Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7172737475 78>
Korisnik
Poruka
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 01:22
Sama ce odbaciti cvjetove ili ce plodovi ostati zakrzljavi u slucaju da nije dovoljno jaka.
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 09:04
Originalno poslano od člana pklicov pklicov napisao:

Pa OK, ali ova stabljika jedva drži sebe u tegli, ne znam kako misli potjerati plodove koji su inaće 6 cm u visini :). Bilo bi mi super da imam stabljiku od 10 cm, a unutra papriku od 6 cm :). Ne znanm kako to priroda rješava, ali mi se čini kao da se malo okrenulo sve zbog ovih monsuna koji vladaju trenutno :)


Velim, nije ti to ništa neuobičajeno. Prošle godine su mi također sve biljke proklijale u siječnju ili veljači imale pupoljke već s početkom svibnja, štoviše - neke su već imale i plodove.

Jolokie su prošle godine tri-četiri tjedna imale pupoljke prije nego su ih otvorile, neke su ih odbacile skroz, a neke su papraleleno rasle i rascvjetale se.

Mislim da je najbolje pustiti biljku da raste svojim tijekom. Prošle godine sam nekima čupao pupoljke da ih sam prisilim da još rastu prije nego procvjetaju. Međutim - ne može se protiv prirode - opet su počele izbacivati pupoljke nakon dva tri dana :)

Ovo vrijeme je izvrsno, samo ih pusti nek rastu, ako su zdrave one će same znati što treba.

Kukao sam nedavno da  mi ove godine biljke sporije rastu, no sad kad usporedim slike s prošlogodišnjima, gotovo da i nema razlike, u zadnja dva tri tjedna naprosto bujaju i teško je uočiti razliku. Izuzev dva prošlogodišnja Aji Habanerosa koji su imali tu sreću da su ušli u simbiozu s nekim čudnovatim gljivama iz Baumaxove jeftine zemlje za cvijeće i ekspresno već početkom svibnja pumpali plodove :D

Čak sam uspio bez ikakvog truda spasiti dvije Moruge koje su se posušile i stabljika im je uz zemlju bila ko slama i skoro pa slomljena. zatrpao sam taj dio zemljom, stavio pod stol vani u dvorištu i vlažio dva ti dana i sad je opet ko nova :)

Inače, i kod mene su se pojavili puževi :)
Jučer pronašao dvije sažvakane male biljke :D

Kod mene su stigle i uši, našao ih jučer na korijanderu na sjevernom prozoru. Listovi su doslovce crni. Paprike su s južne strane i još ih nema, jučer sam prskao gorkom soli pa sam usput pregledao lišće.
Na vrh
luckyseven View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Svibanj 2013
Lokacija: varaždin
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje luckyseven Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 13:44
Pokazala sam zaručniku slike. Njegov komentar je : "Umro sam i završio u raju!!!!!!"
Posadila sam nekoliko vrsti papričica al tvoja kolekcija je zakon!!!!!!!!!!!
Na vrh
mikislavac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikislavac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 15:29
jel im dosta sunca od zore do 14h ili da ih selim na juznu stranu kuce. na balkonu su zasticene od vjetra i prakticno mi ih je tamo drzati, al ogranicavam im sunce Cry
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 16:54
Bit ce im to dovoljno sunca, vecina ionako ne voli direktno sunce od jutra do sutra. Pazi da na balkonu bude dovoljno vlage, beton kad se uzari je jako vruc. Mozes kraj njih staviti posudu s vodom, da polako isparava i vlazi.
Na vrh
Smiley View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smiley Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2013 u 12:05
Ej, pozdrav! :) Jel moguće da se moj suši zbog toga što nema dovoljno vlage... bio je na klupici unutar sobe do prozora al ne na direktnom suncu nego onako kroz roletu koja je otvorena prema van i spuštena, dakle nije jako... (al za kaktuse je super jer odlično izgledaju već par godina tak)..  al čili mi se dakle ko počeo sušit, užasno su suhi listovi i počeli su biti bijeli na vanjskim obrubima... inače čili je procvjetao, već sam ubrao 4 paričice crvene, ali mi u zadnje vrijeme ne izgleda nešto zdravo, čak i nova stabljika koja je narasla sama od sebe iz zemlje prošle godine je pobijelila tj. listići... Inače ga imam oko godinu i pol, naraso je trostruko od prošle godine al ove godine kao da mu je prevruće? ili je neka neman ga napala?? Confused hvala i pozdrav! Wink
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2013 u 22:20
Imas fotku?

Ovako mi se cini da je listove opeklo sunce - no tu je moralo biti direktnog suncanja. Najcesce se to dogadja kad se biljka naglo stavi na jako sunce, a da je prije bila pod umjetnom rasvjetom ili bez ikakvog direktnog svjetla. kroz staklo je efekt jos jaci.

Stavi fotku za svaki slucaj, da vidimo.
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2013 u 11:40
U sljedecih par dana nocne temperature u ZG 7-8C, predivno :)
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2013 u 21:36
Bitno da ne ide nize :)

Ostavljam plastenik vani, to bude stupanj dva vise u njemu.

Vjerojatno slijedi opadanje cvjetova na tim temperaturama.

