2011 u 11:41
Originalno poslano od člana dmirce12 dmirce12 napisao:

Bome iskreno i bilo bi dobro ih izuti jer one vole suhe noge,a stvarno ja nisam vidio da cilindrika ima za kupit.Ja bi volio da je nabavim,ali gdje?

Imaju ih u MBM-u i cijene su im od 90 kuna na dalje....Dead
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2011 u 20:53
Hvala Brbe,ali ja sam iz VK kod nas ih nema,a kako kažeš i cijena im je dobra.Sačekat ću proljeće.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2011 u 18:29
Ne bih htjela da ispadne da pametujem, ali danas sam na predavanju iz hortikulture čula jednu zanimljivost - kako "natjerati" sansiveriju da procvjeta.
Predavanje nam drži čovjek koji je inžinjer agronomije, ima svoju firmu za uređenje vrtova, a specijalnost mu je između ostalog i sobno bilje, čiji mu je uzgoj i hobi.

No da se vratim sansiveriji. Ima u temi puno korisnih informacija, pa evo i ove.
Ako želite da vam sansiverija procvjeta, počmite je od Nove godine obilno zaljevati. Zaljevati obavezno, ali stvarno uvijek, vodom koja je odstajala bar preko noći i obavezno u podložak, nikako odozgo. Dakle zaljevati treba   čim vidite da je popila vodu iz podloška. Na taj način biljci simulirate tropske kiše i monsune, jer ona potječe iz tropskih krajeva. Takvo zaljevanje traje dva do dva i pol mjeseca, kada treba prestati zaljevati i nastaviti zaljevati vrlo rijetko jednom u tri tjedna ili čak jednom u mjesec dana. Bilo bi zgodno biljku tada iznijeti van, ali ne baš na direktno sunce, ali se ne mora. Cjelo vrijeme je morate jednom tjedno prihranjivati, najbolje bi bilo folijarno (znači preko lista).
Nakon cvjetanja glavna biljka ugine, da bi ostavila mjesta mladima, koje su u međuvremenu nastale.
Pošto je biljka u kući u toploj prostoriji nema straha da će istrunuti.

Osobno ću probati, pa ću tek onda moći iznijeti vlastito iskustvo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2011 u 20:42
Originalno poslano od člana bromelija bromelija napisao:

nadam se da ću uskoro biti svekrva pa se pridružujem sa svojim "jezikom"







nadam se da neće uskoro biti ovakav



ili ovakav





a imam ja i večih primjeraka





Bromelija,
prekrasne primjerke imaš.
Možeš me uputiti gdje mogu nabaviti sanseveriju,na zadnjoj slici?hvala ti unaprijed.Smile




Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2011 u 12:14
Triša hvala na korisnim informacijama! Super da barem ti ideš na predavanja Smile
 
Imam i ja jednu od Nataly a drugu sam kupila. Slike kasnije..
 
 
 
Rijeka

Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 16:45
Prekrasne su vam sansevierie!!!

Vidjela sam da nečije i cvatu. Da li sve vrste cvatu i što im pružit da procvatu?
Neka se sve zeleni
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2011 u 15:08
Klimatis pročitaj moj post od 27.listopada, ja ću probat, možda budemo imali sreće.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2011 u 15:18
Moje su visoke i niske u istoj vazi
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2011 u 17:09
Onda ćemo probati taj način i režim zalijevanja slijedeće godine.
Nadam se da će procvjetat
Neka se sve zeleni
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 23:28
Triša ljepo ih je vidjeti na okupu samo da ima bar jedna šarenolisna nebi bilo loše.
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2012 u 13:39
Triša, lijep savjet si nam dala Smile, ja ih dugo imam i nikad nije bilo niti naznake cvijetanja...Pošto si rekla da ćeš probati, zanima me da li ima rezultata pokusa ili ne Wink? Ja mislim da ću probati jer sam čula da im je prekrasan intenzivan miris a ja znatiželjna jel to istina LOL...
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2012 u 15:16
Moja šarenolisna je ljetos cvjetala, ali glavna biljka nije uginula kao što je gore rečeno nego i dalje raste i lijepo napreduje. Od ranog proljeća do kasne jeseni sve moje sanseverije su na lođi i u tom periodu zaista vidno napreduju.

Ivna miris je intenzivan i slatkast, a na pojedinim cvjetićima budu i medene "suze" slično kao i kod hoye.
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2012 u 17:35
evo moje ljubimice,

pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 23:58
Nisam ni ja čuo da ugiba poslje cvatnje,ali da ima intenzivan miris i suzice to da.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.