Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krasula - Crassula
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krasula - Crassula

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7273747576 84>
Korisnik
Poruka
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2014 u 13:59
Pinus smile78
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2014 u 09:14

12. 12 . 2014 /  crassula rupestris v. marnieriana - crassula morgan's beauty - crassula falcata Smile
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2014 u 11:20
Pinus, predivne su ti!
Ja imam ove dvije sa lijeve strane. U mene crassula rupestris v. marnieriana nije ovako fino zelena,  nekako vuče na žutosmeđu. Nije mi lijepa kao tvoja, možda zato što mi je na jakom suncu po ljeti a zimi zato što je vanka.
Moja
crassula morgan's beauty je sva jadna zgužvana, neznam hoće li uopće preživjeti. Ove jeseni, u listopadu, sam je naručila u Bešlića, obavjest o prispjeću pošiljke nisam dobila (zvala me površna poznanica sa pošte, bilo joj čudno da ja ne dolazim po paket). Bila je isuta, golog korjena koji je bio nikakav, smežurana... Ni sad, iako je dosta prošlo vremena, ne vidim neki napredak na njoj. Još je vani. Tretiraš li je kao i ostale krasule?
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2014 u 12:41
pinus, krasule su ti stvarno za izlog

a pogotovo morganica, tako raskošna...

moja je "sitna, ali dinamitna", malena je ali ima poprilično pupoljaka

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2014 u 12:50
antonija, nadam se da će se tvoja morganica oporaviti...
a i moja baby necklace je žuća od pinusove, ali sigurna sam da i rastu u totalno drugačijim uslovima pa se , na tvom mjestu ne bi brinula ;)


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2014 u 16:29

Ovo ljeto ju izgrizao skakavac. Dok sam ja skužio što on radi, on se već najeo . . . LOL
Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

. . . . Ove jeseni, u listopadu, sam je naručila u Bešlića, obavjest o prispjeću pošiljke nisam dobila (zvala me površna poznanica sa pošte, bilo joj čudno da ja ne dolazim po paket). Bila je isuta, golog korjena koji je bio nikakav, smežurana... Ni sad, iako je dosta prošlo vremena, ne vidim neki napredak na njoj. Još je vani. Tretiraš li je kao i ostale krasule? 
Kada mi se dogodi slična situacija da mi poštom dođe sva nikakva smežurana biljka pustim ju par minuta u čaši punoj tople vode u koju kapnem malo Captana. I tako osvježenu posadim u friški supstrat.

Morganova ljepotica je osjetljiva na ljetno sunce. Držim ju  samo na jutarnjem suncu a poslije svijetla sjena. Zimsko sunce je u redu, čim više ga je  tim bolje za nju. Prihranjujem često preko sezone rasta blagom koncentracijom kompleksnog gnojiva siromašnog dušikom kojemu dodam mikroelemente.

Crassula rupestris - nju držim na punom suncu kroz cijelu godinu. Koliko god ga ima.

Kupovao sam i ja nedavno od Bešlića. Posjetio sam ga prvi puta u Lekeniku. Vratio sam se više nego zadovoljan sa 20 tak prekrasnih sukulentića.   A kupovanje po pošti je lutrija. Nikada ne znaš što će ti poslati. Kupio sam preko pošte od Čeha do sada nekoliko puta  asterias superkabute a bolje da nisam. Poštom mi šalju samo onu robu koja je prošla negativnu selekciju.  

Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

moja je "sitna, ali dinamitna", malena je ali ima poprilično pupoljaka 
Natalija baš si dobro rekla "dinamitna". Lijepa biljčica, puna pupoljaka i samo da ne procvjeta.

 

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2014 u 16:55
Pinus, tvoji savjeti zlata vrijede! ništa nisam kišala u vodi, i sad je jadna! Baš sad sam ih slikala.
Natalija, prava ti je ljepotica!


