Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Afričke ljubičice - Saintpaulia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Afričke ljubičice - Saintpaulia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6869707172 82>
Korisnik
Poruka
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2014 u 20:08
Hehehe, ma čekati ću ja koliko treba. Treba im dugo da krenu s rastom? 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2014 u 20:18
Od listića do bebe oko mj i pol-dva,a možda i više.Zalijevaj odozgora dok ne proviri bebica,
a onda odozdola.Moje 4 imaju sve mlade listićeWink
Ona svijetlpolava koju sam kupila kad je bila za "odstrel",sad je počela opet cvasti
a kasnije sam još dvije dobila u cvjećarni od poznanice(da ih se riješi)jer ih ne može prodati.
O bojama nemam pojmaBig smile
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2014 u 20:20
Lijepo, budemo dočekale cvjetiće, to ti je iznenađenje. Meni su sve boje krasne.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2014 u 23:35
MISKA, super ti je ta poznanica! Ja ih imam preko 25, vise i ne brojim, a da imam mjesta jos bih toliko donijela kuci. Neki dan sam kupila novu, bijeli veliki cvijet sa pink tankim rubom, reckav po ivicama, kao suknjica, premeden... Slikati ne znam jos da vam pokazem a silnu zelju imam. Trenutno mi samo sedam cvjeta, puni cvijet, par ima pupoljke, ostale odmaraju i tako naizmjenicno. Ma obozavam ih!
BUGICAZA5, svu srecu ti zelim sa listicima! Ubaci saksiju sa sve tacnom u providnu kesu za zamrzivac, bice im toplije tako sad na jesen dok su na prozoru, a nece gubiti svjetlo i gore ne moras vezati. Na jesen i zimu su mi znali propasti listici dok nisam tako probala i uspjela! Toplota im je kljucna dok pustaju korijenje, a uz prozor nocu zna biti dosta svjeze i hladna im zemlja. Proljece i ljeto definitivno su idealni za zakorjenjivanje, ovo sam proljece "klonirala" cetiri, vrlo brzo nikle i onako malene poklonila, a bas sam neki dan upotrijebila hormon u prahu i jos cetiri listica ubola. Nema ljupkije i skromnije biljke za prozorsku dasku.
I za dusu!
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2014 u 10:23
kacunak, hvala ti na iscrpnim informacijama, odmah ću napraviti tako. Smile
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2014 u 13:07
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

Desert Rose, zaista si majstorica! Toliko bebica, i sve tako jedre i zdrave. To znači da si im potpuno pogodila uvjete. Kad se jednom to otkrije, afrička postaje super lagana za uzgoj.


Hvala Nina, Embarrassed no kako si sama rekla, doista se lako ukorjenjuju, a i učila sam od najboljih Wink! Danas sam ipak dio presadila jer sam obećala podijeliti ih. U jednoj posudici sam razdvojila četiri male biljčice! E sada čekam da vidim koje će preživjeti presađivanje pa tek onda sele u nove domove... Smile
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2014 u 13:10
Bugice drago mi je što si ipak odlučila ponovno pokušati sa uzgojem!  Thumbs Up Kada imaš tako dobru podršku iza sebe, vjeruj mi da uspjeh neće izostati... Heart
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2014 u 20:49
Hvala, hvala! Embarrassed Što ću kad su mi prelijepe? Tko bi im odolio? A podrška je za deset. Heart
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2014 u 18:54
evo moja cvate(ostale 4 imaju tek bebe,a dvije su starije,ali još čekaju)
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2014 u 19:58
Lijepo! Smile
Na vrh
Lazicka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2014
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lazicka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2014 u 12:08
Da li je moguce da africke ljubicice dobijaju zute fleke po listovima od direktnog sunca?
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2014 u 20:00
Koliko znam, moguće je, ali je moguće da su te fleke i od vode.
Na vrh
Lazicka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2014
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lazicka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2014 u 08:41
Ne zalivam je uopste puno,u svakom slucaju,hvala :)
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2014 u 08:52
Lazicka, Bugica je mislila da bi fleke od vode bile ako polijevaš vodu po listovima. Ako na mokar list dođe sunce, može ga oštetiti.
Bugice, demantiraj me ako sam krivo shvatila... Wink
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
Lazicka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2014
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lazicka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2014 u 14:06
Ne budu nikada mokri listovi jer zalivam iz levka!
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2014 u 14:18
Zraka sunca kroz staklo spali nježne listove ljubičica.

Moju  (da, imam samo jednu!)inače držim na sjeverozapadnom prozoru. Momentalno se nakon dugog razdoblja provedenog na kiši ali u hladu, suši u stakleniku i listići su - bar unazad tjedan dana kad sam ju gledala, bili savršeni.

LP
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2014 u 14:31
Originalno poslano od člana desert rose desert rose napisao:

Lazicka, Bugica je mislila da bi fleke od vode bile ako polijevaš vodu po listovima. Ako na mokar list dođe sunce, može ga oštetiti.
Bugice, demantiraj me ako sam krivo shvatila... Wink


Nisi, nisi... upravo sam tako mislila, ali kako me nešto zeza komp ili internetska veza... smile217... nisam mogla urediti poruku iako sam skužila da je nedorečena... Embarrassed
Na vrh
Golden Leo View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Lipanj 2010
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 143
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Golden Leo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2014 u 13:08
Moja nova ljubica, mama mi ju je poklonila. 

Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2014 u 13:14
Lijepaaaaaa!  smile186
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2014 u 16:07
Prekrasna jesmile55
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6869707172 82>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,395 sekundi.