Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - dvorište malog kaktusa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


dvorište malog kaktusa

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7071727374 222>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2011 u 22:50
Mali kaktus,jako su lepe one slike pod snegom...cuvarkuca-kao bombona ali ja opet jedva cekam cvet muholovke....fascinantna je!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 06:44
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

 
 
 

 



Kako se zove ova biljka i kako je treba njegovati? Imaju je moje frendice; kod jedne stoji na prozoru a kod druge u prostoriji na tamnijem mjestu. I kod obje pada lišće.

Kod mene je jučer također malo zabijelilo, ali danas već nema ni traga od snijega.

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 08:17
pa ta zima se ne šali, ima biti da se neće baš tako lako predati! sad stvarno mislin da su joj ovo zadnji trzaji, pa kraj je veljače! neobično mi je vidjeti pupove narcisa u snijegu, prelijepa je slika snježne čuvarkuće!
lijepa je boja orhideje, sobno bilje ti je lijepo i njegovano!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 09:20

I kod mene vani isto izgleda - snijeg, smrznuto, baš  nekako tužnjikavo (a već tako jako, jako priželjkujemo proljeće!!) . Lijepo ti je unutarnje bilje, ovaj šarenolisni fikus je jako sladak!

"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 09:32
potpisujem...
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 10:28
Opet malo sniga,i kod nas je malo zabililo na Mosoru(planina istočno od Splita)i dosta je hladnosmile66Crasule su ti predivnesmile71
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 11:32
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

 
Po Tijinim uputstvima ja išla danas u vrtni centar po amarilis,a vratila se s ovim bez amarilisa
 
smile60ti jedna vrlo neposlušna učenica, umjesto jednog cvijeta dovukla doma pet. Dakle ništa od petice. LOL
Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 12:42

Tonguekrasno sobno cvijeće! ClapClapClapClap

orhideja ima jedan ali vrijedan cvijet, a čuvarkući dobro stoji bijela palerina!LOL
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 13:03
Originalno poslano od člana Nataly Nataly napisao:

Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

 
 
 

 



Kako se zove ova biljka i kako je treba njegovati? Imaju je moje frendice; kod jedne stoji na prozoru a kod druge u prostoriji na tamnijem mjestu. I kod obje pada lišće.


prekrasan bonsai..ali moj je sav se pretvoro u same gole granćice jako teška baz za mene održavati tu biljku
Kod mene je jučer također malo zabijelilo, ali danas već nema ni traga od snijega.

** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 13:28
Jako lijepo i zdravo cvijeće, šarenolisni benjamin mi se jako sviđa. Ja imam puno benjamina i već su veliki (većinu sam sama pelcala), ali sa šarenim nemam sreće Cry.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 15:20
jako lijepo sobno cvijeće imaš mali kaktus, a ovi novi kaktuseki su predivni
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 15:47
  Slažem se sa Sarom.
 Znam da ti je zima dosadila, ali još malo strpljenja.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 17:49
Nataly,to je neka vrsta fikusa ginseng(tvrde da je bonsai,ali ja nislim da je bonsai nešto drugo),ja ga držim u dnevnoj sobi blizu prozora,ne smije biti na propuhu i redovito zalijevati.Kad sam ga kupila prije tri godine i meni su malo listovi opali,ali se je onda naviknuo biti kod mene i nemam previše brige s njim,imam još jedan takav ali manji milsim da sam ga već prije poslikala.
 
U iščekivanju proljeća svima velika smile79
 
Tija,učitelje ne treba uvijek doslovno slušatiWink
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 18:02
Napisala sam veliki post i obrisala.LOLJer sam ponovila sliku i postavila pitanja i onda naravski vidjela da si već odgovorila Nihi i Nataly na ovoj stranici! I kod mene je prvo vrijeme opadalo lišće ali sad (preko godinu dana ga imam) se valjda udomaćio i sve su šanse da ga neću "ubiti". S "normalnim" fikusima baš nisam bila sretne ruke.
A u ostatku posta rekoh: orhideja je lijepa, jedan cvijet ali vrijedan. A ostalo kućno zelenilo je Thumbs%20Up Slike vrta kao da si posipala šećerom.Baš su lijepe!Clap
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 20:45
Opet snijeg, kod mene puše hladna bura, ali je dan bilo sunčano.
Lijepe kućne biljke. Clap
život je more
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2011 u 01:17
Da nisi pokazala da imaš fikus gingseng, nebih vjerovala, jer ja ga zadnji put nisam uopšte vidjela, ja sam gledala samo u ogromnu vazu sa prekrasnim ružama svih mogućih boja!!!  A tražila sam i pepeljaru!smile101 Pa valjda od muke ostalo nisam ni vidjela.
 
Ali zato tek sada vidim kakvo krasno cvijeće unutra imaš!!!smile99 
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2011 u 07:40
Free,danas će te čekati najveća pepeljara koju imamsmile101
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2011 u 08:20
Nemojte baš previše zadimiti, možda ovom lijepom fikusu neće pasati
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2011 u 10:32
Otok,uključit ću napu na najveću brzinu da vuče dim van,ne dolazi u obzir otvaranje prozora,ujutro je bilo -8,a najavili su da temperatura neće rasti više od 0 stup.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2011 u 10:41
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Free,danas će te čekati najveća pepeljara koju imamsmile101


Ma najbolje da ja pričekam temperaturu za popit smile142 u sjenici!!!
Ili na tvojoj krasnoj travici!  Pa da izvana pasem oči i hranim dušu!! I čuvam životno okruženje drugih koji imaju čista pluća!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7071727374 222>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,345 sekundi.