Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cvijeće i ostale biljke u mom dvorištu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cvijeće i ostale biljke u mom dvorištu

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6970717273 159>
Korisnik
Poruka
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 22:58
Draga Jagoda, pa sve ti je prekrasno, kamenjar super napreduje, ulov iz Opatije fenomenalan, ali ovo što kažeš da su viseće gazanije, e to smo do nedavno zvali na forumu žuta kamenjarka, dok nam Otok nije otkrila da se zove asteriscus. Prelijepa biljka za kamenjar.
Dupli amarilisi su fenomenalni. smile78
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2010 u 00:33
Biljke su ti prave ljepoticesmile64
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2010 u 02:46
Originalno poslano od člana Flavia Flavia napisao:

Draga Jagoda, pa sve ti je prekrasno, kamenjar super napreduje, ulov iz Opatije fenomenalan, ali ovo što kažeš da su viseće gazanije, e to smo do nedavno zvali na forumu žuta kamenjarka, dok nam Otok nije otkrila da se zove asteriscus. Prelijepa biljka za kamenjar.
Dupli amarilisi su fenomenalni. smile78
 
Flavia hvala ti na pohvali i na obilasku moga dvorišta.. Naziv odnosno pravo ime za žutu kamenjarku napisala mi je i Otok, tako da sada znam da je to asteriscus...Mislim da je biljka pogodna i za  kamenjar i za posude u kombinaciji sa bršljankama...Čekam izložbu na mostu u Rijeci, da kupim što mi još treba ...WinkWinkBig%20smile
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2010 u 02:59
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Hej ne znam što je ljepše heucere ili hoste, hoste ili heucere. Kamenjar se popunio, amarilisi obaraju s nogu, cvijeće sa sajma predivno izgleda, a ovo zadnje bijelo zeleno, kao kombinacija hoste i heucere, što je to - predivno je.
 
Triša i meni se sviđaju hoste i heucere...Znam da si me lani nagovarala da ih kupim i sad mi stvarno nije žao...Hvala ti na razgledavanju mojeg dvorišta i mmojih biljčica....Što se tiče biljke koju spominješ naravno da ne znam ime, pitala sam i negdje sam zapisala, ali ne znam gdje je papirić....smile94
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2010 u 03:07
smile94smile78
Originalno poslano od člana korijenko korijenko napisao:

Dobar ulov iz Opatije Thumbs%20Up
Ovu lewisiu su svi kupovali , stalno je bila gužva na štandu.....
Ča je ovo zadnje šatirano, ča i to je hosta??. Jako lijepa biljka
 
Korjenko hvala ti što svraćaš kod mene.Lewisiu smo kupile sve tri jer je prekrasna, a bila je i cijena povoljna...Ona šatirana biljka ima neki svoj naziv, pitala sam, zapisala, ali ne znam gdje je papirić....smile92
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2010 u 03:15
Originalno poslano od člana hana hana napisao:

krasne nove biljke posebno mala plava ;)

nemam još tvoj bijelo-plavi iris pa ću ga rado udomiti...samo se ne sječam jel ja tebi dugujem nešto?
 
Hana kad nemaš moj iris šaljem ti... Pošalji adresu na pp... Da li mi nešto duguješ nemam pojma, vjerovatno ne, ali ako nešto dođe rado ću primiti...smile219
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2010 u 03:22
Originalno poslano od člana hoya hoya napisao:

Koje kolekcije hosi, amarilisa, buketi majskih ruža, mala rapsodija u plavom - ona mi najročito pada u oko ... Koliko je tvoj vrt topliji od moga. Sav je rascvjetan, a ja tek brojim pupoljke.
A paket ! Svašta nešto, a sve posebno!
 
Hoya hvala ti na pohvalama, svašta ima kod mene, znaš da sam kolekcionar različitih biljaka i da me noviteti uvijek izazivaju...Morati ću doći do tebe da vidim u živo tvoje pupoljke, a sada već vjerujem da je sve rascvjetano...WinkTongueWink
sutra je novi dan
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2010 u 09:10
Jagoda a što reći.
Prvo kamenjar. Ispao je prekrasan.Baš si ga lijepo sredila.
Amarilise sam već ishvalila ali ostali ulov je u tvom stilu: uvijek prekrasne biljke, prekrasni primjerci!ClapClapClap
Na vrh
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2010 u 10:32
Pre pre prelijepo !!!! smile39
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2010 u 13:22
Originalno poslano od člana s  QUOTE s  QUOTE napisao:

