Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Suncokret – lat. Helianthus annuus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Suncokret – lat. Helianthus annuus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789>
Korisnik
Poruka
Stonka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stonka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2012 u 20:04
Moji se drže tjeraju druga dva listića jedino se pužeki izgleda časte na nekima. Dobro podnose hladnoću.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2012 u 21:12
stonka ,bili htjela poslikat ih,ja sam ih sijala al nemam pojma kako izgledaju ,bojim se da ih ne počupam 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Stonka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stonka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2012 u 21:26
Sutra poslikam i postam nema problema . Izgleeedaju kao dva okruglasta listića i onda dobiju još dva koja nisu tako okrugla nego malo špčastija
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2012 u 21:32
slikaj da vidim,bojim se da sam dosta toga počupala misleci da je korov..ovo mi je prvi susret sa klijancima pa dok ne naucim bit ce greski ko u prici 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Stonka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stonka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2012 u 22:01
To je i moj problem brdo posijanog i sad ne razlikujem što se rasijalo na mjesta gdje nisam sijala a što je korov . Neću čupati ništa do većih listića onda ću prepoznati slikam sutra obavezno i postam .
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2012 u 07:33
Originalno poslano od člana Stonka Stonka napisao:

Sutra poslikam i postam nema problema . Izgleeedaju kao dva okruglasta listića i onda dobiju još dva koja nisu tako okrugla nego malo špčastija    


Stonka baš si me nasmijala!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2012 u 07:39
Originalno poslano od člana kamenjar kamenjar napisao:

slikaj da vidim,bojim se da sam dosta toga počupala misleci da je korov..ovo mi je prvi susret sa klijancima pa dok ne naucim bit ce greski ko u prici 


Draga Kamenjar nije ti pametno odmah sve čupati,najprije pričekaj da vidiš dok biljke porastu što je što,sigurna sam da ćeš ti već prepoznati prave biljčice od korova,vidjet ćeš,nećeš pogriješiti!   

Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Stonka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stonka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2012 u 23:59
Monstera hahah to mi je i bio cilj jer kad sam si pokušala predočiti i opisati razliku od ostalog posijanog hahhah samo su maaaalo veći listići . Kamenjar isprika neka gužva pred golom ovih dana pa tek sad postam fotkice


Veći je sijan unutra a manji vani tek nikli koji dan.




Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2012 u 08:32
nema jos nista takvoga nikloga u mom vrtu,vaaljda oce poslje ove kise krenit ce...hvala ti za sliku stonka
monstera ,znam da ne bi trebala cupkat al onda bi trava ugusila klijance jer jako brzo raste ,pa zato čupkam
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2012 u 09:55
Na koji razmak sijete suncokret. Netko mi je rekao da je dovoljno 40-50 cm, a na ovoj slici mi se čini da je to oko 10 cm, ili ćete ih prorjeđivati.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2012 u 10:22
Zribal ,ja sam rekla na 40-50cm razmaka.Ako su gušće posijani treba ih prorijediti i ostaviti samo najbolje i najjače biljke.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2012 u 10:27
Kamenjar dobro kažeš,trava bi sve pogušila,ali ne moraš baš one male travke čupkati,pričekaš malo da porastu,tek toliko da ih možeš razlikovati od sijanaca.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2012 u 10:28
Stonka ,opet me nasmijavaš,baš si simpatična ženo!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
digitalna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje digitalna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2012 u 12:02
pozdrav! eto mene malo i kod vas...ja sam posijala crveno smeđe suncokrete u flaše još u trećem mjesecu (taj način zovu winter sowing iliti zimsko sijanje).e...pa sad niknulo ih jedno 5,6 komada i izgledaju visoko i prilično nježno...i s obzirom da se već svijaju zbog veličine u flaši moram ih presaditi..međutim..u okolici zagreba sam i muče me temperature..pa jedno jutro je bilo -2...a onda razmišljam da ih presadim u vrt jer ovak ću ih satrati radi manjka prostora...sutra pošaljem sliku...
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2012 u 12:11
Digitalna bojim se da to što si opisala nije dobro za njih,ako su tako visoki i jako nježni,ne želim te razočarati,ali nije dobro. Za suncokret je najbolje dok se posije van i kad počne rasti od početka kao mala robusna biljka ,što znači,ako je i jako malen,ali da dok mu je stabljika još niska, da je dosta debela i čvrsta,samo tako će izrasti u zdravu i čvrstu biljku.Još nešto,suncokret ne podnosi presađivanje,bar se kod mene tako pokazalo,možda će netko imati više sreće što se tiče presađivanja.Meni osobno,nikad tako nije uspio!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2012 u 12:15
Najbolje ga je posijati na mjesto gdje će ostati za cijelo vrijeme svoje vegetacije pa do kraja,znači do zriobe sjemenki i sušenja biljke.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
digitalna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje digitalna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2012 u 12:20
a tak sam si i ja mislila...al već je bilo prekasno...a kaj se presađivanja tiče izgleda da sam imala sreće prošle godine...frendica mi je dala par suncokreta onih starinskih velikih i od njih osam mi se uhvatilo i izraslo u gigante jedno 6 :)....Probat ću skinuti gornji dio flaše i ostaviti ih tak...zgubiti ne mogu niš...ak sam zeznula..znat ću za drugu godinu :(..a baš sam im se veselila...
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2012 u 12:22
Na tvome mjestu ,ne bih trošila živce na te biljkice ,nego dok utopli,posij nove,van,na otvoreno i vidjet ćeš da će ti biti lijepi.Ako te mogu bar malo utješiti,ja svoje još nisam sijala,tako da još nisi zakasnila!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
digitalna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje digitalna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2012 u 12:41
a baš sam kupila ove crvene preko interneta :(...al posadit ću bilo kakve..toliko ih volim Broken%20Heart
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2012 u 12:45
Samo pričekaj dok dobro utopli,onda eto i njih začas van! Ajde javi mi se na pp..    
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,438 sekundi.