Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tropski hibiskus - Hibiscus rosa sinensis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tropski hibiskus - Hibiscus rosa sinensis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6869707172 131>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2012 u 23:40
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Bebolina....krasni su ti i reznice su lijepo napredovale. Onaj tvoj-moj Heart sad je u dnevnom boravku  i ima par listića. Druga reznica također je ok i ima par listića, no ona će krasiti mamin dnevni boravak
U rano proljeće kad moj veliki, crveni dobije novo lookLOL biti će reznica za izvoz, pogotovo kad smo skužili kako se lako zakorijene. Ovi moji malci (dobila sam ih od Ninesmile78)su se relativno brzo zakorijenili. Dva su dana bili u vodi s hormonom zakorijenjavanja i kad su fino dobili bijele točkice (kaluse) posadila sam ih u humus pomiješan s perlitom, pokrila s plastičnom bocom, pošpricala ih fungicidom i smjestila ih na toplu podlogu. Nakon mjesec dana već u se nazirali korijenčići. Postepeno sam ih privikavala na sviježi zrak i evo ih, živahniEmbarrassed 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2012 u 23:52
Ti znaš kakve si mi reznice poslala s već formiranim kalusima, ja sam ih posadila u acidnu zemlju, bili su pod vrećicom i vani, kad su razvili listiće pomalo sam dizala vrećicu, no i vraćala ju jer sam vidjela da im ta mikroklima baš odgovara. Tek kasnije vrećicu sam makla i bili su na suncu i svijetloj sjeni, a sad unutra, pored stalene stijene. Dobiju i razrijeđenu prihranu. Mama kaže da je i njen dobar, kod nje ima još bolje zimske uvijete nego kod mene. Pregledavam redovno i za sad gamadi nema. Nisam ni sa čim tretirala.
 
 
 
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2012 u 00:01
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Ti znaš kakve si mi reznice poslala s već formiranim kalusima, ja sam ih posadila u acidnu zemlju, bili su pod vrećicom i vani, kad su razvili listiće pomalo sam dizala vrećicu, no i vraćala ju jer sam vidjela da im ta mikroklima baš odgovara. Tek kasnije vrećicu sam makla i bili su na suncu i svijetloj sjeni, a sad unutra, pored stalene stijene. Dobiju i razrijeđenu prihranu. Mama kaže da je i njen dobar, kod nje ima još bolje zimske uvijete nego kod mene. Pregledavam redovno i za sad gamadi nema. Nisam ni sa čim tretirala.
Samo neka su oni vama živahni, neka rastu i neka vas vesele baš kao što ovaj veliki veseli mene.Clap To što nema gamadi, to me ne čudi, tretirani su confidorom, a to je Sistemični, kontaktno-probavni insekticidThumbs%20Up
Neka je gamad daleko od naših voljenih biljakaLOL
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2012 u 00:08
bebi..hvala ti, morat ću si kupiti confidor, da mi bude odmah pri ruci smile232
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2012 u 00:26
Na veliku žalost, u današnje vrijeme bez kemije nema ništaUnhappy 
Ako već moram biljke tretirat insekticidom, onda biram sistematični, jer njega biljke upiju u sebe i potamane nametnike koji ih sišu. Confidor je kako sisematični tako i kontaktno-probavni, pa sam potpuno sigurna da štete neće biti. Ja ispred kuće imam zapuštenu borovu šumu gdje je vunasta uš starosjediocConfused sa dvije strane kuće zapuštene okućnice susedaThumbs%20Down i da nema te hebene kemije, bilo bi jooooojCry
Svaku biljku, svaku reznicu koju nekome od srca poklonim, uvijek moram biti sigurna da neću poklonit i poneku napast
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2012 u 01:04
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Bebolina i na jednom mom hibiskusu bile su uši ali ja  nisam prskala ničim prije unošenja :(  Morala sam to obaviti poslije unošenja,iznijela sve ponovo na balkon pa sam ih naprskala actarom.Uveče sam ih unijela nazad.Ušiju više nema..
Ta ih napast jednostavno uništi, bilo da se radi o grinji, vunastoj uši ili bilo kojem drugom napasniku,tako da su akaricidi i insekticidi neizostavni kod uzgoja hibiscusa.

Ma ,izgleda za sve nam treba hemija.Nije samo za hibijeConfusedKao da su ove živiljke postale imune na sva sredstva koja koristimo,pa se samo sistematski šire.Nažalost, bez hemije ništa,u pravu si..Probala sam ja punoo prirodnih pripravaka i razno raznih bio recepata ali bez hemije pomoci nije bilo..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2012 u 17:45

neumorni suClap

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2012 u 17:40
jedan od malacaThumbs%20Up

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2012 u 17:46
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2012 u 18:07
free...krasan je
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2012 u 18:20
ovi cvijetaju danas kod mene








Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2012 u 22:29
Originalno poslano od člana Free Free napisao:

Moram ga citirati, prekrasan jeClap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2012 u 22:30
Originalno poslano od člana bromelija bromelija napisao:

ovi cvijetaju danas kod mene
Ubijaš nas s tim ljepotanimasmile64
Vidi se da im je kod tebe lijepoWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2012 u 10:54
Prekrasni su ti bromelija , osobito bijeli do kojeg je teško doćiThumbs%20Up
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2012 u 11:33
Bromelija, koja raskoš! Fenomenalni su! smile39
bebolina, Free i ovi vaši ljepotani izazivaju uzdahe divljenja. smile71
A gle ovog kako je smiješan:

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2012 u 20:22
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2012 u 20:33
E.N. Prekrasni žućoClapsmile64
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2012 u 13:13
Svi su vam hibići prekrasni smile55 ali kad sam vidla bijelog....smile227  Bijeli je jednostavno smile211
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2012 u 14:54
I ja sam oduševljenima onim što vidim na ovoj temi!Svi su divni,predivni!Onaj tamno crveni od Bormi mi je poseban,boja baš ono po mojoj mjeri.Bijeli je priča za sebe,tako rijedak i tako jednostavno lijep!!
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2012 u 00:54
Obožavam hibije i imam ih nekoliko...Smjestila sam ih u zatvoreno i još uvijek neki cvatu..Pravi tropski imam jedan i to od Nine. Nastojati ću ih kupiti još jer su stvarno posebni, a kad vidim kakvih ima dobijem volju za kupovinom...



Ovo je isti ali tu je tamniji- Ninin PERSIAN RUG, a nepotrebno ga na photobucketu prevode kao PERZIJSKI TEPIH










sutra je novi dan
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6869707172 131>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.