Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - monsterin  eko povrtnjak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


monsterin eko povrtnjak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7071727374 138>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 23:21

  Samonikli iz nekontroliranog uzgoja....Moram priznati da na slici izgleda još i donekle pristojno.....Uživo je koma, kao buhe...ErmmUnhappyThumbs Down


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 23:23

  Još malo " buha.."GeekStern Smile




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 23:24

   Tobolčić sa sjemenom...SmileEmbarrassedHeart


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 23:29


  Uzeto sjeme iz tobolčića...EmbarrassedHeart


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 23:30
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 23:32

Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2013 u 10:57
Krasan ti je luk. Stavila sam slike moga sjemena pa ako želiš pogledati na mojoj temi da vidiš usporedbu......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2013 u 11:04
Jel' ovo češnjak ili crveni luk? Ovo u prvom planu kao da je jedna glavica bez režnjeva....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2013 u 14:14
 Milice ! smile79smile86 Ovo sve je češnjak..  A ovaj div možda tako izgleda na slici, ima ogromne režnjeve i za čudo nema ih puno, ali su jako krupni..Nije se još posušio kako treba, a ima i  jako čvrstu opnu pa je stoga možda slabo vidljivo da ima režnjeve.. Crveni luk, ja nisam niti vadila, još je u zemlji...SmileSmile




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2013 u 14:35
Znam da se još ne vadi crveni luk. Mi smo uvijek vadili poslije 26.7.  Ovaj na slici je baš krupan a nisu baš vidljivi režnjevi pa mi se učinilo da je crveni  luk......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2013 u 14:55
Zaboravila sam još nešto dodati, usporediti, kako god........ Pa stoga Oprostite i ne zamjerite mi.....smile42smile42  Ovako imam još jednu vrstu češnjaka ( onaj od Dadinice, ima fotka ovdje)....Moja usporedba te dvije vrste ide ovako: 
                                                                     
                                                                    Dadinice češnjak : Opis i karaktersitike :
                                                                      
                                                                     Sorta: Jesenki, vjerojatno neka starija sorta 
                                                                      Veličina: Rekla bih dosta krupne glave
                                                                      Boja ovojnice: Blago prošarano ljubičastim i žučkasta
                                                                      Stabljika: Bez sjemena, pri zriobi meka
                                                                     Karakteristike čistog režnja češnjaka,  okus i miris: 
                                                                      Režanj ili češanj, žućkaste boje, sočan, ljut,  srednje 
                                                                    oštar  intenzivan miris
                                                                       
                                                                 Moj češnjak:   Opis i karaktersitike :
                                                                  
                                                                  Sorta:  Jesenski
                                                                  Veličina: Također dosta krupne glave
                                                                  Boja ovojnice: Blago prošarano ljubičastim i bijela
                                                                  Stabljika: Uvjek sa sjemenom, pri zriobi jako tvrda, 
                                                                                        skoro drvenasta
                                                                  Karakteristike čistog režnja češnjaka,  okus i miris:
                                                                  Režanj ili češanj, totalno bijel, sočan, ljut,  jako oštar 
                                                                    intenzivan miris


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2013 u 15:03
Da Milice, baš stvarno ovdje na slici izgleda kao crveni luk, no nije, češnjak je ...To je jedan od tri kapitalca na slici ( stvarno su jako veliki ) što im je tako pogodovalo, ne znam....Inače kažu da češnjaku odgovara više sušno vrijeme, možda je to jedan od razloga, a možda i to što na tom dijelu gdje je bio posađen nije nikad do sad bio češnjak...SmileSmile...Kako sam malo čitala i istraživala, on ne trpi sam sebe i na isto mjesto nije ga više dobro saditi najmanje četiri godine.....No budući da ja više nemam dijela gdje bi mogla njega posaditi, a da je miran i da se zemlja ne ore,  nema mu druge nego opet na isto mjesto...Živi bili pa vidjeli,  iduću godinu,  hoće li mi biti takav ( moram priznati da čisto sumnjam...Unhappy )




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2013 u 16:38
Lijepo si sve to objasnila.....smile78
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2013 u 18:10
smile79smile86

Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
huskybucka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2010
Lokacija: VelikoTrgovišće
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje huskybucka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2013 u 10:58
Evo mojeg sjemena cesnjaka, znaci to je to?
http://shack.us/photo/my-s/560/zpvw.jpg/ -

Uploaded with http://shack.us - ImageShack.us
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2013 u 11:05
Da Buckić to je to....SmileSmile  Vidim da i kod tebe ima dosta lijepih glavica za posijati...ClapThumbs UpHeart  I tvoj je izgleda iste vrste kao i moj, mada kod mene ima dosta bijelo ljubičastih sjemenki, ali nađe se i ovakvih koje su više ljubičaste....SmileTongue






Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
huskybucka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2010
Lokacija: VelikoTrgovišće
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje huskybucka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2013 u 11:07
Je, lijep je, nije presitno :-)
Sutra cu ja to pobrati :-) Ovo sam sad samo par za slikanje...
Znaci cesnjaku nece smetati ako mu otkinem te cvjetove?
Mislim cak da bi mu to trebalo dobro doci ...
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2013 u 11:14
Ne , zašto bi mu to smetalo... SmileSmile  Već sam ovdje negdje navela kako sam prije to sjeme namjerno zakidala da ne iscrpljuje matičnu biljku...No onda sam lani sakupila to sjeme i čisto iz znatiželje htjela sam vidjeti što će biti iz toga.... istina nisam dobila baš debele glave češnjaka, ali za prvogodišnjaka lijepo i pristojno izgleda, da baš  prigusti, za potrebu bi mogao poslužiti u kuhinji.SmileThumbs Up

 Samo ga poberi i dobro posuši najbolje negdje u hladu, nekoliko dana, dok te male glavice ne stvore tvrdu opnu..tada ih samo pospremi u neku papirnu vrečicu i na hladno i suho....do sjetve bi ti trebale izdržati...SmileSmile




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
@kaktus View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: markovac našičk
Status: Offline
Bodovi: 2374
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje @kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2013 u 22:18
monstera hvala što si pojasnila za sjeme bijelog luka i ja imam nešto malo sjemena pa mi je ovo dobro došlo da znam što ću raditi sa sjemenjem, još jednom hvala
Razum nam može reći što trebamo izbjegavati,
ali samo nam srce kaže što moramo učiniti.(Joubert)
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2013 u 22:21
 Nema na čemu Kaktusiću....smile79smile84  Rado ću uvjek svima pomoći koliko mogu i koliko znam....
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7071727374 138>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,438 sekundi.