Sad je i kod mene najezda puzeva, nocas su mi pojeli cetiri biljke. Buduci da nisam pripremio nikakvo sredstvo, manje biljke cu nocas unijeti unutra. Nek pregrizu vecu stabljiku ak su face :D

Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2013 u 22:40
Originalno poslano od člana MisterNo MisterNo napisao:


Sad je i kod mene najezda puzeva, nocas su mi pojeli cetiri biljke. Buduci da nisam pripremio nikakvo sredstvo, manje biljke cu nocas unijeti unutra. Nek pregrizu vecu stabljiku ak su face :D


GamadAngry
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2013 u 23:02
Originalno poslano od člana MisterNo MisterNo napisao:

Bitno da ne ide nize :)

Ostavljam plastenik vani, to bude stupanj dva vise u njemu.

Vjerojatno slijedi opadanje cvjetova na tim temperaturama.

Sad je i kod mene najezda puzeva, nocas su mi pojeli cetiri biljke. Buduci da nisam pripremio nikakvo sredstvo, manje biljke cu nocas unijeti unutra. Nek pregrizu vecu stabljiku ak su face :D



I kod mene nesto gricka, ali nisam definitivno siguran jer je tako listove mogla ostetiti i ona tuca od proslog tjedna pa sam uklonio sve ostecene i patroliram s lampom Big smile
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2013 u 23:47
Kod mene je bilo rupa od tuce (cak i kroz plastenik!), ali ovo su definitivno puzevi, neke manje stabljike su doslovce odgrizene, a lisce nestalo skroz, a po zemlji oko biljke slinavi tragovi.

No dobro, sad su male biljke u kuci na sigurnom, a ove velke vani ne budu mogli pojest :)

Za nevjerovat, paradajz nisu ni pomirisali, samo papricice vole :D
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2013 u 23:53
Ma, meni su i paradajz više puta pojeli u nedostatku drugoga. Nadam se da nisu biljke "unikati"
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2013 u 08:18
lagani update
superhots vecinom, prva dolje desno je onih 4 SB zajedno, upletene su

u manjim teglama, razlicite sorte

velika gorica
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2013 u 08:46
Lijepa šumica Wolfsbane, fino rastu :)

@mememe
utvrdio sam na kraju još veću štetu jučer navečer nakon pomnog pregleda - desetak biljki su uništili, srećom, većina njih je u dobrom broju, jedino su mi 7 pot barackpore smanjili na jednu biljku, a i ta je kilava. One koje čuvam tebi su preživile :)

Jutros nije bilo novih žrtava, vani sam ostavio samo biljke koje su im prevelik zalogaj. Plus što se uz geotekstil izgleda ne uspijevaju spentrati :)

Probat ću ostavit par biljaka kojima su odrezali vrh, da vidim kako će se razvijati dalje, vidim da im listovi normalno rastu, čak i nove bočne izdanke bacaju, a biljke su visoke cca 5 cm :D

Žena otišla na put, mogu mirno ovaj tjedan nabaviti kompost i krčkati čaj :D

Sve papričice koje sam posadio u zagorju su se primile, bez obzira što je skoro polovica njih bila vrlo mala. jedino ne rastu, kaže majka da je to zato što ih nisam dovoljno stisnuo u zemlju, pa je ona to napravila :D
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2013 u 09:38
wolfsbane - odlično izgledaju, a sad će tek krenuti kako spada. Još vidim adenium u pozadini :D

MisterNo - sretno sa compost tea. Budeš eksperimentirao sa koprivom?

A što se puževa tiće - ove izjedene skroz će se normalno oporaviti ako nisu previše izjedene. Ako kažeš da imaju bočne izdanke, nemaš se čemu brinuti, to će se brzo razgranati.
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2013 u 10:48
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

MisterNo - sretno sa compost tea. Budeš eksperimentirao sa koprivom?

A što se puževa tiće - ove izjedene skroz će se normalno oporaviti ako nisu previše izjedene. Ako kažeš da imaju bočne izdanke, nemaš se čemu brinuti, to će se brzo razgranati.


S koprivom i biljem ću eksperimentirati kad budem u zagorju, kroz koji tjedan. Ubacit ću pomalo i koprive i gaveza i preslice.
Ovdje u ZG ću se držati osnovnih stvari -  kompost (glistenjak) i hrana za bakterije, plus što možda dodam mykos i par vlati svježe trave.

Što se hrane za bakterije tiče, nisam još uspio pribaviti šećernu melasu, a ni ne da mi se nešto obilazit pa razmišljam da samo pofurim med vrućom vodom.

A što se tiče nereda koji su puževi napravili, primjetio sam da neke biljke normalno rastu dalje, ali nisam siguran da li mogu rasti u visinu one kojima je stabljika pri vrhu odsječena.

Lisne uši su mi napale jednu bhut jolokiu, a obzirom da mi je u plasteniku, odlučio sma ih iskorijeniti neo-pitroidom. Nakon tri dana ni jedna druga paprika nije zaražena (nadam se da ni neće bit).
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2013 u 11:12
tnx guys ;)

MisterNo rasti ce ti u visinu odgrizene, samo ce se na internodama ispod vrha razgranati i grane ce preuzeti ulogu vrhova. sto je super zapravo jer ce imat vise cvjetova. to se i namjerno moze raditi,na vise nacina, i koristi se na mnogim kulturama.
velika gorica
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2013 u 11:15
takozvani topping, to je primjerice kod duhana obavezna radnja
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2013 u 11:17
Uf, super :)

Hvala ljudi, nisam baš se nešto udubljivao u to, ali sad ću barem imati i biljaka da i tu varijantu usporedim. Taman imam jedna douglah iste takv eveličine kojemu niej dogrižen vrh.

Zapravo trebam biti zahvalan tim puževima :D
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7172737475 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.