 
Triša i meni se sviđaju hoste i heucere...Znam da si me lani nagovarala da ih kupim i sad mi stvarno nije žao...Hvala ti na razgledavanju mojeg dvorišta i mmojih biljčica....Što se tiče biljke koju spominješ naravno da ne znam ime, pitala sam i negdje sam zapisala, ali ne znam gdje je papirić....smile94
 
E pa nađi taj papirić ili stavi biljku na prepoznavanje, znaš da mi trebasmile96
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
sara View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 175
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2010 u 19:05
, divnoooo
ako zelis dugu, moras se pomiriti sa kisom
Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2010 u 19:16
Jagoda vrabec te odnesel! samo sest i plakat... nad sobom kad vidim tvoj vrt! ma prelijepo, prelijepo...  smile55
Na vrh
lukaccc View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 08 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lukaccc Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2010 u 19:52
jagoda hoste su ti fantastične. ja imam samo 2 no bolje to nego ništa. nadam se da ću uskoro povećat njihov broj
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2010 u 20:13
Prekrasni noviteti, amarilisi su očaravajući, a hoste u raznim varijantama prekrasne. Rado navraćam kod tebe jer uvijek otkrijem nešto novo i prelijepo.Clap
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2010 u 23:19
Ime biljke je Brunnera macrophylla 'Jack Frost' kavkaska potočnica,imali su je u Decori ali su je rasprodali.
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2010 u 02:13
Originalno poslano od člana muhlenbergia muhlenbergia napisao:

Ime biljke je Brunnera macrophylla 'Jack Frost' kavkaska potočnica,imali su je u Decori ali su je rasprodali.
 
Hvala ti lijepa Muhlenbergia na obilasku mog vrta i na prepoznavanju biljke kojoj nisam znala ime. Rekla sam Triši da negdje imam papirić gdje piše ime, jer sam biljku kupila u Arboretumu u Sloveniji i prodavačica je napisala ime....Sad kad si ti napisala BRUNNERA našla sam i papirić gdje piše bronera...ClapClapClap..
sutra je novi dan
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2010 u 06:36
Kamenjar, amarilisi, lewisia..ma sve je prekrasno..posebno mi se svidjela ona plava margareta
Na vrh
53rijeka View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 2310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 53rijeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2010 u 16:00
.... ja iman muzicku zelju, da vidin viseće gazanije kako vise ....Wink
ex rijeka53
mojblog
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2010 u 18:46
Meni tvoji irisi nisu cvjetali.... ali sve drugo je preeekrasno........... <3
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2010 u 00:59
Drage moje cvijetne prijateljice i poneki prijatelj (ANTUN 007) hvala vam na posjeti mojem vrtu i mojim biljkama i na silnim pohvalama i komplimentima...Nikako da stignem odgovoriti svim posjetiteljima  i staviti nove slike, uvijek sam u zaostatku...
Drage LORA, HOYA, MIRA 021, MALI KAKTUS, BROMELIJA, KONTESA, LUCY, RAIN, SMRCKO, BAKA, HAMARA, LANA2, LUKA CCC,FORZICIJA 2005, SARA, STEFKAJA, 53 RIJEKA, TRIŠA i ANTUN 007 hvala još jedamput za obilaske i komplimente...
TRIŠA odgovor na tvoje pitanje koja je ona šarena biljka dobile smo obje od naše drage MUHLENBERGIJE...Kad je ona to napisala potražila sam papirić i našla ga među još dosta papirića sa nazivima...Teško bi se ja sjetila pravog imena, jer nisam ništa uz to napisala da me podsjeti o kojoj se biljci radi....
ANTUN 007 žao mi je da ti moja perunikica nije cvjetala, morati ćeš se strpiti do iduće godine...
LUCY i 53 RIJEKA što se tiče visećih gazanija kupila sam ih kao viseće, a da li će biti viseće vidijeti ćemo...Osim što su viseće one su i pogodne za kamenjar, tako da ih naša draga OTOK i LANTANA  imaju u kamenjaru samo imaju drugo ime ASTERISCUS i jako lijepo izgledaju u kamenjaru...Ja ću staviti neke da vise, a neke da pužu pa ću vidijeti gdje im je bolje i gdje ljepše izgledaju...
STEFKAJA  one plave margarete odnosno perikalis je stvarno lijepa biljka , posebne plavo-ljubičaste boje, nije ničudo da ti je zapela za oko.Trajnica je i nadam se da ću je sačuvati za iduću godinu...
smile79
sutra je novi dan
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6970717273 159>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.