Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anđeoske trublje - brugmansije
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anđeoske trublje - brugmansije

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7172737475 80>
Korisnik
Poruka
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2013 u 01:20
Kod mene je zemlja nikakva, crvena, teška, suha, bilo koju biljku koja traži puno vode ako posadim direktno u zemlju neće napredovati.
Evo ove ogromne koja je posađena u ogromnu posudu, ta je na jarkom jutarnjem suncu carica

a ovo joj je sestra blizanka samo nekoliko metara dalje Cry posađena direktno u zemlju.

Imaju isti tretman zalijevanja i prihrane.
Ona najcvjetnija bijela je na suncu cijeli dan, nije mi jasno kako izdrži na plus beskonačno i takva je kakva je.
Malo sam ih ove godine testirala
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2013 u 01:45
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

milica7, bolje da ima trubice nego lišće he he, aaaa krasno izgleda, moja samo što nije, u očekivanju sam 4 trubice

btw bebolina,pregledala sam lupom, čak sam i MM angažirala da i on škicne, i super, nema ništa od napasnika
Bolje da nemaThumbs Up
Ja sam puno škicala, šetala sam s lupom po dvorištu po nekoliko puta dnevnoLOL vjerovatno su si prolaznici mislili da sam skrenulaTongue ali ja sam proučavala sve dok nisam došla do zaključka. Nisam vidjela ni jednu pokretnu bubu, samo sitna paučina na poleđini lista i list sav izrešetan sitnim točkicama, više žut nego zelen. Uzela sam nekoliko listova i otišla u labos pod žešću lupu, i našla ja gamad.
Sad nakon dva tretmana acaricidom u razmaku od dva tjedna, biljke su jednostavno živnule.
Vjerovatno je ta najezda moja krivica jer sam okoliš tretirala insekticidom zbog najezde komaraca i usput potamanila mrave i pauke koji su predatori crvenog pauka.
Evo biljke koja je najviše stradala

Ostatak oštećenog lista
(obrati pažnju na rubove lista)

Sad to izgleda ovako

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2013 u 07:07
Bebolina, baš takvi listovi su kod mojih a vidjela sam ponekad i mrave po biljkama. Nisam mrave uništavala... Kupit ću akaricid pa pokušati.... Ružne su mi tako ćelave.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2013 u 15:15
Bebolina,listovi kod tvojih brugica odlično izgledaju.Ona tvoja u zemlji što kukaš nad njom meni super izgleda.Zdrava  je što je najbitnije,a možda treba vremena da se adaptira.Tvoja klima ti dozvoljava da ih uzgajaš vani,tokom cijele godine,zavidim ti :) Ja bi toj baštenskoj dodala malo humusa i pjeska da ima šta da drži vlagu,vjerujem da bi bila ogromna.Kod mene je zemlja čista glina i ja muku mučim sa biljkama zbog toga.To je za ne povjerovati kako mi je zemlja loša.Jednom sam prijateljici u Zagreb poslala neke  biljke izvađene iz moje bašte,tek tada se uvjerila o čemu ja pričam.Kada je stiglo malo zemlje sa presadima,veli  nisam vjerovala da je to toliko loše..Najradije bi da  negdje kupim kamion dobre zemlje i skinem ovaj sloj  kod sebe,prvi i pospem  crnice.O tome već dugo razmišljam i čekam priliku za neku dobru zemlju..Ovako se samo patim i ja i biljke.Eto a brugmansijama paše.
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2013 u 15:28
kod mene u vrtnoj zemlji nece cak ni brugice rasti :D mocvarno podrucje, a znate kako to izgleda. sad je ispucano sa nekoliko cm sirokim pukotinama. samo paradajzi i tikvice zive dobro u tome haha
inace, moje brugice su na suncu od jutra do mraka, slike su par strana unazad. trose vode nenormalno,al se drze za sad. listovi pokoji pozuti i otpadne, al generalno su dobro. najbolje je najveca u tegli od 60 (ili 80? ne znam tocno) litara u kojoj je prije bilo stablo limuna. al i ona popije dnevno 15ak litara vode. 
zao mi je samo sto je nedavno bila tuca pa se na mjestima vide rupe, al njih to ne smeta toliko koliko mene ocito.
velika gorica
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2013 u 15:03
Sinoć se otvorilo 5 trubica, a sprema se još par


Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2013 u 15:57
Moon,kakav kisobran,ali i kod tebe malo lista,kod mene ista situacija,i nije mi jasno zasto list zuti i opada,ne nije CP,jer tretiram svakih mesec dana Akaricidima ,premestila sam ih na celodnevnu hladovinu ali ista stvar,cak u dve posude su zuti kao da su bas takvi...nista mi nije jasno kad vidim vase kako su lepi i koloko lista imaCrySmile
Nije isto covek u pustinji
i pustinja u coveku
Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2013 u 22:45
Predivni su vam ovi cvetni 'amreli'Clap 
Moje dve imaju po otprilike pola metra i nikako da naprave to famozno 'y',a možda se ja i nadam previše,možda neće ove godineCry sejane su u februaru-martu...Bila sam ih stavila na celodnevno sunce (računala egzotika je to pa će brže tako procvetatiEmbarrassed) ali listovi požuteše k'o limun,a onda mi Leona reče da ih premestim u hlad.Sad su super,zelenih listova al' ništa novo nema...
Pokazala bi ih vam...al' to su samo vrhovi koji se još nisu "razišli" svak' na svoju stranuWink


 
The impossible is often the untried.
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2013 u 09:00
Moje brugice nisu bujne kao prethodnih godina, ali ipak cvijetaju,



Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2013 u 20:02
BB listovi su stvarno lijepi zeleni, a možda još bude i cvijeta, ima još vremena.

tikvić, ijepo ti izgledaju cvjetaju
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2013 u 02:07
Jučer se olujno nevrijeme sručilo na moju "selendru" Tongue trubice su bile posljednje u nizi "zelenjave" koju sam spašavala, a da ih je bilo svugdje, bilo ih je! smile39 Neke sam skupljala po prometnici ispred kuće. Prva je "odlepršala" bijela s najviše cvjetova, srećom je prošla s samo jednom slomljenom granom i rascvjetalom teglicom.

.. relativno sam ih sve brz pokupila tako da je šteta neznatna...

Najveća je šteta nastala na automatskom navodnjavanju, sve sam u žurbi počupalaTongue danas popravila. Da je slučajno pala tuča, cvijeće je bilo na sigurnom LOLa vozila na vjetrometini
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2013 u 08:16
Sarenolisna-ona tri puta menja boju a miris ima mnogo jaci nego ove druge
prosle godine bilo vise cveta nego lista,a sad obratnoCry


Nije isto covek u pustinji
i pustinja u coveku
Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2013 u 08:16
Nije isto covek u pustinji
i pustinja u coveku
Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2013 u 08:19
Bebolino,posle takvog nevremena tebi je opet sve dobro a i to stete ti ces kao carobnim stapom za dva dana neutralisati,zaista su ti prelepe,a ne kao moje jadniceTongue
Nije isto covek u pustinji
i pustinja u coveku
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2013 u 08:53
Ova je baš lijepa.... Drago mi je da nije bilo veće štete a teglica ima.....

Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2013 u 08:55
Leona, lijepe su.... Šarenolisnu nisam još vidjela uživo a i ova druga je lijepa, lijepa boja....


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2013 u 17:14
bebolina...na brzinu si ti njih uspjela skloniti s obzirom kakvo je nevrijeme bilo. Super da su štete minimalne. Kod mene je također bilo nevrijme, prekjučer mislim ii dan prije, već sam zaboravila he he. Prevrtalo je i letjelo na sve strane, no ja sam bila brža i sve posklanjala.
Ova slika koju je milica7 izdvojila je predivna brugica.

Leona pa krasne su ti, zašto plačeš
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2013 u 11:45
Curke, ovo su vam sve odreda prave ljepotice, svima na ponos i diku !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2013 u 21:16
Sutra se kod mene ponovo najavljuje jako nevrijeme, jadne moje velike bugice, ponovo će dobiti po repu...Thumbs Down


Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2013 u 22:19
Uuu baš su ti cvjetne, bila bi velika šteta da stradaju
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7172737475 80>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,408 sekundi.