Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pelargonije ili muškatle
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pelargonije ili muškatle

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6970717273 94>
Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2013 u 21:38
Dosta često pitanje je kako pravilno zalijevati pelargonije i koliko je vode potrebno.

To je jako teško reći i odrediti količinski koliko je potrebno dnevno vode.
I ne može se reći jedno dnevno po pola litre vode na veliki cvijetnjak i sl. 

nego treba eksperimentirati dok ne nađete određenu idealnu količinu koja je potrebna. 
DOvoljna količina je ona koja se do slijedečeg polijevanja potroši.

Kako to odrediti .... 


znači ako zalijevate ujutro dovoljno vode ste dali ako do sljedećeg zalijevanja zemlja bude lagano vlažna, skoro pa suha. Znači bitno je da zemlja bude blago vlažna, nikako ne suha ili premokra. 

Ako je mokrija nego bi trebala biti tada zalite sa manjom količinom vode. 

Ukoliko imate kupovnu zemlju i zemlja se sasuši totalno... tada polite jedan put sa manjom količinom vode i onda opet nakon pet minuta ponovite postupak. Ako bude potrebno ponovite još jednom nakon 5 min. 

FOra je u tome da presušena zemlja neće upiti vodu nego će je propustiti i tako ponavljanjem zalijevanja će zemlja upiti dovoljnu količinu vode. 

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 07:25
u pravu si admine.moje se neke koje sam presađivala samo u kupovnu zemlju jako isušuju.pošto ja zalijevam ujutro na brzinu prije posla polijem sve,a njih još malo u povratku.ova im godina jako paše,jer nisu prevelike vručine.
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Daca 02 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Srpanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Daca 02 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2013 u 22:54
Pozdrav svima, divne su vam muskatle uzivajte u njima.
Ja imam problem da mi truli biljka iz korena i onda uvene.Na primer u jednoj zardinjeri imam dve muskatle, jedna istrulila dok druga lepo raste. Ne znam da li je do zalivanja posto obe isto zalivam ili je mozda neka gljivicna infekcija.
Nisam ni jednom prskala sa fungicidom,samo sa insekticidom.
Da li prskate muskatle sa fungicidom i ako da sa kojim i koliko cesto?
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2013 u 06:23
Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

u pravu si admine.moje se neke koje sam presađivala samo u kupovnu zemlju jako isušuju.pošto ja zalijevam ujutro na brzinu prije posla polijem sve,a njih još malo u povratku.ova im godina jako paše,jer nisu prevelike vručine.
 
 
ako se zemlja isusi, treba ponoviti polijevanje brzinski nekoliko puta, a zadnji pu ici polako da se natope.
Kada jednom zemlja ima vlagu onda je to puno lakse i sa manjom količinpm vode zemlja bude vlazna jer bolje upija
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2013 u 06:27
Originalno poslano od člana Daca 02 Daca 02 napisao:

Pozdrav svima, divne su vam muskatle uzivajte u njima.
Ja imam problem da mi truli biljka iz korena i onda uvene.Na primer u jednoj zardinjeri imam dve muskatle, jedna istrulila dok druga lepo raste. Ne znam da li je do zalivanja posto obe isto zalivam ili je mozda neka gljivicna infekcija.
Nisam ni jednom prskala sa fungicidom,samo sa insekticidom.
Da li prskate muskatle sa fungicidom i ako da sa kojim i koliko cesto?
 
koristim fungicide za zastitu ali uglavnom kod uzgoja u plasteniku preventivno zbog zastite ili ako dođe bolest, sto je iznimno rijetko zbog preventivnog špricanja. Funcid se koristi zavisno od bolesti no evo jedan koji mi se pokazao dobar : Switch 62,5 WG
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2013 u 06:28
ps. da li biljke imaju previše vlage???? ako je zemlja jako mokra biljke pate
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2013 u 12:49
i ona moja kanađanka je propala...
kad su temperature prešle 30, pojačala sam zalijevanje i ode... pretpostavljam da je zbog viška vode jer je istrulila od korjena (koji i nije bio naročito razvijen)

ali, dogodine je obavezno opet uzimam, samo ako je nađem na sajmu
Na vrh
Ivana-Mia View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 1278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivana-Mia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2013 u 15:44
kakva je to kanađanka?
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2013 u 22:00
Vancouver Centennial sa slike na prethodnoj stranici
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2013 u 14:37
Pozdrav! :)Ljudi dragi, koliko često prihranjivati muškatle , a da imaju puno pupova? Redovno prihranjujem....čak svaki drugi dan s prihranom NPK 9-12-36....ali ja ne vidim nekakve rezultate...ima cvjetova, ali slabo je to naspram onih koje sam vidjela tu po forumu i u susjedstvu....kad sam manje prihranjivala....bilo je još manje cvjetova....ne znam jel da radim veću koncentraciju ili što?
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2013 u 16:43
majda ja prihranjujem s kristalonom plod i cvijet 15-5-30 sam 1x tjedno.dovoljno je.svako jutro polijevam tako da na brzinu prođem polijevačom pa onda još jedan put.stalno cvatu.ne baš kao u prvom turnusu,ali dosta cvatu
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2013 u 17:11
koliko staviš kristalona na 10 l?
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (2) Hvala(2)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2013 u 17:14
stavim na svaku kantu od 10 l jednu žlicu za juhu.dakle oba puta po 1 žl.
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2013 u 18:31
Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

stavim na svaku kantu od 10 l jednu žlicu za juhu.dakle oba puta po 1 žl.



to je ok mjera.
a precizno ide od 1-2 grama po litri... tako da stavite 10-20 grama na deset litara vode.

ima u poljo. ljekarnama plastična vaga (kao žlica) koja precizno mjeri male težine i nekih je 30 kn.
ako netko želi precizno davati i dozirati gnojivo. iako i ovako sa jušnom žlicom ne griješite puno.
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2013 u 20:19
Nisam ni znala da postoji ta vaga :D Ako netko zna, neka nas prosvjetli, koliko jedna jušna žlica ima grama, od prilike? :)
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2013 u 21:27
a cca 10-15
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2013 u 16:32
malo mojih ovogodišnjih




<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2013 u 09:11
eiiii društvo :-) kako ste? dugo nije bilo postova na ovoj temi, pa da je malo probudimo Wink
kako su vaše ljubimice preživjele ljeto? eto ja sam u globali zadovoljna svojima, mogle bi i malo bolje cvasti, ali uvijek može bolje ( i gore )  ....pa da vam ih i pokažem :-)
 
 
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2013 u 11:43
moje su do sada cvale cijelo ljeto kao da nije vručina.sad su malo posustale,cvijetanje je rijeđe,ali idu novi pupovi.sada ih više neću prihranjivati pa šta im bog da
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2013 u 11:54
ja svoje nisam prihranila već ima sigurno mjesec dana..a i neću više, sad ionako sezona ide svom kraju...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6970717273 94>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,844 sekundi.