Malo glumim Pinusa u slikanjuLOL! ova lijeva, je li i ona neka krasula.

imam i ovu, tu se vidi njena boja


šarenolisna


jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2014 u 20:04
Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

  ova lijeva, je li i ona neka krasula. 
mislim da je krasula, pretpostavljam da je to crassula rosularis

 crassula rupestris izgleda lijepo, zdravo. Možda mi je jedino malo prerijetka. Ako želiš, možeš joj porezati grane bar u jednoj tegli po pola kada zatopli sredinom proljeća i popikati ih istu teglu. Sve do jedne bi se primile. Do jeseni bi imala gužvu u tegli.

A i Morganova ljepotica izgleda sasvim u redu, takva je bila i moja tri godine mlađa. 

Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2014 u 20:05
Pinus uživanje je gledati kroz tvoj prozor.Morganica ti je savršena.
Natalija moja je iste veličine,ali ni traga cvijetu.
Antonija c.rosularis ti je divna.
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2014 u 14:21
Danas sam vidjela da crassula ovata ima pupove, opet će kao i lani cvjetati.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2014 u 17:11
Camellia, hvala, jest to je lijepa i nezahtjevna bičljčica!
Pinus, ko zna zna, jest to je rosularis! Na linku ih ima tako lijepih...
Nadam se da će moja Morganova ljepotica, za tri godine, biti barem upola lijepa kao tvoja! Iako ti je bila hrana za skakavce, nije joj naštetilo, prelijepa ti je!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2014 u 17:14
macorka, da sad im je vrijeme od pupova!
Moj susjed ima veliku ovatu. Taj cvijet mu stoji na zidu, poprilično odmaknut od kuće, izložen svim vremenskim prilikama i neprilikama, kiša, sunce, jugo, bura... po ljeti mislim da je niko ne zalijeva. Gledam je neki dan puna je pupoljaka!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2014 u 08:58
Neznam da li cvatnja ovisi o starosti ili uvjetima ili i jedno i drugo. Po ljeti je vani u hladu na balkonu, a zimi na negrijanom istočnom hodniku.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2014 u 05:35
Dobila sam lactea-u. Ima li nešto posebno o njoj što trebam znati? Imam jednu veću, koja nema izražene bijele točkice, već su listovi po cijeloj površini posuti kao nekom soli, i mlađu, gdje su listovi tamno zeleni sa lijepim izraženim točkicama. Čitala sam da su te točkice nakupine viška soli. Ima li neki savjet kako postizati lijepe točkice i izbjeći te listove koji nisu zeleni, već cijeli kao posuti nekim prahom?
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2014 u 09:41
Antonija, da ja imam tako lijepe primjerke bila bih jako zadovoljna, a s Pinusovim se uopće ne želim uspoređivati, haha, ma šalim se, bit će i naše za koju godinu, kada odrastu, poput njegovihLOL...samo da mi je naći tog skakavca nakon čije posjete sukulent tak čarobno izgledaWink
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2014 u 09:50
17 Prosinac 2011

Nina, nas dva smo prije tri godine nešto malo tipkali o Laktei.  Vrijeme leti, ha, LOL ha. 

Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

. . . Čitala sam da su te točkice nakupine viška soli. Ima li neki savjet kako postizati lijepe točkice i izbjeći te listove koji nisu zeleni, već cijeli kao posuti nekim prahom? 
Povremeno preko zime kada mi se činila previše prašna  Lakteu sam istuširao u tuš kabini. Nakon pranja je bila ljepša, čista i tamno  zelena.  A nove bijele točkice soli na čistoj zelenoj podlozi su ljepše izgledale.  

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2014 u 12:53
moje su vani na terasi, nemaju pupove
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2014 u 21:24
Pinus, hvala, dakle obično tuširanje...mogla sam se tome i sama dosjetiti! U svakom slučaju, divne su, a posebno to što cvatu sada kad ništa ne cvate.


OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2014 u 18:42
Ovo je "obična" C. ovata, ne znam koliko je stara jer smo je dobili već veliku. Bez posebne brige i bez prihrane cvate, evo, već mjesec dana. Nisam ništa znala o uzgoju krasula, no ova me prisilila da je malo bolje proučim. Ispričavam se zbog loše kvalitete slike, kriv je fotić.Embarrassed


“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2014 u 19:05
Krasuli mi otpadaju listovi. Koji razlog može biti?
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7273747576 84>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.